Kétszer 4-3 a Karjala Kupán

2009.11.06. 10:14 kovacsistvan

Finnországban megkezdődött a 2009. évi Karjala Kupa. Az oroszok háromgólos hátrányból jöttek fel a házigazdák ellen, büntetőkkel nyertek. Svédországban öt perc alatt vágtak hármat a házigazdák, a csehek már nem bírtak egyenlíteni. Folytatás szombaton.

Az orosz–finnen a meccs elején nem találták a helyüket a szlávok, a megingásokat ki is használták a finnek, Anttila, majd kétszer a Kazanyban játszó Immomen lőtt Kosecskin hálójába, nyolc perc után már 3-0 volt az állás. Gól legközelebb a 27. percben esett, emberelőnyben mattolta Vehanent Szaprikin. A 44. percben Zinovjev emberhátrányban talált be, az egyenlítő gólt Morozov bombázta 70 másodperccel a vége előtt. A hosszabbításban nem esett gól, a győztes büntetőt Morozov vállalta, 4-3 (b.u.).

A svéd–csehen az ötödik percben Bednar nyitotta a gólok sorát, Liv bánatára. A 11. percben Nordgren talált be Mensátornak, az első harmad után 1-1 állt az eredményjelzőn. A másodikban beindult a svéd henger: a csehek elcserélték magukat, Liv indított, Johansson passzát Nilson tette be. A 29. percben két gól is esett, előbb Weinhandl, 53 másodperccel később Widing lőtt a cseh kapuba. Ekkor Ruzicka időt kért, innentől a meccs második felét már irányították a csehek. Azonban már csak két gólt tudtak ütni: Bednar a 42., Kvapil az 57. percben volt pontos, 4-3.