Máris a britek következnek

2010.04.12. 08:52 F. Kapus

Nem tehetjük meg, hogy húsz perc jó játék után leállunk, mondta Bob Dever, a magyar U18-as válogatott szövetségi edzője a vb első napja után. Azért sem, mert hétfőn egy órakor a britek ellen sokkal több kell a győzelemhez. Mindhárom előzetesen esélyesebbnek tartott válogatott nyert a krynicai ifjúsági világbajnokságon. Mi a litvánokat 7-2-re intéztük el fantasztikus első harmaddal. A németek nem vettek vissza a tempóból, így 9-0-val ütötték ki a 36 órás buszozás után a helyszínre érkezett briteket, a lengyelek pedig nagy csatában 2-0-ra a kazahokat. Gólösszefoglalónkban Erdélyi Tamás, a meccs legjobb magyar játékosa elárulja azt is, mit kaptak az edzőktől a mérkőzés után.

A németek 63-7-es kapura lövési aránya brutális, a britek az utolsó harmadban mindössze egyszer találták el a kaput. A lengyelek sikere nagyon fontos lépés volt számukra. Az erőviszonyokról némileg árnyaltabb képet kapunk a hétfői játéknap után. Megint mi kezdünk, egy órakor Nagy-Britannia lesz az ellenfelünk, utánunk német–kazah és lengyel–litván meccsek következnek.

Érdekesség, hogy idén mindhárom vb-n lesz Magyarország–Nagy-Britannia meccs. A párharcban ők vezetnek, a divízió 2-es junior-vb-n Debrecenben büntetőkkel nyertek. Jó lenne megfordítani az állást, az egyenlítéshez ma nyerni kell. Ezzel nagy lépést tennénk a vb-dobogó felé. A britek a vb újoncai, most jutottak fel a divízió 2-ből. A tavalyi csapatukból négyen maradtak, a többiek már juniorok. A hétfői események online itt követhetőek. A magyar válogatottról nagyon komoly fotógalériát tekinthetnek meg itt.

120 komment

Címkék: vb ifjúsági u18 erdélyi tamás dever

@F. Kapus: Arra gondoltam,hogy első percben kiállítás,másodikban gól :)
@F. Kapus: tisztában vagyunk evvel! köszönöm!
@F. Kapus: Lsd Zell am See! oda is esély nélkül mentünk ki
@vaymama: Én is hiába mondtam el a gyereknek ötvenszer, hogy mit választ, de aki oda vágyik, az oda vágyik! :)
@vaymama: A Zell am See-i útról mit kell tudni?
@vaymama: Bocs, nem akartam sebeket feltépni, úgy értettem, esély nélkül mentetek ki, aztán mégis!
@F. Kapus: az a lényeg hogy elhoztuk az aranyat de a nyeréshez nem csak taktika szív is kell. ezeknek a srácoknak van szive! bízom a győzelemben Hajrá fiúk!!!!!!!!!!
@F. Kapus: semmilyen sebet nem téptél fel! csak jó élmény volt!
sok a kiállítás...
Ráadásul 6 másodperc alatt gólt kaptunk.
A kedves szlovák sporttárs szépen megszór minket...
ajha, ezek a németek még erősebbek, mint sejtettem, nem csak, hogy megszórták a briteket, de kapuralövésben is 10 alatt tartották őket. hajajaj.
Remélem a szlovák spori, valamelyik rokonát nem kentünk fel múlt héten a palánkra az Icecenterben, mert akkor 3. harmadunk is nehéz lesz. 14-6 a kiállítási arány
Ez a 6 másodperc durva volt, de hajrá fijjúk! Egy harmadra vagytok a győzelemtől :)
Ha a Britekkel ilyen szoros mi lesz a németekkel?
És megint kiállítás...
Ez így kezd szopó lenni :(
1 percen belül - nagy lehet az akarás :( Egy kis higgadság és egy egyenlítő gól kell most ide!
18-6 a kiállítási arány, ennyire gyorsak az angolok, hogy nem tudjuk őket követni.
2-4 - most már jöhet a csoda, 10 percben.
@horivan: ez kérdés vagy mondás?
ennyi kiállítás... ez a már fegyelmezetlenség...
Lsd Zell am See! talán cserélni kéne!
Az emberhátrányos védekezésünk az Icecenterbe is rossz volt. 3 emberhátrányos gólt kaptunk! Nem tudom elhinni, hogy ennyire szabálytalanok lennénk.
3-4 es emberelony, kis remenysugar!
@veghist: Ha valamit most meg tudsz csinálni miért kell várni vele egy évet? Ez egy jó csapat NAGYON JÓ! Tudni kéne vele nyerni!
@alpec:
Inkább irónia. Én mindig félek a szlovák sporiktól, hátha van egy rejtett magyar ellenessége.
Ismet elony, ezt be kell utni
@horivan: egy pillanatra azt hittem, hogy kint vagy :)
GOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL
csak még egyet!!!!!!!!!!!!!!!!!
@vaymama: Tudom, de ha ma nem nyerünk, alighanem elment a hajó...
Ujabb elony, na gyerunk meg egyet
Most kellene a szív és a hit!
Emberhátrány a hosszabbításra...
Legalább nem kaptunk ki...
Bármi lesz itt az látszik, hogy a németketől egy osztályra vagyunk.
Egy kicsit elszálltunk a sok jó külföldi hírtől, talán még sincs annyi extrakalsszis ebben a csapatban.
@veghist:

