Az ukránok nyerték a nap csúcsmeccsét

2009.04.14. 23:00 D. Gromov

Drámai meccsen gyűjtött két pontot az ukrán válogatott a lengyelek ellen. A hazaiak csütörtökön az életben maradásért küzdenek az olaszokkal Torunban. Vilniusban a japánok kerültek lépéshátrányba, de még visszaküzdhetik magukat, ha bírják.

A két divízió 1-es vb-csoport első rangadóját a kazah és a japán válogatott játszotta Vilniusban, eddig mindketten simán léptek túl ellenfeleiken. A közép-ázsiaiak szereztek vezetést, ezt még kiegyenlítették a távol-keletiek, de aztán megint a kazahok jöttek, ütöttek egy gólt a második harmad közepén, egyet a harmadik végén, 3-1-re nyertek úgy, hogy majdnem kétszer annyit lőttek kapura, mint ellenfelük. Az előre is valószínűnek tűnt, hogy ez a meccs szoros lesz, de az már nem, hogy a Szlovénia–Horvátország csata is csak az utolsó felvonásban dől el. Az elején pláne nem. Rodmanék úgy mentek el 1-0-ra, hogy kapura lövésekben húsz perc alatt 14-2-re vezettek. Erre a második harmad elején fél perc alatt két gólt szereztek a horvátok, amit csak nagy nehezen bírtak kiegyenlíteni a szlovénok. A végén aztán kidomborodott a differencia, a favoritok nem botlottak, 4-2. Még egy eredmény a litván fővárosból: Litvánia–Ausztrália 9-3, megvannak a vendéglátók első pontjai. Japán–szlovén kulcsmeccs jön, kora délután kiderül, visszakapaszkodnak-e a japánok a lépéshátrányból, vagy az utolsó játéknap Kazahsztán–Szlovéniája egymagában dönt az A csoportba jutásról.

A hét eddigi legizgalmasabb összecsapását a lengyelek és az ukránok játszották. A vendéglátók szereztek vezetést a 7. percben, egyenlítettek a vendégek a 14.-ben. Lövések voltak bőven, kiállítások nemkülönben, az ukránok háromszor is elcserélték magukat, több gól azonban nem esett, sem a hatvan perc, sem a hosszabbítás alatt. A győztes büntetőt a KHL-es Varlamov vágta be, 2-1. Az olaszok továbbra is hibátlanok, 4-0-ra győzték le a hollandokat, az erős első harmad elég volt a sima sikerhez. Románia válogatottja viszont továbbra is góltalan. Nagy-Britannia 8-0-ra nyert, úgy, hogy csak húsz percig kellett erőlködnie. Torunban csütörtökön a lengyelek az olaszokkal játszanak. Ha nyernek, még bármi lehet. Ha nem, elszállnak, és ukrán–olasz döntő lesz.