A harmadik sorunk kiemelkedőt nyújtott

2009.12.23. 12:07 F. Kapus

Ez egy régóta áhított nagy trófea, amit remek győzelem árán szereztünk meg, foglalta össze a kedd esti mérkőzés lényegét Énekes Lajos, a Sapa Fehérvár AV19 edzője. 13 vereség után hozott 4-2-es magyar győzelmet a Fehérvár–Vienna Capitals mérkőzés. A szakember a harmadik sor és Hetényi kapus munkáját emelte ki.

"Kifejezetten jól játszottunk, mondhatnám, ha csak az eredménycentrikusság beszélne belőlem. Az igazság azonban az, hogy helyenként nem túl jól. De a végére a játékvezető hathatós közreműködésével ismét nagyon felpörögtek játékosaink, akik a közönség fantasztikus biztatása mellett újfent nagyot alkottak.

Óriási küzdelemben felálltunk a hátrányból, mindezt egy nagyon jó ellenféllel szemben. A bécsiek mindkét góljukat a szerencsének köszönhették, először egy védőnkön megpattanó és lecsorgó, majd egy passz előtt felperdülő korong okozta vesztünket. Ezenkívül természetesen önerőből is dolgoztak ki helyzeteket, de Hetényi Zoltán mindent fogott, fantasztikusan dolgozott. A mi adataink szerint 27-33 volt a kapura lövési arány.
Emberelőnyben jók voltunk, gólt nem lőttünk, de biztatóan mozogtunk. Ez ellen a Vienna Capitals ellen nagyon nehéz dolgunk volt a speciális játékokban is, de öt az ötben alaposan megvertük őket. A harmadik sorunk kiemelkedőt nyújtott, az üres kapuson kívül mindhárom gólt ők szerezték, megalapozták a sikert. Természetesen a többiek munkája éppúgy kellett a két pont megszerzéséhez.

Három nap teljes pihenőt kapnak játékosaink, 26-án este edzünk legközelebb. Ezért is a harmadik harmadot szinte végig három sorral játszottuk le, mert úgy éreztük, ez kell a sikerhez. Megtartottuk, sőt a végén növeltük is az előnyt. Ondrejcik Rastislav keddi műtétje sikeresnek bizonyult az orvosok szerint, remélhetőleg hamarosan, nagyjából két hét múlva ismét bekapcsolódhat a munkába.

Ezzel a 4-2-es győzelmünkkel szeretnék az egész csapat nevében minden magyar jégkorongbarátnak nagyon kellemes ünnepeket kívánni."

A mérkőzés összefoglalóját itt tekinthetik meg. A Sapa Fehérvár AV 19. az ötödik helyen karácsonyozik az EBEL-ben. 19 körrel az alapszakasz vége előtt 12 pont az előnyünk a 9. Olimpija Ljubljana előtt.