A Carolina hetet lőtt a Floridának

2009.10.10. 10:28 Ryan O'Brien

Két meccset játszottak az NHL-ben, 16 gól esett. A Carolina kiütéssel verte a Floridát, idegenben győzte le a Dallas a Calgaryt. A Detroit-csatár Franzen négy hónapra kidőlt.

Tom Kostopoulos emberhátrányos góljával kezdődött a parádé Raleighben. Két vereség és egy szétlövéses győzelem után azt kapta Paul Maurice, a Caroline edzője, amire régóta várt. Tíz perc alatt padlóra került a Florida, már 3-0 volt a hazaiaknak. A Canes 16-5 nyerte az első harmadban a kapura lövéseket. "Tudjuk, hogy nagyon fontosak ezek a meccsek – mondta Matt Cullen, aki gólt és gólpasszt jegyzett, a legjobbj lett –, mert meg akarjuk nyerni a csoportot. Komoly céljaink vannak." A Florida első meccsét játszotta, mióta visszatért Helsinkiből, ahol a Chicagóval nyitotta az NHL-szezont. Pocsékul sikerült Alexander Salak bemutatkozása. A cseh kapus életében először védett NHL-meccsen, az öt gólt kapó Vokoun helyére állt be. A harmadik harmadban 19 másodperc alatt szedte be a hatodikat és a hetediket. Az utolsó találat Jay Harrison első NHL-gólja volt.

A Calgary sem járt jobban. A Dallas két vesztes meccs után először nyert, a Flames négy győzelem után először kapott ki, ráadásul saját csarnokában. Az öt dallasi gólszerző idei első gólját ütötte, a kapuban Alex Auld is először védett a szezonban. A Starsban Nicklas Grossman és Stephane Robidas is +5-ös plusz/mínusz mutatóval zárt.

Rossz hír a Detroit-szurkolóknak, hogy Johan Franzen, aki a Chicago elleni győztes gólt lőtte egy nappal korábban, várhatóan négy hónapra kidőlt. Térdsérülést szenvedett még a második harmadban, és a találkozó után derült ki, hogy súlyosabb az eset, mint gondolták. A Red Wings lépett, visszarendelte Justin Abdulkadert a farmcsapattól.

10 ezer dolláros büntetést kapott Pat Quinn, az Edmonton edzője, mert nyilvánosan kritizálta a játékvezetőket a Calgarytól elszenvedett vereség után.

8. játéknap, 2009. október 9.

Carolina Hurricanes–Florida Panthers 7-2 (3-0, 1-1, 3-1)
Gól: Kostopoulos (eh.), T. Ruutu (Szamszonov, Gleason), J. Jokinen, Whitney (Wallin, Cullen), Cullen (T. Ruutu, Corvo), Brind’Amour (J. Jokinen, Walker), Harrison (J. Jokinen, Brind’Amour), ill. Matthias (Leopolds, Koistinen), Frolik (McCabe, Reinprecht). Kapusok: Ward 25/27, ill. Vokoun 21/26, majd Salak 5/7.

Calgary Flames–Dallas Stars 2-5 (0-1, 1-2, 1-2)
Gól: Phaneuf (Iginla, ee.), Bourqoe (Giordano, Dawes, ee.), ill. Ribeiro (Robidas, Benn), Sutherbz (Petersen, Ribeiro), Wandell (Brunnström, Robidas), Eriksson (Richards, Neal), Richards (üres kapuba, Ott). Kapusok: McElhinney 25/29, ill. Auld 21/23.

A bajnokság állása itt olvasható, a statisztikák legjobbjai pedig itt.