Az amerikaiak tovább mélyítették az árkot

2010.02.19. 11:10 DrVodka

A tengerentúliaknak nincs ellenfelük a női jégkorongtornán, hogy a tétel további bizonyítást nyerjen, arról az Egyesült Államok gondoskodott Finnország legyőzésével.

Az amerikaiak már az első harmadban elhúztak 4-0-ra: a vezetést 8:08-nál szerezték meg, Julie Chu nyúlt bele a kapu előtt Angela Ruggerio lövésébe. Előnyüket tovább növelték egy létszámfölényes találattal. Elképesztő hatékonysággal használja ki a csapat az emberelőnyöket, eddig 14-ből 9-et bevertek. Meghan Duggan gólja következett, a csapatkapitány Nathalie Darwitz találatával pedig eldőlni látszott a meccs. Az amerikaiak ezután visszavettek a tempóból, de így is betettek még kettőt, 6-0 lett a vége.

"Azt hiszem, többet is tudunk nyújtani a teljes 60 perc alatt. Ha az aranyért hajtunk, nem engedhetjük meg, hogy néhány cserében mindent kiadjunk, a többiben nem. Végig úgy kellene játszani, mint az első harmadban. Korán letámadni, folyamatosan nyomni, gólhelyzeteket kialakítani. Amikor felnéztem a második 20 percben, és láttam, hogy csupán 4-5 lövésünk volt, megjegyeztem magamban, hogy ez nem jó" – mondta az eddig 11 pontot összeszorgoskodó Nathalie Darwitz.

Mark Johnson edző így látta: "Az első 20 percben mindent elrendeztünk. Ahogy vártuk, kemény mérkőzés volt. Néhány emberhátrányt ki kellett védekeznünk, és a kapusunk is sok helyzetben bizonyított." Az USA csapata egyébként 31 gólt lőtt, és csak egyet kapott a csoportmeccseken.

A B csoportban két nyeretlen is találkozott. A meccs inkább küzdelmesre, mint jóra sikeredett, sok orosz kiállítással. Az első harmadban nem esett gól, a másodikban Marina Sezrgina és a csapatkapitány Jekatyerina Szmolenceva találata elég volt, hogy az orosz válogatott megszerezze első győzelmét. A kínaiaktól csak Jing Fengling tudott válaszolni. A több ezer fős, a vancouveri kínaiak köréből verbuválódott közönség csalódottan vette tudomásul, hogy az emberelőnyök ellenére sem jött össze az egyenlítés, maradt a 2-1. Irina Gasennyikova 21 védéssel segítette csapatát a csoport harmadik helyéhez.