A Ligue Magnus-ben szereplő csapatok számát 14-ről 12-re csökkentik a 2014/15-ös szezontól. Megváltozik a bajnokság lebonyolítási rendje is: a jelenlegi egyfordulós rendszerről – az alapszakaszban 26 mérkőzést játszanak a csapatok –, áttérnek a kétfordulós, oda-visszavágós rendszerre, amelyben a mérkőzések száma 44-re emelkedik. Az alapszakasz első 8 helyezettje kerül majd a playoffba, az utolsó négy csapat pedig a kiesés elkerüléséért playdownt játszik. Ezzel párhuzamosan a ligakupát megszüntetik. Franciaország öt éve stabilan A csoportos, miközben válogatott játékosai többsége a hazai bajnokságban játszik. Az elitet tekintve mindeddig a legkevesebb bajnoki mérkőzést játszották – és ez még két évig így is lesz. Látható azonban, hogy eredményességüket ez a tény nem akadályozza.
2009 decemberében a francia jégkorong-szövetség átfogó stratégiaalkotási projektet indított el a Ligue Magnus, az első osztályú bajnoksága megreformálására. A szövetség és a klubok képviselőiből, valamint külső, vállalati és sportszakemberekből álló munkacsoportokat hoztak létre, mely a következő területeket vizsgálta meg: sportszervezet, marketing és kommunikáció, képzés, tanácsadás és szakértők. A munkacsoportok nemrég újabb konkrét javaslatokat fogalmaztak meg az érintett területeken szükségesnek vélt változtatásokra. E javaslatokat először a Ligue Magnus-ben szereplő klubok vezetőinek, majd az alattuk lévő első és második ligás klubok vezetőinek mutatták meg, amit végül a június 24-én tartott közgyűlésen egyhangúan fogadtak el.
A klubok szervezetfejlesztésére, a képzés minőségének javítására, a kommunikációs és marketing problémák megoldására is számos projektet indítanak el a következő években csakúgy, mint a vezetők, az utánpótlás, a játékvezetők és az edzők képzésének egységesítésére, amelynek célja a klubok számának növelése és infrastruktúrájuk fejlesztése. Érdemes megjegyezni, hogy 2006 óta, amikor is a jelenleg második ciklusát töltő elnököt, Luc Tardif-ot megválasztották, az igazolt játékosok száma mintegy 20%-kal növekedett, és az elmúlt szezonban majdnem elérte a húszezres számot. Franciaország Németországgal közösen megpályázta a 2017-es A csoportos világbajnokság rendezési jogát.