Ez azért nem igaz. Ez egy nagy kisiklás lenne, de nekünk úgyis verni kéne a feljutáshoz a németeket (meg a kazahokat meg a lengyeleket). Ha azok megvannak, akkor a mai meccs nem számít. Ha meg nincs, akkor... se. :D
@lbsz: Bőven lehet, hogy messze vagyunk a németektől, de érdemes lenne a lefejezéssel megvárni a halálos ítéletet.
@lbsz: de igen, csak nem volt idejük összekovácsolódni
Nem lefejezés, csak visszazuhantam a földre. A kapura lövési arány is kiegyensúlyozott tehát mezőnyben sem vagyunk jobbak. Ez nem tud véletlenül előfordulni sajnos.
Eddig olyan dezsávűm van :D

Remélem csak eddig.
Büntetők, innen lutri. Remélem jobban megy majd, mint a szlovákok ellen.
kíváncsian várom a videót! Ez azért vicc!!!
A forgatókönyv az ellenfél és az eddigi eredmény kísértetiesen hasonlít a decemberi U20 tornához.
Most nekünk kell, hogy kedvezzen a szerencse!
Az angolok lesznek a hivatalos mumusaink?
Ezt a meccset hozni kellett volna de ez csak az én véleményem
@vaymama:

Nemcsak a tiéd. De ez van, mostmár izguljunk a büntik miatt.
Szeretem Jocit, de 84.0 % kevés.!
@lbsz: Azért bízom benne, hogy nyerünk és kiderül hogy a srácok csak nem pörögtek fel eléggé és félvállról vették a meccset. Azért a 46 - 25-ös kapuralövési arány nem egészen kiegyensúlyozott.
@lbsz: azért a 46-25-ös kapura lövési arányt nem mondanám egyenlőnek. javaslom az értékelést bízzuk arra aki látta a meccset
Én inkább nem tettem volna.
@lbsz: A 46:25 mennyire kiegyensúlyozott?
Már tuti vége, csak nem tudjuk...
@alpec: @moszkvicssluszkulcs:
még semmi sem veszett el.
Ha a többit nyerjük meglehet.
tiszta a kép! Mindenkit verni kell.
Csak optimistán! Az egy pont létfontosságú volt, így ugyanaz maradt a helyzet, mint a meccs előtt volt: ha a hátralévő három találkozó mindegyikét megnyerjük, feljutunk.
A történelem ezúttal ismételte önmagát dejavu:
stats.iihf.com/Hydra/208/IHM208914_74_4_0.pdf
Hát remélem majd a nagy válogatott visszavág ezért a vereségért, de ez is mutatja, hogy a briteket ott sem lehet majd lebecsülni.
Már elnézést

De hogy a rákba úszott volna el a továbbjutás???? Kikaptunk, lehet, sz*rul játszottunk, de ne temessünk már senkit. Innen is fel lehet állni, sőt, fel kell. Most kiderül, hogy a fiúk (16-18 évesen) mennyire nagy sportemberek.

Amúgy szerintem ez különbözteti meg többek között a győztes típust a vesztestől. A vesztes ilyenkor már "jegyet vesz" a temetésre, a győztes a leszűrendő tanulságokon és a jövőbeli lehetőségeken mereng. Én remélem, ezek a fiúk az utóbbiak lesznek.

Ne feledjétek fiúk: MÉG SEMMI NINCS VESZVE!!!!!
Ne széditsük már egymást a feljutásrol! Dobogón lenni sem lessz egyszerű!
Na, jól van, az azóta született kommentjeitek már jobban tetszenek! :D
Ja, és bocs, nem továbbjutás, feljutás.
@taki17: Senki nem szédít senkit, csak számolunk :)
Azt írtam a vb előtt, hogy dobogóra állni már nagy dolog, a feljutás csoda.
@alpec:
bocs.
Lehet, hogy kellett ez pofon nekik.
Az azért a statból is látszik hogy a harmadik harmad utolsó 10 percében a britek csak védekeztek.
Most pihi és remélem szétszedik a lengyeleket.
@taki17: Ne hogy kiessünk....
@sunbow: A bentmaradás az tuti megvan...
A táblázat szerint elsők vagyunk... még... HAAAJRÁ MAGYAROK !!!!!
@horivan: lassúak a hátvédjeink, mint tavaly, ezért csak szabálytalankodni tudtak.
Sajnos a hátvédekkel nem foglalkoznak eleget, mert az U16-ban és az U14-ben is ugyanez a probléma.
Valaki nemrég még reménykedett hogy egyszer egy hátvéd is kikerül egy jó külföldi utánpótláscsapathoz, de sajna nem sok a realitása!
@shootka: Egy van kint,de amint látjuk az kevés.Hiába lövünk 4 gólt,ha mellé kapunk 4-et :(
@shootka: lehet hogy lassúak de nézdd már meg légyszives hogy a negyedik gólt is hátvéd ütötte nem mindig őket kell fikázni