1-0-ról folytatódnak a Mol Liga-elődöntők

2012.01.30. 11:33 F. Kapus

Hétfőn újra megmérkőznek a legjobb négy közé jutott csapatok a Mol Ligában. A két elődöntőben egyaránt a hazai, tehát az alapszakaszban előrébb végzett együttes vezet 1-0-ra, a HSC Csíkszereda és a Dab.Docler. A vasárnapi tapasztalatok alapján a Miskolcnak nagyobb esélye van ellenfele megszorongatására, mint a Brassónak, de az igazság a jégen derül majd ki. Mindezt a Digi Sport Tv-n élőben meg is nézhetjük, hiszen magyar idő szerint 16.30-kor a Csíkszereda–Miskolc, 19 órakor pedig a DAB–Brassó találkozót közvetítik. Kettős rangadó a tv-ben: hasonlóra nem nagyon volt még példa a magyar jégkorongsport történetében. A vasárnapi visszatekintést tovább után találják.

"Először is gratulálni szeretnék a fiúknak, nagyot hajtottak – mondta a mérkőzés után Nagy Béla, a HSC Csíkszereda edzője. – Egyből az egy már megvan, innen megyünk tovább hétfőn. Jól kezdtük a meccset, az első gólt mi lőttük, majd sikerült duplázni. Amikor a Miskolc válasza megérkezett a 2-0 után, újra sikerült növelnünk az előnyt, ez fontos volt. A második harmadban elég sok kiállítást kellett kivédekeznünk, de ezt is nagyon szépen megoldották a fiúk. Hétfőn sokkal nehezebb lesz, mert a Miskolc is nyerni jött, és az első vereség után még sokkal jobban fognak hajtani. Erre számítunk, készülünk és a jobb csapat nyeri a második mérkőzést. A csapat rendben van, bizakodóan várjuk a mai mérkőzést is. Tudjuk mi a feladatunk a jégen." Novak és Hurtaj hozta magát, mindketten három pontot (1+2) termeltek.

Kollégája, a Miskolc svéd vezetőedzője is előretekint: "Két olyan csapat ment vasárnap fel a jégre, amelyek ugyanúgy akarták a győzelmet, ugyanolyan esélyekkel indultak – mondta Kjell G. Lindqvist. – De ez elsőre a Csíkszeredának sikerült. Nagyon kemény meccs volt ez, a játékosaim hajtottak az első perctől egészen a végéig, hatvan percen keresztül. Kaptunk csúf gólt és volt pár emberelőnyös helyzetünk, amit nem sikerült értékesítenünk. Sok helyzetet, ziccert, szólót is kihagytunk, ezen változtatnunk kell. Ennek a mérkőzésnek vége van, már a következőre kell koncentrálnunk. Mindkét csapat győzni akar hétfőn is, de nekünk kicsivel jobbnak kell lennünk az ellenfélnél. És akkor majd hazai pályán azt a hiányzó egy győzelmet is hozzáadjuk, amely az elődöntő első találkozóján elmaradt." Az első csíkszeredai elődöntő gólösszefoglalóját itt tekinthetik meg. Nagy Gergő hat mérkőzést játszott eddig a Miskolcban, mindegyiken pontszerző volt, máris 13 (4+9) pontnál jár. A playoffban 8 pontnál tart, Joshua Bonar eggyel megelőzi, a kanadai 3+6-tal vezeti a kanadai táblázatot.

"A játékosaimnak gratulálok, nagyon büszke vagyok rájuk – értékelte blogunknak a Brassó 10-3-as legyőzését Stephan Lundh, a Dab.Docler vezetőedzője. – Az elején érezhetően nagy volt a nyomás rajtuk a playoff első meccse miatt, és talán a Dornbirn-meccsből egy kisebb mentális fáradtság is maradt bennünk. De sikerült gyorsan felnőniük a feladathoz, és a mérkőzés felétől már nyugodtabban, fegyelmezettebben játszottak. Ahogy a teniszben az első szettgyőzelem után, mi sem nyertük még meg a meccset, hétfőn jön a következő játszma. Ezt az eredményt már el is felejtettük, a holnapra kell koncentrálnunk. Feladatunk okosan, alázatosan felmenni újra a jégre, a megfelelő pillanatokban jól dönteni és mindent megtenni a győzelemért. Ennél is tudunk jobban játszani. Szeretném, ha a második mérkőzésen nem csak egy harmadon át nyújtanánk ezt a korszerű hokit. Céltudatos, egyszerű és gyors játékot várok, hatvan percen keresztül." A tíz gólból Mihalik és Gröschl 2-2-vel vette ki részét, míg Vaszjunyin 4 (1+3) ponttal hívta fel magára a figyelmet, a DAB-ból 15 játékos szerzett pontot.

Antal Előd, a Fenestela 68 Brassó trénere őszintén nyilatkozott a súlyos vereséget követően: "Nem könnyű egy vesztes meccs után nyilatkozni, pláne amikor már ekkora a tét. Nagyon nehéz azt is elismerni, hogy egy olyan iramban és formában lévő DAB-bal találkoztunk a jégen, amilyenre nem számítottunk. A játék feléig a játékosaink igyekeztek tartani az iramot, de utána mintha nem is a mi csapatunk jött volna vissza a jégre. A második meccsen már számíthatunk Milan Vargára, akinek lejár az eltiltása. Visszatérhet és ő is hozzá teheti a maga részét majd a meccshez, ez sokat jelent a Brassónak. Elképzelhetőnek tartom, hogy a sorokat a hétfői edzés után átszervezzük. Jobban kell koncentrálnunk és mindenképpen sokkal jobban kell játszanunk, mert egy győzelmet be kell húznunk idegenben a továbbjutáshoz." A brassóiak már három rájátszásmeccsen vannak túl, Barinka, Borsos és Varga egyaránt 4 pontos, utóbbi csak két meccsen lépett jégre.