Kiütéses dunaújvárosi vereség

2012.08.29. 21:42 Hblog

Úgy tűnik, nem múlhat el előszezon nagy gólkülönbségű dunaújvárosi vereség nélkül. Míg tavaly a másodosztályú HC Topolcany verte meg nagyon az Acélbikákat, idén az Extraliga legutóbbi bronzérmese, a Dukla Trencín látta el Peterdiék baját. A végeredmény 12-1 a trencsényiek javára, a becsületgólt Szabados szerezte, Kiss Ákos és Vaszjunyin átadásából. Tovább után az első reakciókat olvashatják Szilassy Zoltán másodedzőtől.

"Sajnos a mai napon ennyi volt a reális különbség a két csapat között. Nagyon keserű a szánk íze, őszintén szólva nem erre számítottunk. A szlovákok a játék minden elemében jobbak voltak, technikásabbak voltak, jobban korcsolyáztak, gyorsabban gondolkodtak. Gröschl a bemelegítéskor megsérült, így a tervekkel ellentétben Azarinak mégis be kellett öltöznie, de igyekeztünk ezúttal a fiataloknak sok jégidőt biztostani. Sokat lehet tanulni a mai összecsapásból, lesz mit megbeszélnünk a játékosokkal. Annál is inkább, mert a jövő héten két újabb, hasonlóan nehéz ellenfél vár majd ránk. Azokon a meccseken szeretnénk sokkal jobban helytállni. Nagy menetelést zártunk le ezzel a meccsel a felkészülésben, ráadásul nem is tudtunk otthon készülni. Ezért a játékosoknak egy nap szabadságot adunk, és pénteken 3 edzéssel folytatjuk a felkészülést, ha minden igaz, immár hazai jégen. Szombaton és vasárnap is 3-3 edzés lesz a penzum, hétfőtől aztán a bajnokság alatti felkészülési ritmusra állunk át. Kedden és szerdán a Pöstyén és a Nyitra eleni meccseink következnek, és utána vasárnaptól indul a Liga nekünk is."

Kedden este a Patriot is lejátszott egy újabb edzőmeccset Léván. Az ellenfél ismét a helyi harmadosztályú felnőttcsapat volt, a vége ezúttal 8-1 lett. Kicsit nehezen indult be a szekér, hiszen az első harmadot csak 1-0-ra sikerült megnyerni (Bozik volt eredményes a 12. percben), azonban a második harmadban gyakorlatilag másfél perc leforgása ellen elintézte a meccset a Patriot. Előbb Salka lőtt gólt a 22. percben, majd 25.25-nél Bozik duplázott, 26.10-nél Priganc talált a kapuba, őt fél percen belül Piacka követte, 26.52-nél pedig Bozik már mesterhármasnál tartott. Ezt követően összesen még három gól esett: Kamzik duplázott a 31. és az 51. percben, míg a vendégek nem egészen másfél perccel a vége előtt tudtak szépíteni. A keretben ezúttal egy magyar, Fekti Ádám szerepelt, Vay, Nemes és Hardi Richárd nem kapott lehetőséget.

Felkészülési mérkőzések:

augusztus 10., 19.00, Fehérvár–Miskolc (Székesfehérvár) 4-1
augusztus 10., 17.00, HKM Zvolen (SVK-1.)–Nové Zámky (Zólyom) 5-6 hu.
augusztus 22., 17.00, MsHK Zilina (SVK-1.)–Fehérvár (Pöstyén) 3-6
augusztus 22., 18.00, HK Spišská Nová Ves–Miskolc. Szepességi Kupa, Igló (SVK) 4-2
augusztus 23., 15.00, Mhk 32 Liptovsky Mikulás (SVK-2.)–Miskolc. Szepességi Kupa, Igló (SVK) 3-5
augusztus 23., 17.30, HK Trnava (SVK-2.)–Nové Zámky (Nagyszombat) 4-5
augusztus 24., 14.00, GKS Tichy (POL-1.)–Miskolc. Szepességi Kupa, Igló (SVK) 3-5
augusztus 24., 18.00, SHK Piestany (SVK-1.)–Fehérvár (Pöstyén) 1-1
augusztus 25., 17.00, HK Levice (SVK-3.)–Patriot (Léva) 1-10
augusztus 27., 18.00, Michalovce (SVK-2.)–Miskolc (Nagymihály) 7-8 bü.
augusztus 28., 17.00, HK Levice (SVK-3.)–Patriot (Léva) 1-8
augusztus 28., 17.00, Nové Zámky–Dab.Docler (Érsekújvár) 2-9
augusztus 29., 17.30, Dukla Trencín (SVK-1.)–Dab.Docler (Máriatölgyes) 12-1
augusztus 30., 17.00, HK36 Skalica–Fehérvár (Szakolca)
augusztus 30., 17.00, Patriot–Ferencváros (Jégpalota)
augusztus 30., 17.00, HK Levice (SVK-3.)–Újpest (Léva)
augusztus 31., 18.00, Dukla Senica (SVK-2.)–Nové Zámky (Szenice)
augusztus 31.–szeptember 2. Csíki Sör Kupa, Csíkszereda
Résztvevők: HSC Csíkszereda, Brassó, Poprad (SVK-1.), ?
szeptember 1., 14.00, EHC Red Bull München (GER-1.)–HC Vitkovice Steel (CZE-1.) Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna (Székesfehérvár)
szeptember 1., 17.30, Sapa Fehérvár AV19–Olimpija Ljubljana Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna (Székesfehérvár)
szeptember 2., 15.00, Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna (Székesfehérvár), mérkőzés a 3. helyért