A Montreal kicsapta a Pittsburghöt

2010.05.13. 11:45 Ryan O'Brien

A Montreal nyerte a Pittsburgh elleni hetedik meccset, ráadásul a bajnok otthonában, 2-3-ról ment tovább. A Philadelphia is csodára készül, 0-3-ról egyenlített a Boston ellen.

Jaroslav Halak a főcsoportdöntőbe védte a Canadienst. Oda, ahová legutóbb 1993-ban jutott a csapat, akkor a Los Angeles legyőzésével meg is nyerte a Stanleyt. A rájátszásba a nyolcadik helyen jutott csapat lesz tehát Kelet egyik döntőse. Halak 37 lövést hárított a mindent eldöntő hetedik találkozón, Brian Gionta két gólt lőtt, Michael Cammalleri most csak egyet, de így is 12-nél tart. Ennyi gólt Montreal-játékos 1975 óta nem lőtt, akkor Guy Lafleur jutott eddig. A Canadiens már 4-0-ra vezetett a meccsen, amikor két góllal közelebb jött a Pittsburgh, de az utolsó harmadban hiába volt 18-3 a kapura lövések aránya, Halak mindent megfogott. A másik oldalon Fleury 13 lövésből kapott négy gólt, lecserélték. A Pens nagy lehetőséget szalasztott el akkor, amikor a második harmad utolsó tíz másodpercében, illetve a harmadik első percében 4 a 3 ellen támadott, de Crosbyék képtelen voltak betalálni, a montreali speciális egység (PK Subban, Hal Gill és Tomas Plekanec) nagyszerűen védekezett.

A Montreal tehát továbbjutott és várja ellenfelét, amely a Philadelphia vagy a Boston lesz. A Flyers is kisebb csodát hajtott végre azzal, hogy 0-3-ról visszajött, és hetedik meccsre kényszeríti a Bruinst. A Flyers lehet az NHL harmadik csapata, amely képes 0-3-ról fordítani, ehhez pénteken nyernie kell Bostonban. Az eddig remekül teljesítő philadelphiai kapus, Brian Boucher megsérült, az éppen felépült Michael Leighton foglalta el a helyét, aki 30 lövést fogott karrierje első playoffmeccsén, amin kezdőként lépett jégre. A Philadelphia remekül védekezett, 30 lövést blokkoltak a védők, Matt Carle egymaga hatot. Így aztán három gól született, a Bruins az utolsó percben tudott szépíteni, túl kevés idő maradt az egyenlítésre. A gólt szerző és gólpasszos Mike Richards lett a meccs legjobbja.

Rájátszás, 28. játéknap - 2010. május 12.

Pittsburgh Penguins-Montreal Canadiens 2-5 (0-2, 2-2, 0-1)
Gól: Kunitz (Letang, Dupuis), J. Staal (Ponyikarovszkij, Goligoski), ill. Gionta (Subban, Gomez, ee.), Moore (Hamrlik), Cammalleri (Plekanec, Spacek), Moen (eh.), Gionta (Cammalleri, Gomez, ee.). Kapusok: Fleury 9/13, majd B. Johnson 6/7, ill. Halak 37/39.

Philadelphia Flyers-Boston Bruins 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)
Gól: M. Richjards (Gagne, Carcillo), Briere (M. Richards, Giroux, ee.), ill. Lucic (Wideman, Chara). Kapusok: Leighton 30/31, ill. Rask 25/27.

Keleti főcsoport, negyeddöntők

Washington Capitals (1.)-Montreal Canadiens (8.)
3-4
New Jersey Devils (2.)-Philadelphia Flyers (7.)
1-4

Buffalo Sabres (3.)-Boston Bruins (6.)
2-4

Pittsburgh Penguins (4.)-Ottawa Senators (5.)
4-2

Elődöntők

Pittsburgh Penguins (4.)-Montreal Canadiens (8.)
3-4
1-3 2-1
Boston Bruins (6.)-Philadelphia Flyers (7.)
3-3
3-2 4-5
05.14.

