Gelasvili győzelemmel mutatkozott be

2009.11.08. 10:29 kovacsistvan

Folytatódott a Karjala Kupa, előbb az oroszok játszottak a svédekkel, majd finn–cseh összecsapást rendeztek. Az orosz válogatott kapujába először állhatott be a Lokomotiv Jaroszlavl hálóőre, Georgij Gelasvili, és csak egy gólt kapott, Forsberg 14 percet töltött a jégen. Az esti meccsen csak három gól esett, a győzelmet learatták a házigazdák.

A svéd–oroszon Zinovjev kezdte a gólgyártást, két perccel később Thörnberg egyenlített. A 12. percben az Ak Barsz első sora volt aktív, a Morozov–Tyerescsenko–Zaripov trió okozott számszerűsíthető gondot klubtársuknak, Mikael Tellqvistnek. A második harmadban nem esett gól, a harmadikban kettő is: előbb Zinovjev, utána Mozjakin talált be, utóbbi emberhátrányból, 1-4.

A finn–cseh meccsen már az 57. másodpercben betalált Bednar, de a kilencedik percben Mäenpää is megoldotta, hogy Schwarznak ne legyen shutoutja. Ezután mindösszesen 14 kiállításperc és egy gól volt a meccsen: a 45. percben Salmelainen találata finn győzelmet eredményezett, 2-1.

Az utolsó kör előtt az oroszoknak 5 pontjuk van, a finneknek 4, a svédeknek 3, ha Morozovék elintézik a ponttalan cseheket, nyerik a tornát, és az EHT-sorozat idei szezonjának összesített tábláján is az élre kerülnek.

9 komment

Címkék: karjala kupa eht

A svéd–cseh meccsen már az 57. másodpercben betalált Bednar, de a kilencedik percben Mäenpää is megoldotta, hogy Schwarznak ne legyen shutoutja. Ezután mindösszesen 14 kiállításperc és egy gól volt a meccsen: a 45. percben Salmelainen találata finn győzelmet eredményezett, 2-1.

Ez igy nem teljesen helyes.
@csatoimi: Akkor hogyan lenne az? :)
@tatuuu21: A finn-cseh meccsen . . . :)
@csatoimi: köszönjük, elnézést kérünk, javítottuk
@AG 2.0: Isten ments, nem kell elnezest kernetek, csak furcsan jott ki, hogy a sved-cseh merkozest a vegen a finnek nyertek :) Egyebkent lattam a tegnap, hogy nehany kommenten felhuztad magad, a bolt bezarasaval fenyegettel minket, na, ez tenyleg nem hianyozna, fuggoseg alakult ki bennunk, ezzel kelunk, ezzel fekszunk, egesz nap itt vagyunk, a jegkorong az eletunk. Kerunk bennetek, legyetek turelemmel irantunk, soha nem a rosszindulat vezerel bennunk, csak neha az egeszseges csipkelodes a meccsek utanni allapotok reszese, semmi hatso szandek nelkul, mindenki a maga igazarol akarja a masikat meggyozni. Kozos bennunk, a jegkorong irant erzett, hatartalan szeretet. Kulon koszonet nektek azert, hogy ezt ilyen minosegben talaljatok elenk, edes anyanyelvunkon, MAGYARUL. Orok halank ezert. Eljen a jegkorong.blog.hu!!!
@csatoimi: köszönöm. értem én, hogy senkinek sem lehet pontosan ugyanaz a véleménye a dolgokról, mint az enyém - na jó, efkapusnak talán, vagy fordítva :) -, csak az bosszant, amikor századszor kezdődik valami elölről. mostanában két ilyen téma van, ugye. az egyik a ki a magyar - erre, gondolom, már csak kisebbségi/exkisebbségi mivoltunkból adódóan is elég jól ismerjük a választ -, a másik a mol liga kontra ebel. annyira fölösleges felvetések ezek, amikor a válogatottnak kéne szurkolni, hogy sírni tudnék. vagy dühöngeni.
@AG 2.0: Igazad van, de ilyen az emberiseg. Gyarlo. Amig megvolt a HC, en is csak azon a szemuvegen keresztul lattam a vilagot, azota sokminden valtozott, mersekeltebb lettem. Lattam, hogy nehanyan elleneztek egyes kulfoldiek honositasat, de viszont orommel tapasztaltam azt is, hogy ez mit sem erzodott az olaszok elleni meccsen, illetve a jatekosok bemutatasakor, ugyanugy eltettuk Sikorcint vagy Martzet, mint ahogy a tobbi jatekost is. Es ez igy van jol, a cel egy, mindenki azert dolgozott vagy szurkolt aznap. A Mol liga meg Ebel kerdest nincs miert tovabb firtatni, az egyik a mi bajnoksagunk, a masik meg a mi csapatunk egy masik bajnoksagban. Tehat mindketto a mienk, ez persze meg igazabb a valogatott szempontjabol.
Én kérek elnézést, bár a kommentek színvonala soha nem fogja elérni a cikkekét! Mondjuk azon én is majdnem sírva fakadtam, hogy a saját bénázásainkon (ki magyar) még nevetni sem tudunk!