Jöhet a Kanada–Egyesült Államok döntő

2010.02.23. 12:44 DrVodka

A szünnap után az elődöntőkkel és helyosztókkal folytatódott a női hokitorna. A papírforma természetesen érvényesült, a finálét a két favorit játszhatja.

Elsőként az USA–Svédország meccset játszották le, az amerikai hölgyek ellenállhatatlanok voltak. Nem sikerült tehát a svédeknek az, ami négy éve összejött, akkor büntetőkkel legyőzték az USA-t az elődöntőben. Az amerikaiak már az első harmadban 2-0-ra elhúztak, csupán egy gólt kaptak, további hetet lőttek, fölényesen, 9-1-re nyertek. A mesterhármast szerző Meghan Duggan járt élen a góllövésben, a duplázó Monique Lamoureux és Angela Ruggiero volt segítségére, valamint Kerry Weiland és Kelli Stack. Az amerikaiak négy előnyt használtak ki ötből.  A kaput is sokkal többször próbálták bevenni, 46 lövésükre 12 svéd próbálkozás volt a válasz.

A másik elődöntőben a hazai csapat lépett jégre a finnek ellen. Bizakodva várhatták a mérközést a kanadaiak, hiszen eddigi összecsapásaikon még soha nem vesztettek. A hazai kaput ismét kedvencünk, Shannon Szabados védte, kifogástalanul: kapott gól nélkül hozta a meccset. Haley Irwin duplázott, betalált még Cherie Piper – ő szerezte meg a vezetést a 6. percben –, Meghan Agosta és Caroline Ouelette is. Azt nem tudjuk, van-e valamilyen kapcsolat közte és a Medvescsak Zagreb EBEL-csapatának 48 pontos csatára, Mike Ouelette között. A lapura lövések aránya 50-11 volt, a végeredmény 5-0.

A finnek és a svédek szerdán a bronzért játszanak, a kanadaiak és az amerikaiak az aranyért, utóbbiak helyi idő szerint 15.30-kor kezdenek.

Svájc némi meglepetésre büntetőkkel legyőzte az esélyesebbnek vélt Oroszországot, megszerezve az 5. helyet. A 10. percben a létszámfölényben lévő orosz válogatott szerzett vezetést, de a svájciak keményen küzdöttek az egyenlítésért, és ez sikerült is nekik a középső játékrész 15. percében. Újabb találat nem esett a rendes játékidőben, a hosszabbítás sem hozott döntést. A büntetőpárbajban a svájciak legeredményesebbje, Stephanie Marty döntött, 2-1. Marty 5 meccsen 9 gólt és 2 asszisztot jegyzett.

Kína és Szlovákia az utolsó hely elkerüléséért küzdött. Az első harmad felénél Petra Pravlikova szerzett vezetést északi szomszédainknak, a szűk előnyt tartani tudták a második harmad végéig. Ekkor Linuo Wang vette be Zuzana Tomcikova kapuját. A záró játékrészt 1-1–ről kezdték a csapatok, a kínaiak megpróbálták döntésre vinni a dolgot. A harmad 6. percében Rui Sun lövésével megszerezték a vezetést, támadásban maradtak, és 8 perccel a vége előtt Linuo Wang duplázott. 3-1 lett a vége, Kína megszerezte a 7. helyet, Szlovákiának be kellett érnie a 8.-kal.