Szlovénia eddig mindkét meccsét nehezen nyerte a divízió 1/A csoportos világbajnokságon, Nagy-Britanniát és Japánt is a végjátékban fektette két vállra. Ebből egy következtetést érdemes levonnunk: erős csapatuk van, amely az utolsó percekben is képes keményen küzdeni. Minden érdekelt tisztában van azzal, hogy a szerdai teljesen más meccs lesz, mint az eddigiek. Telt ház, tízezer néző vár a két csapatra 20 órakor az Arena Stozicében, a szlovénok kétezer magyarral számolnak. A mérkőzést az orosz Alekszej Ravogyin vezeti, aki játékosként az orosz élvonalig vitte. 1993 óta 22 meccset játszottunk Szlovéniával, ezek közül csak 4-et nyertünk meg, mindahány tét nélküli volt, úgymond barátságos. Ugyanakkor a hat világbajnoki találkozót mind megnyerték, egy kivételével fölényesen, a gólkülönbség is nyomasztó: 10-39. Tétmérkőzésen tehát még nyeretlenek vagyunk velük szemben, szlovén jégkorongozókat legutóbb 1982-ben múltunk felül, akkor 5-4-re vertük Jugoszláviát a spanyolországi C csoportos vb-n. De ahogy Ladányi Balázs mondta Ukrajna legyőzését követően: "Most csak arra tudok gondolni, hogy minden sorozatnak meg kell szakadnia egyszer, miért ne éppen most szerdán történjen ez meg magyar–szlovén viszonylatban." Egy széria mindenképpen véget ér szerda este, csak az egyik csapat mondhatja majd el magáról, hogy veretlenül folytathatja a világbajnokságot. Felvezetőnk tovább után folytatódik.
A magyar válogatott teljes pihenéssel töltötte a keddi szünnapot. Szabad programot kaptak a játékosok Kevin Primeau-tól, a csapat délután találkozott újra. Vacsorázni együtt mentek, a ljubljanai várban talált egy kiváló éttermet a társaság. A hangulat a két győzelemnek megfelelő, a játékosok nagy önbizalommal és várakozással tekintenek a harmadik mérkőzés elé. Mindenki egészséges, ezért aligha lesz változás a sorokban. A délelőtti edzésen leghangsúlyosabban az emberelőnyöket gyakoroltatta a szakmai vezetés.
A szlovén újságok elsősorban Sofron Istvánt kérdezték a harmadik mérkőzéssel kapcsolatban. Az EBEL gólkirálya magabiztosan nyilatkozott, elmondta, kiváló a csapatunk védekezése, és gyorsan, jól támadunk. Mindez az őrült szurkolói támogatás mellett Szlovénia ellen is megteremti a kellő alapot egy nagyon jó mérkőzéshez, mondta 20-asunk.
"Semmi különöset nem csináltunk a pihenőnapon – foglalta össze a keddi eseményeket a helyi médiának Matjaz Kopitar, szlovén szövetségi kapitány. – Voltak olyanok, akik hazamentek, de ebédnél újra találkoztunk. Este egy pihentető edzést tartottam. Szerda reggeltől pedig a szokásos menetrend szerint dolgozunk. Alaposan felkészülünk a Magyarország elleni meccsre. Az első két mérkőzés után kisebb változások lesznek a csapatban, de ezek nem drasztikusak."
Nagy feltűnést keltett a szlovén újságírók között, hogy Japán ellen az utolsó harmadot 2-2 után gyakorlatilag két sorral nyomta le a hazai csapat, és Marcel Rodman ekkor nagyon kevés jégidőt kapott, a Jeglic, Ticar, Sabolic trió mögött a D. Rodman, Pajic, Razingar hármas ment. Kopitar egyelőre csak a már eddig is kész első sort találta el, hátrébb korrekcióra szorul az összetétel.
"Jól ismerjük a magyar csapatot, de ők is minket. Nagyon veszélyes csapattal érkezett Magyarország erre a világbajnokságra. Mindenképpen jobb minőségű támadójátékot kell nyújtanunk, mint eddig, többet kell lőnünk. Eddig sokszor túlbonyolítottuk a támadásokat, korszerűbben, egyszerűbben kell hokiznunk, ez mindenkire vonatkozik. Eddig két-két gólt kaptunk, ez nem túl sok, jó alap a sikerhez. Ha kevés gólt lő az ellenfél, nyugodtabban tudunk játszani, kevesebb a teher a játékosainkon. Erre törekszünk ezt követően is. Az első két mérkőzésen hat pontot szerettünk volna szerezni, ez megvan. Még ha nehezen is jött össze, játékban mindkét csapatot felülmúltuk. Ezzel a világbajnokság első, bemelegítő szakasza lezárult, szerdától egy újabb kezdődik, a legfontosabb rész. Reméljük a legjobbakat."
A kapitány elárulta azt is, hogy Robert Kristan áll a szlovén kapuban. Ezt nem nevezhetjük meglepetésnek, elvégre ő az első számú kapusuk, és az egyik legnehezebb mérkőzésre készül Szlovénia.
Magyarország–Szlovénia a világbajnokságokon, eddig:
1993 (C csoport): 2-14
1994 (C1 csoport): 2-8
1996 (C csoport): 3-4
1999 (B csoport): 1-5
2007 (divízió I): 1-4
2010 (divízió I): 1-4