Svédveréssel kezdtek az oroszok

2009.12.18. 09:27 kovacsistvan

Csütörtökön megkezdődött az idei harmadik EHT-torna, a Channel One Cup. A cseh–finn mérkőzést Karlovy Varyban rendezték, csak a rendes játékidőn túl tudtak nyerni a hazaiak. A moszkvai orosz–svéd összecsapáson a címvédők nem voltak kedves házigazdák, bár a svédek végig próbálták tartani magukat. Folytatás szombaton, az orosz fővárosban.

A cseh–finnen gyors gólváltás volt az első harmadban, a hetedik percben Jarkko Immonen lőtt Schwarz kapujába. A válaszra nem kellett sokáig várni, KHL-es kombinációban Rolinek–Blaták–Jagr összjáték után landolt a korong Tarkki mögött. Több gól a rendes játékidőben nem esett, a hosszabbításban 1:40-nél Petr Cajanek volt eredményes, 2-1 (h.u.).

Az orosz–svéd rangadón is ex- vagy jelenlegi KHL-esek voltak a főszereplők. Már a 39. másodpercben villant a három kazanyi, Nyikulin, Morozov ésTyerescsenko bűvölte a korongot Henrik Karlsson kapujába. A válaszra a második harmad harmadik percéig kellett várni, akkor Hedman passzát Weinhandl váltotta gólra, Jerjomenko bánatára. Két perccel később Zaripov passzolt Morozovnak, aki nem hibázott, egy perccel később Proskin, Kondratyev, Szaprikin, kapu volt a korong útja, így kettővel vezettek az oroszok. Az újabb gólra se kellett sokáig várni, a 29. percben Martensson és Mattias Karlsson passzát Johansson lőtte be a kapuba. A második harmadban nem volt több gól, a harmadik játékrész elején igen: Weinhandl passzából Martensson egyenlített. A mindent eldöntő találat a 49. percben esett, Kondratyev passzát Zinovjev váltotta gólra, 4-3.