A szeptember 7-i tragédia után egy hónappal visszaköltözött a jégkorong Jaroszlavlba. Bár a város utcáin még mindig olvasható a plakátokon a felirat – "emlékezünk, szeretünk, gyászolunk" –, az orosz bázisú juniorligában, az MHL-ben megindult az élet, és a sok idegenbeli meccs után október 7-étől hazai jégen is játszik a Loko Jaroszlavlra keresztelt U22-es csapat. Egyelőre a 800 férőhelyes Torpedo-jégcsarnokot használják, mert a tradicionális 40 napos gyász leteltéig nem mennek a 9000 fős Arena 2000-be. Az újrakezdést jelentő találkozón a vendég cseljabinszkiek a ráadásban megnyerték a meccset, de a helyi beszámolók szerint ezen a mérkőzésen nem az eredményen volt a hangsúly. Friss hír, hogy a Lokomotiv a felnőtt bajnokságba is visszatér ez évben, de nem a KHL-be. Orosz sztárok és NHL-es önkéntesek vezetésével nagyszabású akciók indultak a 26 játékos és a többi csapattag családjának megsegítésére.
Az iihf.com beszámolója szerint a jaroszlavli szurkolók többsége egyetértett abban, hogy jó utat választott a Lokomotiv vezetősége, amikor az azonnali KHL-visszatérés helyett a junior csapatra helyezte a hangsúlyt. Időközben azonban már elkészült a terv a felnőtt csapat visszatérésére is. A KHL alatti másodosztály, a VHL fogadja be a csapatot, amely az eredetivel megegyező néven, Lokomotivként csatlakozik december 12-én a ligához. A menetrendtervet itt olvashatják, egy teljes kört játszanak, a keleti csapatokhoz utaznak, a nyugatiakat pedig fogadják. A jaroszlavliak teljes jogú tagként vehetnek részt a szezon hátralévő részében, a megállapodás szerint megszerzett pontjaikat százalékosítják, és eszerint dől el, hogy rájátszásba jutnak-e, tehát semmilyen hátrányt nem szenvednek a későbbi kezdés miatt. A VHL-es csapat az MHL-esre épül majd, hiszen kevés felnőtt játékos áll rendelkezésre szezon közben. Ugyanakkor az orosz szövetség segítségükre lesz, kivételesen könnyít a rájuk vonatkozó átigazolási szabályokon.
Az MHL-es csapat kapitánya az a Makszim Zjuzjakin, akire sokan mint egyetlen túlélőre tekintenek, hiszen utazó kerettag volt, de az indulás előtti pillanatokban szólt neki a vezetőedző, hogy ne menjen velük Minszkbe, maradjon az MHL-es csapatnál. A visszatérést jelentő mérkőzés után az újságíróknak ekképp foglalta össze a lényeget: "A Lokóban játszani minden eddiginél nagyobb felelősség, de érezzük, hogy az egész város mögöttünk áll." A Loko 11 mérkőzés után 17 ponttal a 32 csapatos liga 22. helyén áll, de hárommal kevesebbszer léptek jégre, mint a többiek. A 61-es számmal játszó 20 éves csatár az összes mérkőzésen játszott, 4+4 ponttal áll. A 22 éves Danyil Jerdakovot a legtöbb hírügynökségi jelentés első hírében a halottak közé sorolta, pedig szó sem volt a csapatnál próbajátékon szereplő csatár minszki utazásáról, aki időközben a VHL-es Szokol Krasznojarszkhoz igazolt, és jelenleg is ott játszik.
Az NHL-ben folyamatosan téma a Lokomotiv tragédiája. Nagyon sok játékos személyesen is érintett, a halottak között sok barátjuk, néhai csapattársuk volt. A napokban a Detroit Red Wings emlékezett meg egykori vezetőedzőjéről, Brad McCrimmonról. A játékosok családjainak megsegítésére világ méretű jégkorongos kezdeményezés indult az NHL-ből, Love for Lokomotiv feliratú szilikon karkötőket bocsátottak ki, tíz dollárért bárki vehet bármennyit. Csütörtökön pedig egy másik nagyszabású akció kezdődött: Jevgenyij Malkin és Alekszandr Ovecskin csapata játszott egymással. Mindketten több szállal kötődtek a jaroszlavliakhoz, ezért a Washington–Pittsburgh meccsen emlékeztek meg a Lokomotivról. A csapatok mezükön és fejvédőjükön a jaroszlavliak címerét viselték. A meccsen használt mezeket viselőjük aláírta, és az összeset elárverezik, az nhl.com oldalon a következő két hétben lehet licitálni. A bevételt Oroszországba utalják. A csütörtöki mérkőzésen Mario Lemieux dobta be a korongot a két orosz játékos közé, fotógalériát itt találnak.
A megemlékezésnek még egy szomorú apropója volt, csütörtökön múlt három éve, hogy Alekszej Cserepanov meghalt. De más is történt október 13-án. A repülőgép-baleset óta először adott interjút a katasztrófa egyetlen túlélője, Alekszandr Szizov. A felvételek szerint megnyugtató egészségi állapotú fedélzeti mérnök még mindig kórházban van. Nyilatkozatából kiderül, a baleset minden részletére emlékszik, biztos benne, hogy nem fékezett a repülő a zuhanás előtt, és azt is elárulta, hogy nem kötötte be a biztonsági övét.