Martin Brodeurnek nem lehet gólt lőni

2010.01.21. 10:31 Ryan O'Brien

Idén már hetedszer nem kapott gólt a New Jersey kapusa. A Montreal és az Edmonton is hosszabbításban bukta hazai meccsét. Kilenc találkozó óta nem tud nyerni az Oilers.

Nem valószínű, hogy egyhamar utolérik Martin Brodeur rekordjait. A New Jersey kapusa a Florida elleni összecsapáson 22 lövést fogott. Ez volt karrierje 1045. meccsén a 108. shutoutja és az 587. győzelme, utóbbiból idén már a 30 van neki. A másik oldalon Tomas Vokoun is jól teljesített, 30-szor védett. A Devilsben a 20 éves Nick Palmieri karrierje első meccsén gólpasszal mutatkozott be. Palmierit 2007-ben, a harmadik körben draftolták.

A hosszabbításban kapott ki a Montreal a St. Louistól. A hazaiaknál Benoit Pouliot két gólt szerzett, a Bluesban Ty Conklin 35 lövést hárított. A Canadiens hiába jött vissza a harmadik harmadban kétgólos hátrányból, Andy McDonald a vendégek javára döntött.

December 30-án nyert legutóbb az Edmonton, a Torontót verte. Azóta 7 vereség és két egypontos meccs volt a mérlege. Most megint hosszabbításban kapott ki az Oilers, a Vancouver Daniel Sedin góljával nyert. A svéd még két gólpasszt is jegyzett, ikertestvére, Henrik ugyancsak két asszisztot vállalt. Henriknek már 70 pontja van.

A New York Islanders védője, Andy Sutton kétmeccses eltiltást kapott, mert a legutóbbi, Pittsburgh elleni meccsen sérülést okozó szabálytalanságot követett el Pascal Dupuis-val szemben. Suttont a meccs harmadik harmadában 17:05-nél zárták ki. A védő fizetéséből 31 088 dollár megy a hokisokat segélyező alapba.

108. játéknap, 2010. január 20.

New Jersey Devis-Florida Panthers 2-0 (0-0, 1-0, 1-0)
Gól: Zajac (Parise, Palmieri), McAmmond (üres kapuba, Salvador, Greene, eh.). Kapusok: Martin Broduer 22/22, ill. Vokoun 30/31.

Montreal Canadiens-St. Louis Blues 3-4 (1-3, 0-0, 2-0, 0-1)
Gól: B. Pouliot (Plekanec, M. Bergeron, ee.), B. Pouliot (Gomez), Cammalleri (Spacek, Gionta), ill. Perron (Steen, ee.), Kariya (Backes, Oshie), Steen (McClement, Oshie), McDonald (a hosszabbításban, Kariya). Kapusok: Price 24/28, ill. Conklin 35/38.

Edmonton Oilers-Vancouver Canucks 2-3 (1-1, 1-0, 0-1, 0-1)
Gól: Gagner (Grebeskov, ee.), Souray (Stortini, M. Pouliot), ill. Burrows (H. Sedin, D. Sedin, ee.), Salo (D. Sedin, H. Sedin, ee.), D. Sedin (a hosszabbításban, H. Sedin, Salo, ee.). Kapusok: Dubnyk 26/29, ill. Luongo 31/33.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.