Vezetnek a Sztárok, egyenlítettek a Titánok

2010.02.28. 12:18 hokikori

Szoros meccsen szerzett előnyt az ifjúsági bajnokság döntőjében a Bp. Sztárok SE az Újpest–MAC-cal szemben, de messze még a vége. A kölyköknél immár 1-1-re áll a Zalai Titánok és a MAC Népstadion A párharca, itt március 6-án minden eldől.

A 14 év alattiak két győzelemig tartó csatájának első mérkőzéséről beszámoltunk. Sok vita volt utána arról, hogy a nyitott pálya miatt szokatlan körülmények között lejátszott összecsapás eredménye mennyire ad reális képet a MAC Népstadion A és a Zalai Titánok valós erejéről. A második meccs előtt mind a két csapat magabiztosan készült, a lehetőséget a Kercsó Árpád által irányított csapatnak sikerült jobban kihasználnia.

A visszavágót a zalaiak nyerték 5-2-re, és ezzel a jövő hét végéig nyitva hagyták a kérdést, ki nyeri az idény első bajnoki aranyérmét. Nem mi döntjük el, hogy a nemzetközi szintéren megszokott és elvárt keményebb játéknak adtak-e teret a játékvezetők, vagy a játékosok a szokásosnál jobban tartózkodtak a testhasználat különböző formáitól, de tény: a jegyzőkönyv tanúsága szerint sportszerű összecsapásnak lehettek tanúi a szép számban kilátogató nézők. A 60 perc alatt egy-egy két perces büntetést osztottak ki, de abból is az egyikre a MAC szabálytalan cseréje miatt kerülhetett sor.

A zalaiaknál kitett magáért a székely különítmény. Mind az öt gólt az első sor érte el, Szabó Pál Krisztián mesterhármassal tette fel a pontot a csapat teljesítményére. Vokla Roland gólt lőtt és gólpasszt adott, a másik oldalon Kovács Attila két gólpasszával zárkózott fel a budapesti csapat. A végig nyílt mérkőzésen tíz perccel a vége előtt két gólra növelték előnyüket a hazaiak, de a legvégén kapuslehozatallal próbálkozó fővárosi gárda nem tudott közelebb kerülni a riválisához, sőt nőtt a különbség. A mindent eldöntő összecsapásra március 6-án Zalaegerszegen kerül sor.

A bronzmérkőzés is döntetlenre áll az U14-eseknél. Az UTE A előbb büntetőkkel legyőzte az SC Csíkszereda csapatát, majd az erdélyi fiatalok szoros mérkőzésen 6-5-tel válaszoltak, A bronzérem sorsa hétfőn, a Megyeri úton dől el.

Az ifjúsági korosztályban is elkezdődtek az utolsó összecsapások. A Bp. Sztárok SE–UTE/MAC aranycsatában a káposztásmegyeriek szombaton előnybe kerültek, miután 2-1-re (0-0, 0-0, 2-1) nyertek. Az IceCenter 123 nézője előtt rendkívül szoros mérkőzést játszott a két fővárosi gárda. A kapura lövések aránya 33-32 volt, a kiosztott kétperces büntetések száma egyenlően alakult.

A pontgyárosok odatették magukat. Ódry Tamás a Bp. Sztárok SE részéről a bajnokság kanadai táblázatán harmadik, most gólt lőtt és gólpasszt adott. Az ő teljesítményét másolta csapattársa, Szirányi Dániel is, míg a bajnokság legmagasabb pont/mérkőzés átlaggal büszkélkedő játékosa, Fodor Zoltán két assziszttal járult hozzá a győzelméhez.

A másik oldalon a kanadai táblázat élén álló, serdülőkorú Nagy Krisztián Sommer Tamás gólpasszából hat perccel a vége előtti egyenlítő találatával tette izgalmassá a hajrát.  A következő héten folytatódik az egyik csapat három győzelméig tartó küzdelemsorozat.