Svájci–orosz csata lesz az 5. helyért

2010.02.21. 10:26 DrVodka

A papírforma érvényesült az alsóházi keresztbejátszásoknál a női jégkorongtornán. Svájc válogatottja simán verte Kínát, Oroszország valamivel nehezebben Szlovákiát.

A Svájc–Kína meccs előtt kérdéses volt, hogy az oroszok elleni meccsen súlyosnak tűnő sérülést szenvedett Zhang Shunag vállalni tudja-e a játékot. Úgy tűnik, szerencsére kisebb volt a baj a palánkra lökés után, mint gondolták, ott volt társaival a jégen. A svájciak ezen a meccsen megmutatták, nem hiába van náluk is több évtizedes hagyománya a sportágnak a hölgyek között. A 8. percben pillanatok alatt 2 gólt lőttek, előbb Kathrin Lehman, majd Stephanie Marty talált be. Sok volt ez Yao Shi számára, cserét kért. Ez csak átmeneti segítséget jelentett, Dandan Jia a 38. percig tartotta magát, aztán gyorsan 2 gólt kapott ő is, Lucrece Lemgruber és Stephanie Marty büntetett. A záró játékrészben a remek napot kifogó Stephanie Marty még kétszer betalált, összesen 4 gólt szerzett. A svájciak magabiztosan hozták a meccset, 6-0.

A nap másik mérkőzésén Tatjana Szotnyikova  szerezte meg a  vezetést egy lapos lövéssel 7.34-nél az oroszoknak. Majd kihasználtak egy emberelőnyt is, Lia Gravlilova kipattanót értékesített. Az orosz válogatott nem bízott semmit a véletlenre, az első harmadban 17-5-re nyerte a kapura lövéseket, a szlovákok csak Tomickova kapusnak köszönhették a szoros eredményt. Amit még szorosabbá tettek a második harmad 4. percében, egy emberelőnyös góllal. Ehhez az orosz kapus ügytlenkedése is kellett, aki nem tudta kiütni a korongot a kapu előteréből. Újabb esélyt kaptak északi szomszédaink, amikor ismét fórba kerültek rossz csere miatt. A hátrányt azonban az oroszoknak sikerült előnnyé kovácsolniuk, Alekszandra Kapusztyina átadásával Tyerentyeva lépett ki szólóban, fonákkal belőtte. 3-1-nél fordultak a csapatok a záró harmadba, amit a szlovákok gyors góllal nyitottak. Miután az első két lövést védte Gasennyikova, harmadjára Jana Kapustova bevette a kaput. A szlovákoknak Rakova kiállítása azonban soka került, Gravlilova másodszor is betalált. Ezzel kialakult a 4-2-es végeredmény.

Az oroszok Svájccal az 5. helyért játszanak hétfőn, a szlovákok a kínaiakkal a 7. pozícióért csatázhatnak.