A Detroit tönkreverte a San Josét

2010.05.07. 10:25 Ryan O'Brien

Javított a Red Wings, nem is akárhogyan. Johan Franzen négy góljával, két gólpasszával valósággal kiütötte a San Josét a párharc negyedik meccsén. A Montreal nagy csatában fordított a Pittsburgh ellen, ez a konferencia-elődöntő most 2-2-re áll.

Lassan semmi meglepő nincs abban, ha a Montreal nyeri a meccsét, és Jaroslav Halak lesz a mezőny legjobbja. A szlovák kapus elképesztő bravúrokat mutatott be a Pittsburgh ellen. 33 lövésével 2-2-re egyenlítette ki a párharcot a Canadiens. Az elején belekezdtek a csapatok. Tom Pyatt két és fél perc után szerzett vezetést a Montrealnak, de 2:44-gyel később már a Pens vezetett. Az újonc Pyattnek a 11. meccsen ez volt az első gólja. A meccs első kétharmadában nagyon nyomott Pittsburgh, 40 perc után 26-9 volt a kapura lövések aránya a javukra. Az utolsó játékrészben aztán feltámadt a hazai csapat. Sokkal veszélyesebben és már eredményesen is támadott. A harmad elején másfél perc alatt fordítottak. A 23 éves Pyatt az első gólpasszát is megszerezte, Brian Gionta döntött. Az utolsó percekben hihetetlen forgalom volt Halak kapuja előtt, de vagy a kapus, vagy a meccsen szenzációsan védekező Hal Gill és Josh Gorges a helyén volt.

A sorozatban maradásért lépett jégre a Detroit, és ijedtében alaposan elintézte a San Josét. Gyakorlatilag az első harmadban eldőlt a meccs, amikor öt és fél perc alatt vágott négy gólt a hazai csapat. Johan Franzen klasszikus mesterhármast vállalt, öszesen négy gólja mellett két gólpasszt is adott, ami playoffos franchise-rekord, Norm Ullman és Steve Yzermann öt pontját múlta felül. Ezt állította be Todd Bertuzzi egy góljával és négy gólpasszával. Franzen mesterhármasa minden idők második leggyorsabb triplája a rájátszásokban. Tim Kerr 1985-ös, 3:24-es rekordjától csak két másodperccel maradt el Franzen, és 2006 után ő az első, aki négy gólt lőtt palyoffban. Akkor Joffrey Lupul tette tönkre Anaheimben az Edmontont. A meccs végére elszabadultak az indulatok, nehezen viselték a vendégek a verést. Előbb Joe Thorntont szórták ki tíz percre, majd Scott Nichol verekedett össze Justin Abdelkaderrel. A bunyó után 17 másodperccel Ryane Clowe és Kris Draper kapott 10-10 percet, ők vissza sem térhettek.

Rájátszás, 23. játéknap - 2010. május 6.

Montreal Canadiens-Pittsburgh Penguins 3-2 (1-2, 0-0, 2-0)
Gól: Pyatt (Moen, Metropoli), Lapierre (Darche, M. Bergeron), Gionta (Pyatt, Hamrlik), ill. Talbot, Kunitz (Crosby, Goligoski, ee.). Kapusok: Halak 33/35, ill. Fleury 22/25

Detroit Red Wings-San Jose Sharks 7-1 (5-0, 1-1, 1-0)
Gól: Bertuzzi (Franzen, Zetterberg, ee.), Franzen (Zetterberg, Bertuzzi), Franzen (Bertuzzi, Lidström), Franzen, Filppula (Holmström, Dacjuk), Rafalski (Bertuzzi, Franzen, ee.), Franzen (Bertuzzi, Lidström, ee.), ill. Heatley (thornton, Marleau, ee.). Kapusok: Howard 28/29, ill. Nabokov 4/9, majd Greiss 26/28.