Légiósaink megint kitettek magukért

2010.11.08. 12:22 F. Kapus

Svédországi légiósaink egymással küzdöttek vasárnap a másodosztályú bajnokságban. A Tingsryd a Troja/Ljungbyt fogadta, és bár a Bartalis Istvánnal felálló vendégek az 52. percig 1-0-ra vezettek a 9.-ben szerzett góljukkal, a végén a hazaiak örülhettek, 3-2-re nyertek. A 3000 néző előtt lejátszott meccs hajrája izgalmasan alakult. Az egykori fehérvári légiós, Elomo egyenlített, az 54. percben Vas János megszerezte a vezetést. Azonban a vendégek egy emberelőnyös szituációnál levitték a kapusukat, így 6 a 4 ellen támadhattak, és az 58. percben egyenlítettek is. Vas azonban nem hagyta annyiban a dolgot, és egy perccel a vége előtt belőtte második gólját, ami a győztes találatot is jelentette. A Tingsryd így hosszú idő után előrelépett egyet a kieső helyekről, a Troja viszont 6 pontos hátránnyal az utolsó. Vas János csapata legeredményesebbje, 16 meccsen 9 gólt lőtt és 2 gólpasszt adott. Tovább után két fiatal csatárunkról lesz szó.

Hentes Kristóf megszerezte első gólpasszát a svájci másodosztályban, így immár két pontja van a 17 éves csatárnak. Az EHC Olten otthonában nem volt esélye a GCK Lionsnak, a hazaiak gyorsan eldöntötték a meccset. Számunkra jó hír, hogy a magyar utánpótlás-válogatott támadó a második vendéggólnál gólpasszt adott, a vége 6-2 lett. A zürichiek hátulról harmadikok a tabellán.

A kanadai juniorligában érdekelt Montreal Juniors, azaz Hári János csapata a hosszú hétvégén három nap alatt három győzelmet aratott. Vasárnap több mint háromezer hazai néző előtt a Baie-Comeau Drakkart győzték le 5-3-ra. A mi fiúnk a csapat sztárja, az első körös NHL-draftos és kanadai korosztályos válogatott Louis Leblanc mellett az első sorban játszik. Érdekesség, hogy a jelenleg 19 éves kanadai centert az amerikai juniorligából, a USHL-ből draftolta a Montreal Canadiens 2009-ben, 1/18-asként.

Hári remek társra talált, vasárnap három lőtt gólnál is a jégen volt, viszont egy kapottnál sem, így a mérkőzésen a legjobb +/- mutatóval zárt, +3-mal. Sérüléséből egyre inkább felépülve, formáját visszanyerve megkezdte a pontgyártást is, két asszisztot adott, így 5 mérkőzés után 2+3, azaz 5 ponttal áll. Az idényben már másodszor lett Hári János a Three Stars díjazottja.