A Nashville nyert és továbbjutott

2010.04.04. 11:22 Ryan O'Brien

A Predators 1998 óta íródó történetében ötödször jutott playoffba. Keleten nyert a Boston, a Montreal és a New York Rangers is, az Atlanta viszont kikapott. A Rangers utolérte a Philadelphiát. Martin Brodeur 109 shutoutnál és 599 győzelemnél tart.

Keleten folytatódott a csata a maradék három szabad helyért. A Montreal és a Boston került lépéselőnybe, győzelmével a New York Rangers pontszámban utolérte a Philadelphiát. Az Atlanta hibázott, hosszabbításban kikapott Pittsburghben. Jevgenyij Malkin góllal és gólpasszal tért vissza kéthetes kihagyás után, Sidney Crosby három gólpasszt adott, megvan az ötvenedik. Sorozatban harmadik meccsét hozta a Rangers, most Floridában nyert, 0-1 után lőtt négy gólt. Marian Gaborik duplázott, második gólját üres kapuba lőtte. A Boston Torontóban, a hosszabbításban harcolta ki a sikert, Miroslav Satan az idényben először tudott duplázni, nagyon fontos gólokat szerzett. A keleti továbbjutásért harcolók közül a Montreal áll a legjobban, 86 ponttal hatodik. Jaroslav Halak két napon belül másodszor védett hibátalanul. Ryan O'Byrne idén először talált be, 123 meccsen csak két gólja van a 25 éves védőnek.

Későn kezdett hajrázni a New York Islanders, utolsó 11 meccséből a hetediket nyerte a gárda, az Ottawa elleni siker legjobbja a tavaly 1/1-es, John Tavares volt, gólt lőtt, gólpasszt adott. A New Jersey a Carolinát ütötte ki. Megvan Martin Brodeur 109. shutoutja és 599. győzelme. Travis Zajac egymás után 315. meccsét játszotta.

Hosszabbításban nyert Detroitban a Nashville, a Predators már biztos továbbjutó. Ez a gárda 11. szezonja, ötször sikerült továbbjutnia, de mindig kiesett az első körben. Klubrekordot állított fel a Washington azzal, hogy nyerni tudott Columbusban. A Capitalsnak még sosem volt egy szezonban 114 pontja, 51 győzelme és 23 idegenbeli sikere. A másik csúcsdöntő Ilja Brizgalov, a Phoenix kapusa. 25 védésével az évad 28. hazai sikerét aratta, ez is új franchise-rekord. 58 percig és 28 másodpercig vezetett a Los Angeles az Anaheim ellen, de kikapott. Saku Koivu egyenlített, a szétlövésben is az ő gólja döntött. Bár a Ducks győzelmével négy pontra jött fel a Calgary mögé, csoda kellene a továbbjutásához, négy szezon után először maradhat le a playoffról.

166. játéknap, 2010. április 3.

Pittsburgh Penguins-Atlanta Thrashers 4-3 (0-1, 1-1, 2-1, 0-1)
Gól: Malkin (Goligoski, Crosby), Kenedy (Goncsar, Crosby), Goncsar (Malkin, Goligoski, ee.), Leopold (a hosszabbításban, Crosby), ill. Afinogenov (Bergfors, Antropov), Stapleton (Oduya, Enström, ee.), Peverley (MacArthur, E. Kane). Kapusok: Fleury 21/24, ill. Hedberg 31/35.

New York Islanders-Ottawa Senators 4-1 (0-0, 3-0, 1-1)
Gól: Tavares (Comeau, Okposo), Reese (Park, Meyer), Hillen (Jackman, Park), Bergenheim (Tavares, Comeau), ill. Cullen (Phillips, Elliott). Kapusok: Biron 28/29, ill. Elliott 29/33.

Detroti Red Wings-Nashville Preadtors 3-4 (1-0, 1-3, 1-0, 0-1)
Gól: Rafalski (Franzen, Holmström), Lidström (Holmström, Dacjuk), Dacjuk (Holmström, Franzen), ill. Weber (Suter), Erat (Legwand), Dumont (Boyd, Ward), Suter (a hosszabbításban, Ward). Kapusok: Howard 28/31, ill. Rinne 28/31.

Toronto Maple Leafs-Boston Bruins 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-1)
Gól: Orr (Phaneuf, Mitchell), ill. Satan (Krejci, Wideman), Satan (a hosszabbításban, Chara, Krejci). Kapusok: Gustavsson 28/30, ill. Rask 27/28

Montreal Canadies-Buffalo Sabres 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)
Gól: O’Byrne (Moore, Sz. Kosztyicin), Pyatt (Lapierre, Gill), Sz. Kosztiyicin), Moen, Moore). Kapusok: Halak 29/29, ill. Miller 35/38.

Carolina Hurricanes-New Jersey Devils 0-4 (0-2, 0-0, 0-2)
Gól: Zubrus (Parise, Greene), Elias (Kovalcsuk, Carlsson), Parise (Zubrus), Clarkson (üres kapuba, Elias, Kovalcsuk). Kapusok: Ward 25/28, ill. Brodeur 26/26.

Florida Panthers-New York Rangers 1-4 (0-0, 1-0, 0-4)
Gól: Ballard (Matthias, Dvorak), ill. M. Staal (Lundqvist), Prust (Shelley, Del Zotto), Drury (Voros, Gaborik), Gaborik (üres kapuba). Kapusok: Clemmensen 23/26, ill. Lundqvist 19/20.

Columbus Blue Jackets-Washington Capitals 2-3 (1-3, 0-0, 1-0)
Gól: Vermette (Nash, eh.), Vermette (Nash, Methot), ill. Szjomin (Laich, Sloan), Fleischmann (Knuble, Fehr), Green (ee.). Kapusok: Garon 2/4, majd S. Mason 22/23, ill. Theodore 34/36.

St. Louis Blues-Dallas Stars 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
Gól: Oshie (Polak, McDonald), Colaiacovo (Perron, Backes, ee.), ill. Morrow (B. Richards, ee.). Kapusok: C. Mason 24/25, ill. Lehtonen 21/23.

Phoenix Coyotes-Edmonton Oilers 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0)
Gól: Lombardi (Wolski, Yandle), Winnik (Korpikoski, Yandle), Lombardi (szétlövésből), ill. R. Jones (Gilbert, Stortini), Penner (Gilbert, Cogliano). Kapusok: brizgalov 25/27, ill. Drouin-Deslauriers 42/44.

Los Angeles Kings-Anaheim Ducks 1-2 (1-0, 0-0, 0-1, 0-0, 0-1)
Gól: Johnson (Smyth, R. Jones), ill. S. Koivu (Ryan, Perry), S. Koivu (szétlövésből). Kapusok: Quick 32/33, ill. McElhinney 28/29.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.