Döntő

0-0

Nyugati főcsoport, negyeddöntők

San Jose Sharks (1.)-Colorado Avalanche (8.)
4-2
5-2

Chicago Blackhawks (2.)-Nashville Predators (7.)
4-2

Vancouver Canucks (3.)-Los Angeles (6.)
4-2

Phoenix Coyotes (4.)-Detroit Red Wings (5.)
3-4

Elődöntők

San Jose Sharks (1.)-Detroit Red Wings (5.)
4-1
4-3 4-3 2-1

Chicago Blackhawks (2.)-Vancouver Canucks (3.)
4-2
4-2 1-4

Döntő

San Jose Sharks (1.)-Chicago Blackhawks (2.)
0-0

Stanley-kupa, döntő

0-0

53 komment

Címkék: nhl rájátszás

@Walmer: hála istennek úgy néz ki lezárult a bettmankedvencei óvodásklub korszaka. Már rosszul voltam tőlük.
Mostmár akkor előre egy original six döntőért. Krumpliszsák Halak úgy cipeli a csapatot mint Giugere 2003ban a kacsákat. Ha ő nem lenne... A Pingvinek védelme borzalmas volt, ilyen teljesítménnyel nem is érdemelt többet szeretet csapatom :(
@MacPhisto: Ej lelőtted a poént :D. Azért kíváncsi vagyok mekkorára zsugorodik Walmer úrnál a nagyarc :D.
@Stommy: ugy nezz ki nem csak Ovechkin nem kepes betalalni Halaknak hanem Cindy sem szoval LOL legszebb orom a karorom :P
Ahogy a pensblog írta: schadenfreude blog :-D
Vagy inkább: dögöljön meg a szomszéd tehene is blog :-PPP

Na még a Hawks essen ki aztán hátradőlök...
:(
grat Halaknak és "bandájának".

... :(
Pénteken, Bostonban: Miracle on Ice
@qx92: Azért csak kissebb volt a pingvinek arca, reménykedni persze lehetett cimvédésben de öszintén nem volt benne az idei csapatban az az erő ami ehez kellet volna. A Capsnak meg marha nagy arca volt az alapszakasz közben/után, ezért esett jól hogy megint első körben búcsúztak. Jah és továbbra is tartom Ovi fenomén, de nem csapatember, és mint ilyen nem nyertes... Mac érthetően nem szereti a Hawks-ot de én szurkolok mostmár egy Canadians-Blackhawks döntőnek, az olyan retró lenne -> good old hockey games :D
Sajnos nem láttam a meccset, de azért azt megkérdezném Fleury-tól és a védősortól, hogy hogy a f*szba lehet 13 lövésből 4 gólt kapni a PO-ban?!?!?!?!

@MacPhisto: óvodásklub? miről beszélsz? és mi zárult le? nem értem.
Valahogy az egész play-off sorozatban nem éreztem azt az átütőerőt, amit vártam a Pens-től..
Sajna csak az összefoglalót volt szerencsém látni, hát borzalmas védekezés, szerencsétlenül kifogott nap (Fleury-nek), ez van!
Valaki, aki látta a meccset mondja már el, hogy a 4-ik gólnál a bekk mit csinált, illetve mi lehetett a szándéka?
Gratulálok a Montrealnak!
@PhillyFun: úgylegyen, huuu kemény ütközet lesz az tuti és reméljük flyers siker :)

