0-5-ről verték meg a Rangerst

2008.02.20. 08:16 Ryan O'Brien

132. játéknap – 2008. február 19.

A játéknap meccseinek majdnem fele nem ért véget a rendes játékidőben, háromszor is büntetők döntöttek. A St. Louis aratta a nap legnagyobb arányú győzelmet.

Sokáig úgy tünt, a Boston ha nem is simán, de hozza a Carolina elleni idegenbeli partit. Zdeno Chara és Savard emberelőnyös találatainak köszönhetően egy perccel és három másodperccel a lefújás előtt 2-0-ra vezettek. Ekkor előbb Whitney, majd 20 mp-vel később Cole egyenlített. Aztán mégis a vendégek javára billent a mérleg nyelve, Kessel és Krejci is belőtte rávezetését. A Bruins az utóbbi négy meccsét rendre elveszítette a Hurricanes ellen, legutóbb is hosszabbítás után nyert idegenben. Rengeteg kapura lövés volt. A Carolina 47-szer, a Boston 38-szor veszélyeztetett, a győztes Tim Thomas 45 lövést fogott. Dennis Wideman 200. mérkőzését játszotta.

Négy év után találkozott egymással Torontóban a Maple Leafs és a Columbus. Ezúttal az első harmdban 16:57-nél már eldőlt a meccs, addigra kialakult a végeredmény. Carlo Colaiacovo idei második gólját lőtte, Antropov és Kilger is betalált, a vendégeknél Nyikolaj Zserdev volt eredményes. Ez volt a két együttes történetének hatodik meccse, az állás torontói szempontból: 4-0-2.

A büntetők hoztak döntést a New York Rangers Montreal elleni vendégjátékán is, de előtte rengeteg esemény történt. Nem nagyon gondolhatta Tom Renney, a Rangers edzője a második harmad ötödik percében, hogy ezen meccsen sok izgulni valója lesz, fiai már 5-0-ra vezettek. A vendégek azonban elszórakozták a hátralévő 35 percet, és a Canadiens egyenlíteni tudott, sőt a shootoutok során Saku Koivu góljával a találkozót is megnyerte. A Rangers Brendan Shanahan duplájával, Dubinsky, Sean Avery és Drury góljaival húzott el, Jaromir Jagr 4 gólpasszt adott. A második játékrészben Michael Ryder két góljával zárkozott a Canadiens, majd az utolsó játékrészben Kovaljov lőtt kettőt, Mark Streit is szerzett egyet. Jagr 4 pontjának köszönhetően már a 10. a pontszerzők örökranglistáján 1581-gyel, az 1579 pontos Ray Bourque-t előzte meg. A hazaiaknál Streit és Ryder ért el három pontot. Shanahan 20. gólját szerezte, sorrendben ez a 19. olyan szezonja, amikor minimum ennyi találatot elér. Ennél nagyobb bravúrra eddig az NHL története során csak Gordie Howe volt képes. Ő a minimum 20 gól/szezon mutatót 1950 és 1971 között 22 szezonon keresztül teljesítette.

Az Ottawa előszőr nyert idén a Philadelphia ellen, szintén büntetőkkel. A Senators 3 vesztes meccs után nyert, a Flyers sorrendben nyolcadszor is kikapott. A meccs első fele a Sensé volt, emberhátrányból Kell, majd Vermette szerzett előnyt. A második játékrész lefújása előtt szintén kevesebb emberrel szépített a Flyers Timonen révén, az utolsó játékrészben Scottie Upshall egyenlített. Jason Spezza volt a nyerőember, az ő büntetője hozta a győztes gólt. A Philadelphia leigazolta Jaroslav Modryt a Los Angelestől a 2008-as draft harmadik körének választási jogáért cserébe. A 37 éves cseh védő 1993-ban, a New Jerseyben debütált, 706 meccse van és 247 pontja (49+198). A Flyersben bemutatkozott a 20 éves Claude Giroux, aki korábban a QMJHL-ben, a Gatineau csapatában szerepelt, tagja volt a Pardubicében világbajnokságot nyert kanadai válogatottnak.

