A Chicago ötgólos hátrányból fordított

2009.10.13. 11:26 Ryan O'Brien

Történelmi rekordot állított fel a Blackhawks, ekkora bravúrra még egyetlen csapat sem volt képes a liga történetében. A Toronto New Yorkban kapott hetet, már csak a Maple Leafs és a New York Islanders nyeretlen. Csak a szétlövésben esett gól San Joséban.

Elképesztő fordulatot látott Chicagóban a United Center 20 074 nézője. A Calgary az első harmadban öt és fél perc alatt ütött öt gólt Cristobal Huet-nek és Antti Nieminek, a hazaiakon a kapuscsere sem segített tehát. A Chicago azonban nem roppant össze, a játékrész lefújása előtt szépített. A második harmad végére már csak egy gól volt a különbség. Az utolsó húsz perc elején Sharp révén egyenlített a hazai csapat, majd a hosszabbítás 26. másodpercében Brent Seabrook a győztes gólt is megszerezte. Patrick Kane lett a meccs legjobbja, gólt lőtt, két gólpasszt jegyzett. "Összezavarodtunk az elején – mondta Seabrook a meccs után –, a szurkolóink sem voltak túl boldogok, és ezt értésünkre is adták."

A korábbi rekordot is a Chicago tartotta. 1989-ben négy góllal vezetett a Winnipeg Jets, onnan fordított 7-4-re a Blackhawks. Joel Quenneville természetesen nagyon boldog volt, addig a Flames-edző Brent Sutter magába roskadva nyilatkozott: "Nem lehet szavakkal leírni. Elképesztő fölénybe kerültünk, de nem voltunk képesek megőrizni az előnyünket. Óriási munkát kell végeznie annak, aki a csoport élén akar végezni."

Sorozatban ötödik győzelmét aratta a New York Rangers, amely alaposan kitömte az eddig nyeretlen Torontót. Sean Avery két gólt lőtt, Marian Gaborik 5 gólnál és négy gólpassznál tart. A Maple Leafs mellett a New York Islanders – amely a Los Angelestől kapott ki – sem nyert még meccset. Jó formában a Pittsburgh, Ottawában győzött simán.

A szezon két kellemes meglepetése a Tampba Bay és a Colorado szereplése. Tavaly mindkét gárda a mezőny végén kullogott, idén a Lightning vezeti Southeast-divíziót, az egymás után negyedik vereségét begyűjtő Washingtont is megelőzte. A Colorado Bostonban nyert, a Calgary mögött a második a Northwest-divízióban.

Két shutoutos kapusa volt a játéknapnak, ugyanazon a meccsen. A San Jose–Phoenix összecsapáson csak a szétlövésben született gól. Jevgenyij Nabokov 30, Ilja Brizgalov 26 lövést védett. Az előbbinek a 48., az utóbbinak a 10. – idén a második – gól nélküli meccse volt ez. A találkozót Lauri Korpikoski büntetője döntötte el.

Úgy tűnik, folytatja Chris Chelios. A 47 éves játékos, aki legutóbb a Detroitban szerepelt, most az AHL-es Chicago Wolvesnél edz, és ha megfelel, szerződést kap.

11. játéknap, 2009. október 12.

Boston Bruins-Colorado Avalanche 3-4 (0-2, 2-2, 1-0)
Gól: Recchi (Bergeron, Kobasew), Wheelr (Ryder, Krejci), Ryder (Lucic, Krejci), ill. Hejduk (Duchene, Quincey, ee.), Hannan (Jones, O’Reilly), Svatos (Wolski, Clark, ee.), Jones (Galiardi, eh.). Kapusok: Rask 18/22, ill. Anderson 29/32.

New York Islanders-Los Angeles Kings 1-2 (0-0, 0-1, 1-1)
Gól: Moulson (Okposo, Streit), ill. Kopitar (Williams, Smyth), Doughty (Stoll, Purcell). Kapusok: Biron 20/22, ill. Quick 28/29.

New York Rangers-Toronto Maple Leafs 7-2 (2-1, 1-1, 4-0)
Gól: Callahan (Dubinsky, Kotalik, ee.), Redden (Prospal, Dubinsky), Girardi (Drury), Avery (Anyiszimov, Drury), Gaborik (Prospal, Redden), girarfi (Anyiszimov, Gaborik), Avery (Redden, Liszin, ee.), ill. Ponyikarovszkij (Mitchell, I. White), J. Blake (I. White, Grabovszkij, ee.). Kapusok: Lundqvist 27/29, ill. Toskala 26/33.

Washington Capitals-New Jersey Devils 2-3 (2-0, 0-1, 0-1, 0-0, 0-1)
Gól: Green (Knuble, Ovecskin), Knuble (Ovecskin), ill. Rolston (R. Niedermayer, C.White), Clarkson (Bergfors, Zubrus), Langenbrnner (szétlövésből). Kapusok: Theodore 27/29, ill. Brodeur 31/33.

Ottawa Senators-Pittsburgh Penguins 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)
Gól: Michalek (Cheechoo, Spezza), ill. Guerin (Kunitz, Eaton), Kennedy (McKee, Adams), Kennedy (Cooke, Adams), J. Staal (Rupp). Kapusok: Leclaire 24/28, ill. Fleury 30/31.

Tampa Bay Lightning-Florida Panthers 3-2 (1-1, 0-1, 2-0)
Gól: Stamkos (St. Louis Lecavalier, ee.) St. Louis (Lecavalier, Hedman), Malone (Stamkos, Niittymaki), ill. Dvorak (Kreps, eh.), Horton (Weiss, Kulikov, ee.). Kapusok: Niittymaki 31/33, ill. Vokoun 28/31.

Nashville Predators-Edmonton Oilers 1-6 (0-4, 1-2, 0-0)
Gól: Arnott (Hornqvist, Hamhuis), ill. Horcoff (Hemsky, Jacques), Brule (Penner, Smid), Stortini (Comrie, Chorney, ee.), Stortini (Cogliano, Strudwick), Cogliano (O’Sullivan), Grebeskov (Penner, Brule). Kapusok: Rinne 5/9, majd Ellis 9/11, ill. Deslauriers 40/41.

Chicago Blackhawks-Calgary Flames 6-5 (1-5, 3-0, 1-0, 1-0)
Gól: Madden (Barker, Ladd), Kane (Bolland, Campbell), Byfuglien (Kane), Bolland (Kane, Campbell), Sharp (Keith, Ladd), Seabrook (a hosszabbításban), ill. Boyd (Prust, McGrattan), Nyström (Regehr, Glencross), Iginla (O. Jokinen, Sjoström), Bourque (Boyd), O. Jokinen (Phaneuf). Kapusok: Huet 2/5, majd Niemi 13/15, ill. Kiprusoff 33/39.

San Jose Sharks-Phoenix Coyotes 0-1 (0-0, 0-0, 0-0, 0-0, 0-1)
Gól: Korpikoski (szétlövésből). Kapusok: Nabokov 30/30, ill. Brizgalov 26/26.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.