Halaknak a végén kinéz egy Vezina :D
@BENIARRIVO: kérdezd Walmert, ha felbukkan, amire mondjuk igen kevés az esély :D
@Atti74: azert engedte el Gonchar Moen-t mert azt hitte ,hogy a tarsa megoldja es nem akart interfernce-ert vagy valami valami hasonloert 2 percet kapni legalabbis ezt mondta a kommentator Moen pedig ahogy megkerulte Gonchart egybol ravagta a kapura nem varta meg amig Letang odaer ez pedig meglepte Maf-t nem is kicsit.
@Stommy: azt alairom ,hogy a Capsnek nagyobb volt az arca de volt is amire President trophyt magabiztosan nyertek messze a legtobb golt utottek 27% PP az alapszakaszban (a PO-ban sajnos 1 a 30 ha jol emlkeszem) szoval volt amiert arcoskodjanak.
A Pens nem arcoskodott csak aszurkoloi itt a blogon :P dehat a Caps szurkolok is arcoskodtak tehat rendben van :)
@mil4n: Az aligha, nem jelölték rá, ráadásul már megvan a győztes.
@MacPhisto: akkor nem szóltam, sry
@MacPhisto: Halak kap helyette mást, mondjuk egy Conn Smythe Trophy-t :)
@qx92: Akkor arcoskodjon egy csapat ha a po-ban tud hasonlót addig pedig halkan szemlélje csak a nagyokat... :P
@Stommy: egyetértek. Goncsar úgy nyomta, mintha visszamentünk volna az időben 1991-ben és éppen bemutatkozott volna a Traktor Cseljabinszkban. Fleury totális betli. De a többi védő is. Orpik a 3. gól előtt inkább a kapu mögött verekszik lapierre-rel, ahelyett, hogy arra figyelne, hogyan adják el a társai a korongot a védekező harmadban. Letang nekem tegnap sem tetszett. malkin/sid súlytalanok voltak végig. Teljesen megérdemelt a habs sikere, azt kell mondjam.

Egyébként nekem is Giguerre ugrott be halak kapcsán;-)
Kiesett a Wings, most a Pingvinek!!! :(
@pingvin14: Kis francia a köcsögök... amikor olimpiát nyert nekik akkor a csapból is az folyt... Quebecben is...
@Atti74: Az a bekk, fájdalom, Goncsar volt, aki legalább olyan szar napot fogott ki, mint MAF.
A kérdéses szituációban nem tudom mit szándékozott tenni, ehhez az én jégkorongos ismereteim elégtelenek.
Sajnálom a Pingvineket és gratula a Habsnek, tényleg megérdemelték a győzelmet, mert ilyen védőmunkával nem lehet nyerni, se meccset, se Cupot.
@qx92: Nem emlékszem, hogy arcoskodtam volna a Pens miatt itt a blogon.:P
Pens szurkoló

Ui.: MAFnak nem ez volt az első meccse ebben a PO-ban amikor nem remekelt. Néha nagyon jó néha nagyon nem. Remélem tanul a csapat ebből a kiesésből.
@BENIARRIVO: 15:45töl a sport1 ismétli a mecset.Majd figyeld a negyedik golnál a védöt ugy meg kerülik,mint egy álo traktort:))
@Atti74: Semi szándék nem volt!!,megkerülték mind egy ferrari az állo traktort:))
@Taszi: Nagyon jo foto:)azért van elötte 6-7 nagyon jo apostol is:))
@zsiraf1978: 15:45 hahaha! Kösz az infót amúgy (!), de a sport1-et legszívesebben herén rúgnám! A legtöbb ember ebben az országban du 4kor dolgozik. Sosem értettem, miért kell délután ismételni, miért nem lehet pl. este 8tól vagy 10től?
megnezem a meccset, mert tegnap csak az utolso 10 percre ertem haza a dajdajozasbol. Es az osszefoglalo alapjan eleg epicre siekredett a parharc. A harmadik golnal en sem ertettem, hogy a vedo miert Lapierret uti a kapura ahelyett, hogy a jatekra figyelne. Mondjuk amilyen tenyerbe maszoan tud rohadek lenni Lapierre, ertheto, de azert a meccs kozben ne mar..

