A Fehérvár háromsorozni fog Linzben

2010.09.26. 13:57 F. Kapus

Komoly változtatásokat hajtottak végre az edzők a Sapa Fehérvár AV19 összetételében, ahogy azt Énekes Lajos edző a hivatalos honlapon előre jelezte. Csak az első soron nem módosítottak, a második és a harmadik új lesz, a negyedik pedig a találkozó elején nem játszik. A Linz éppúgy három vereséggel kezdett, mint mi, de azóta a Klagenfurtot és a Grazot legyőzte. Nálunk mindenki játékra kész, ellenfelünk keretéből Brad Purdie hiányzik.

A magyar bajnok öt meccsből egyet nyert meg, több komoly kudarcon van túl, legutóbb a Vienna Capitals nyert 7-2-re Székesfehérváron. A szakvezetők a sorok keverésével igyekeznek úrrá lenni a nehéz helyzeten. A csapat a következő összeállításban korcsolyázik ki a linzi jégre: Tokaji, Horváth, Ladányi, Vas M., Sofron – Kranjc, Orbán, Kovács Cs., Martz, Palkovics – Ackeström, Jobb, Mihály, Fekete, Benk – Maklári, Vaszjunyin, Nagy G., Fodor Sz., Holéczy. A kapuban Hetényi kezd, Satosaari lesz a cseréje. Hegyi nem utazik Linzbe.

"Sok jót nem lehet mondani a bécsiek elleni teljesítményünkről – mondta blogunknak Énekes Lajos. – A szezon egyik legrosszabb jétékát mutattuk az első húsz percben, és erre a záró játékrészben ráerősítettünk. A középső húsz perc jó volt, de már annyiszor elmondtuk, hogy egy mérkőzés hatvan percig tart, hogy azt mindenki unja.

Sajnos visszatérő probléma, hogy egy jó mérkőzés után mindig ebbe a hibába esik csapatunk. Ha csak néha mutatjuk meg, mit tudunk valójában, amikor teljes erőbedobással játszunk, és végig koncentrálunk egy mérkőzésen, az gyakorlatilag teljesen fölösleges, mert nem jutunk előrébb. Ha valaki jól tud játszani, azt szinten kell tartani, minden meccsen újból meg kell mutatni, mert különben sem a játékosok, sem a csapat nem tud érvényesülni ebben a bajnokságban.

Linzbe azzal a céllal utazunk, hogy jól játsszunk. Ki lehet kapni, azzal semmi gond nincs. Olyan teljesítménnyel, amit Grazban nyújtottunk, lehet veszíteni. Olyan esetekben megvédjük játékosainkat, mert jól dolgoztak. De a Vienna-mérkőzéshez hasonlók után sem őket, sem minket, edzőket nincs értelme védeni semmilyen szempontból sem."

Öt forduló után utolsók vagyunk az EBEL-ben, lemaradásunk egyelőre két pont.