A Detroit ügyesen őrzi playoffos helyét

2010.03.23. 11:24 Ryan O'Brien

A Detroit Red Wings Zetterberg vezérletével legyőzte a bajnokot, négy ponttal előzi a Calgaryt nyugaton. Az utóbbi évek egyik legerősebb csapata már bízhat a rájátszásban. Az Ottawa idegenben verte a Montrealt, a Los Angeles hosszabbításban a Coloradót.

Újabb meccset nyert a Detroit, tíz körrel az alapszakasz vége előtt magabiztosan őrzi a nyolcadik helyet a nyugati főcsoportban. A Red Wings a Pittsburghöt győzte le, legutóbbi hat meccséből ötöt nyert, egyre közelebb kerül ahhoz, hogy sorrendben 19-edszer is playoffos legyen. A svéd Henrik Zetterberg két gólt lőtt, gólpasszt is adott, pedig idén még csak harmadszor ért el három vagy annál több pontot.

Brian Elliott 29 védésével és szezonbeli negyedik shutoutjával Montrealban nyert az Ottawa a két csapat 100. alapszakaszmeccsén. A Sens öt találkozóból álló nyeretlenségi sorozata szakadt meg. A Canadiens hat meccsen keresztül maradt veretlen, most egymás után kétszer is kikapott. Erik Karlsson, a vendégek 19 éves újonca gólt lőtt, gólpasszt adott. Az Ottawa magabiztosan ötödik keleten, a Montreal a hetedik helyen áll. A vetélytársak formáját elnézve minden bizonnyal mindketten playoffosak lesznek.

Ahogy a Los Angeles és valószínűleg a Colorado is. Meccsüket hosszabbításban nyerte a Kings. Drew Doughty döntött a végén, Ruszlan Szalej kiállítása miatt 4 a 3 ellen támadhatott a hazai csapat. Ryan Smyth két gólt lőtt. Az Avalanche-ben megint a huszonévesek tettek ki magukért: Chris Stewart (22), Peter Mueller (21) és T. J. Galiardi (21) lőtték a gólokat. Érdekes statisztikai adat az is, hogy amikor a Los Angeles két harmad után vezet, 28-ból 28-szor a meccset is nyeri ebben a szezonban. A Philadelphia legjobb góllövője, Jeff Carter 3-4 hétre kidőlt. Az Atlanta elleni meccsen Clarke MacArthur lövése találta el, a bal lába sérült meg. Carter 286 meccs után először fog hiányozni.

154. játéknap, 2010. március 22.

Detroit Red Wings-Pittsburgh Penguins 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)
Gól: Filppula (Bertuzzi, Zetterberg), Zetterberg (Bertuzzi, Lidström), Zetterberg (Filppula, Lidström), ill. Dupuis. Kapusok: Howard 26/27, ill. Fleury 30/33.

Montreal Canadiens-Ottawa Senators 0-2 (0-1, 0-0, 0-1)
Gól: Regin (Karlsson, Alfredsson), Karlsson (Fisher, Alfredsson). Kapusok: Halak 25/27, ill. Elliott 29/29.

Los Angeles Kings-Colorado Avalanche 4-3 (1-1, 1-0, 1-2, 1-0)
Gól: Smyth (Stoll, Kopitar, ee.), Simmonds (Kopitar, Richardson), Smyth (Williams), Doughty (a hosszabbításban, Stoll, ee.), ill. Stewart (Stastny), Mueller (Hejduk, Hannan), Galiardi (Stastny, Mueller). Kapusok: Quick 18/21, ill. Anderson 19/23.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.