fejben elhasalt ez a Pens talan mar korabban. Tamado harmadban kiallitas szerezni, ilyen gyatra vedomunkat bemutatni, tenyleg nem ertem oket. Montrealnak meg siman orulok. Kint voltam egyszer, mikor megveltuk a Bostont, na akkor ugyanigy balheztak a varosban a nepek. Egyedul a varosvezetes nem orul annak, hogy a csapat menetel a PO-ban!
go habs go!
@BENIARRIVO: Abszolút egyetértek! Idén alig láttam NHL meccset. Hajnal nekem nem játszik, aludnom muszáj, délután meg... Ha hatkor kezdenék, talán, de még akkor sem minden nap. Persze, ha lenne felvevőm, ami nincs, akkor mindegy lenne.
@BENIARRIVO: Este 8tol Svéd -Cseh mérközést nézzheted:)
Én csak ilyen képet találtam
twitpic.com/1nbgjl

:D

Gyönyörű, remélem Halákék meg sem állnak a döntőig
Köszi Habs :) és Grat.
@Gaudi: csatlakozom az urakhoz.
van amikor 13valahánytól adják az ismétlést.
Kinek? A nyugdíjasoknak, meg a gyesen lévő kismamáknak? este 8-as kezdés, de még egy 10-11 is simán vállalható lenne.
Itt a cápák kell idén nyerjenek, semmi kéttség :)
Egy Flyers - Sharks döntő de szép is lenne Istenem
Gratula a Habsnek, azt kell hogy mondjam, hogy megérdemelten jutottak tovább. A 7. meccs előtt volt sansz hogy megint a Pens nyer, de a játékuk alapján úgy látszott nem akarnak ismét bajnokok lenni.

Kár, pedig benne van a kraft a csapatban, de vagy túl fáradtak voltak, vagy szartak bele.

Ja, és nem kicsit vicces hogy a keleti csopor utolsó 3 helyezetje van még versenyben...
@durex26: Hát mondjuk tényleg, most mehetne egy kört Németországba, egy Ovecskin-Crosby párharc kárpotólna a kiesésért! :P
Jó kis sportélmény volt és ismét csak "nem gondoltam volna":)). A szokásos (tök felesleges) kiállításoktól eltekintve meglepően okosan játszott a Habs. Kétségtelen, be is jött nekik minden. A Pens védő kapu-mögötti erotikus jelenetét Lapierre-el nem is értettem, de gondolom nem dicsérték agyon érte.

Ha Dévényi Tibi bácsi most figyel, akkor a Boston-t szeretném:)
Aszondja Spiller: "Kanalazás... Még egy kanalazás, gyakorlatilag kanalas gém (game), ami itt most megy."

:)
a kiesők közül ki megy a vb-re?
Go Habs, Go!!!
Ha nem is a 100. évfordulóra, de akkor már legyen meg az a Stanley!!!
Cammalleri és Halak asszem jövőre sem marad munka nélkül
Grat a Montrealnak, szépen játszottak! :)
@vaze: remélem malkin meg gonchar nem, mert olyan szar formában vannak mint a picsa!

amugy halaknak is megvan a gyengélye! vonalkapus! ki kell csalogatni a vonalról!
@spiler: Egyszer kicsalogatták 5-6 méterre, az is ment neki:))
@sean76: nem arra gondoltam!
pl ottawa phily 2000 playoff flyers kapulyát Roman Cechmanek védte, alfiék azt találták ki hogy minél több oldalrol érkezö betörés kell csinálni hogy a kapus szöget fogjon és mozduljon ki a vonalrol majd az utolsó pill kereszt passz, és üres kapu! persze addig amig igy müködik a védelem nincs nagy esély elmozdittani a vonalrol! magyarul addig mig a vonalon ál, tuti nem lönek neki mert akkora mint egy ház! tipikus vonalkapus! persze az érdemeit nem vonom kétségbe! fantasztikus amit müvel! csak tudod amit nem lát az maximum elakad benne! sokkal többet kéne takarni!