Hátrányból nyert a Pittsburgh is, miután kétharmadnyi előnyt adott a Floridának. A Panthers Booth első, majd McLean emberhátrányos találatának köszönhetően a második harmad végén már kétgólos előnnyel vonulhatott pihenőre. A végére alaposan belehúztak a hazaiak. Ha többet nem is, de pontosabban lőttek a végén. Colby Armstrong a harmad elején szépitett, majd 3 perc húsz másodperccel a vége előtt Malone egyenlített. 22 másodperccel a zárás előtt ismét Malone érkezett, és eldöntötte a meccset, Malkin két gólpasszal vette ki a részét a sikerből. Az orosz csatár kilencedik meccse óta pontszerző, ez idő alatt 7 gólt és 14 gólpasszt hozott össze.

A Nashville igen látványos meccsen győzte le az Edmonton csapatát. Fordulatokban itt sem volt hiány. A Predators 3-1-re húzott el, az Oilers onnan fordította meg a találkozó állását. A Nashville nem adta fel, a találkozó vége előtt alig több mint két perccel a győztes találatot is megszerezte. A hazaiaknál Dumont és Scott Nichol volt a legeredményesebb 1+2-vel, gólja mellé gólpasszt jegyzett Jason Arnott, valamint Jordin Tootoo is betalált, De Vries és Fiddler ért el 2-2 aszisztot. Az Edmontonban hárman szereztek 1+1-et: Pisani, Grebeskov és Sam Gagner, a negyedik gól Marty Reasoner nevéhez fűződik. Gagner hét meccs óta pontszerző (2+8).

Túlóráztak Minnesotában is a csapatok, ahol a Vancouver szerepelt. Csoportrangadó volt, a Northwest divízióban a Minnesota áll az élen és a Vancouver követi őt. A Canucksban a Sedin fivérek megint kitettek magukért. Daniel 1 gólt és 1 gólpasszt, Henrik 2 gólpasszt ért el. Naslund és Cooke volt még eredményes. A Wild két gólját Gaborik és Belanger szerezte, Parrish adott 2 gólpasszt. A győztes gól a hosszabbításban, 3:18-nál született, Daniel Sedin szerezte. Gaborik NHL-pályafutása során 197 gólnál és ugyanennyi gólpassznál jár.

A nap legbiztosabb győzelmét a St. Louis aratta. Az egy perc után vezetést szerző Chicago csapatát győzték le Jackman, Tkachuk, Stempniak, McClement és Boyes góljaival. Tkachuk és Jackman 2 pontot gyűjtött. Erik Johnson és Rucinsky 2-2 gólpasszt adott. A Blackhawks vezető gólja Martin Havlat nevéhez fűződik. Egy régi sérelem tisztázásával kezdődött a mérkőzés, mindössze 2 másodperc telt el, amikor Adams a Chicagóból és Hinote a St. Louisból máris összeverekedett.

A Calgary is simán nyert Phoenixben. Az All Star-osok tolták a Flames szekerét, Dion Phaneuf és Jarome Iginla is 2-2 gól szerzett. Phaneuf az idei szezonban másodszor duplázott, Iginla 3 pontot szerzett, idén már 73-nál jár. A Coyotes gólját Derek Morris szerezte, a gólpasszt adó Shane Doan 315. asszisztja volt, ezzel a klub történetének negyedik legtöbb gólpasszt jegyző játékosa lett.

Eredmények: Carolina-Boston 2-3, Toronto-Columbus 3-1, Montreal-New York Rangers 6-5, Ottawa-Philadelphia 3-2, Pittsburg-Florida 3-2, Nashville-Edmonton 5-4, Minnesota-Vancouver 2-3, St. Louis-Chicago 5-1, Phoenix-Calgary 1-4. A bajnokság állása.