Nincs veretlen csapat az NHL-ben

2010.10.19. 11:18 Ryan O'Brien

A hétfői forduló előtt még hibátlan Torontót a New York Islanders, a Dallast a Tampa verte. A Chicago 0-2-ről fordított a St. Louisszal szemben. Jevgenyij Malkiné a nap gólja.

Megszakadt a Toronto és a Dallas veretlenségi sorozata. A Maple Leafs otthon kapott ki a nagyszerű formában lévő New York Islanderstől, amelyben a tavalyi 1/1-es John Tavares gólpasszt adott, majd a hosszabbításban a győztes gólt is bevágta. A 41 éves Dwayne Roloson 29 lövést fogott. A Tampában a két évvel ezelőtti 1/1-es villogott, Steven Stamkos gólt lőtt és két gólpasszt adott, öt meccsen 5+4-nél jár. A Stars négy győzelem után először kapott ki. Kari Lehtonen sérüléséből 39 védessel, de vereséggel tért vissza.

Egymás után harmadszor nyert a Pittsburgh, az újonc Mark Letestu megint két pontot szerzett, hét meccsből hétnél jár. A játéknap legszebb gólja Jevgenyij Malkiné, aki az első harmad végén előre vetődve vágta a korongot a kapuba Brian Elliott lába mellett. Az Ottawába szerződött Szergej Goncsar először játszott egykori csapata ellen.

Marian Hossa hozta vissza a Chicagót. David Perron duplájával 2-0-ra húzott el a St. Louis, a bajnok elég későn kezdett el zárkózni. A szlovák hokis az utolsó hét percben két és fél perc alatt kiegyenlített, Patrick Sharp a hosszabbításban döntött. Hossa a szezon valamennyi eddigi meccsén szerzett pontot, hét találkozó után 7 gólja és 4 passza van, a pont- és a góllövőlistán is első. New York Rangersnek nem nagyon megy eddig, négy meccs után egy győzelemmel áll, most a Coloradótól kapott ki. A 22 éves Chris Stewart két gólt lőtt, már ötnél tart. A Rangers a sérült Gaborik és Chris Drury nélkül játszott, a Los Angelestől szerződtetett Alekszandr Frolov az első gólját lőtte új csapatában.

A bajnokság első hetében Tomas Vokount, a Florida kapusát választották a legjobbnak, aki két meccsen is hibátlan maradt. A második Marian Hossa, a harmadik az Anaheim csatára, Ryan Getzlaf lett. A liga három meccsre eltiltotta a Phoenix játékosát, Shane Doant, aki vasárnap egy ütközésnél a fején találta el Dan Sextont.

12. játéknap, 2010. október 18.

Toronto Maple Leafs–New York Islanders 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1)
Gólszerző: Kessel (Phaneuf, Kaberle, ee, 57:55), ill. Moulson (Tavares, Nielsen, 22:17), Tavares (Wisniewski, Parenteau, ee, 63:26). Kapusok: Giguere 18/20, ill. Roloson 29/30.

New York Rangers–Colorado Avalanche 1-3 (1-1, 0-0, 0-2)
Gólszerző: Frolov (Stepan, 18:09), ill. Stewart (Liles, Hejduk, ee, 12:41), Stewart (P. Stastny, Hejduk, ee, 47:20), Winnik (O’Reilly, Cumiskey, 47:46). Kapusok: Lundqvist 31/34, Anderson 31/32.

Pittsburgh Penguins–Ottawa Senators 5-2 (3-0, 2-1, 0-1)
Gólszerző: Letestu (Comrie, Martin, ee, 08:39), Crosby (Goligoski, Malkin, ee, 13:53), Malkin (Comrie, Letestu, 17.02), Dupuis (Lovejoy, Crosby, 30:07), Letang (Rupp, Adams, 30:32), ill. Alfredsson (Goncsar, Kovaljov, ee, 25:40), Campoli (Spezza, J. Ruutu, 44:19). Kapusok: B. Johnson 32/34, ill. Elliott 17/22, majd Lehner 7/7.

Tampa Bay Lightning–Dallas Stars 5-4 (2-1, 2-1, 1-2)
Gólszerző: Downie (St. Louis, Stamkos, ee, 16:21), Samkos (Hedman, Malone, ee, 19:46), Bergenheim (Stamkos, Purcell, 29:26), Moore (Kubina, Downie, ee, 38:06), Moore (Purcell, Hedman, 46:11), ill. Petersen (Robidas, eh, 15:04), Burish (Ribeiro, Morrow, 26:04), Morrow (46:24), Neal (B. Richards, Ribeiro, 59:00). Kapusok: Smith 15/19, ill. Lehtonen 39/44.

Chicago Blackhawks–St. Louis Blues 3-2 (0-0, 0-1, 2-1, 1-0)
Gólszerző: Hossa (Brouwer, Seabrook, ee, 53:12), Hossa (Toews, Kopecky, 55:43), Sharp (P. Kane, Cullimore, 63:50), ill. Perron (Pietrangelo, Backes, 29:57), Perron (Oshie, Colaiacovo, 49:28). Kapusok: Turco 32/34, ill. Halak 30/33).

A meccsre kattintva a találkozó összefoglalója, a gólszerzőkre klikkelve a teljes statisztikája olvasható. A bajnokság állását itt lehet megnézni, a statisztikák legjobbjait pedig itt.