A Kezmarok nyerte a Csíki Sör Kupát

2009.08.31. 11:17 F. Kapus

Egyharmadnyi gyenge játéka miatt ismét nagy arányú vereséget szenvedett az FTC. A Brassó az SC után a Steauát is legyőzte, a legjobb romániai csapatként zárt a Csíki Sör Kupán. A Kezmarok harmadik győzelmét is megszerezte a csíkszeredaiak ellen. Hétfőn szünet, kedden három újabb magyar–szlovák edzőmeccsel folytatódik a hangolódás.

A Ferencváros tartalékos állapotban fogadta a jó erőkből álló Topolcanyt. Továbbra sem játszhatott Jánosi, Holló és Schellin, hozzájuk csatlakozott Székely-Mádai, akinek hetekre gipszbe került a lába térdsérülése miatt. Tomis családi okok miatt maradt távol, Davis a héten tér vissza a tengerentúlról. Az első harmad gól nélkül zárult, elsősorban Budai Krisztiánnak köszönhetően. A második húsz percben ő sem segíthetett, három emberelőnyös, egy -hátrányos és még egy 4 a 4 elleni gólt lőtt a nagytapolcsányi csapat, így 0-5-tel fordult a meccs az utolsó felvonásra. Bemutatkozott a 17 éves Hortay Olivér kapus, neki hibátlan maradt a mérlege, McLaughin kettős előnyből szerzett találatával ezt a periódust meg is nyerte az FTC. "Húszpercnyi dekoncentráltság, többszöri rövidzárlat miatt nagy hátrányba kerültünk – mondta Pindák László edző a meccs után. – Sajnáljuk, mert az első és a harmadik harmadban nem játszottunk rosszul."

A Csíki Sör Kupa első vasárnapi mérkőzésén a Brassó alaposan helybenhagyta a fővárosiakat, 8-4-gyel küldte haza a Steauát. Így két napon belül mindkét jelentős romániai ellenfelét megverte. A záró találkozón a szlovák másodosztályú Kezmarok bebiztosította kupagyőzelmét, 4-2-re legyőzte a házigazdákat. Az SC Csíkszereda a beszámolók szerint összeszedettebben játszott, mint előző nap. Weinstock mester gyors helyzetértékelésében leginkább csak a harmadik meccsen mutatott játékkal volt elégedett. Mint mondta, több edzőmeccset szeretett volna játszani, és keveselte a csíki közönség érdeklődését a kupa iránt.

2009. 08. 11.
18:00 HC Topolcany (SVK-2.)–Vasas Bp. Stars 7-2 (1-0, 1-2, 5-0)
Nagytapolcsány
Gól: Náhlik (2), Varga, Mihálik, Chochula, Klacansky, Majercík, illetve Holéczy, Wéber.

2009. 08. 14.
17:30 Vasas Bp. Stars U21–Sapa Fehérvár AV 19 U21 6-1 (2-0, 3-0, 1-1)
Dunaújváros, 100 néző, juniortorna
Gól: Hardi R. (3), Németh A., Fodor Cs., Csengeri, illetve Somos.
18:30 Újpesti TE–Sapa Fehérvár AV 19 2-9 (1-2, 1-3, 0-4)
Újpest, 350 néző
Gól: Szajbert P., Valach, illetve Benk, Kóger (2), Nagy G., Maklári, Vas M., Sofron (2), Hegyi.

2009. 08. 15.
17:00 Dunaferr SE U21–Újpesti TE U21 9-4 (2-0, 1-2, 6-2)
Gól: Magosi, Komáromi, Orbán, Tóth N., Pavuk, Varga A., Jonkl, Papp Cs., Virág T., illetve Vörös D., Dömötör, Pilcsik (2).

2009. 08. 16.
14:30 Sapa Fehérvár AV 19 U21–Újpesti TE U21 7-2 (0-0, 2-1, 5-1)
Gól: Kiss D. (2), Somos, Hajós, Dósa, Tóth A., Hetényi P. illetve Zalavári, Dancsfalvi.
17:00 Dunaferr SE U21–Vasas Bp. Stars U21 2-1 (0-0, 1-1, 1-0)
Dunaújváros, 300 néző, juniortorna
Gól: Jonkl, Komáromi, illetve Németh A.

2009. 08. 18.
18:30 Miskolci Jegesmedvék–HK Trebisov (SVK-2.) 6-4 (2-0, 1-1, 3-3)
Miskolc, 350 néző
Gól: Sijka (2), Láda B., Fekecs, Urbán, Túróczy, illetve Leitner, Seman, Dancak, Sax.

2009. 08. 19.
11:00 Zaglebie Sosnowiec (POL-1.)–Ferencvárosi TC 8-3 (4-0, 3-0, 1-3)
Sosnowiec
Gól: Kozlowski (2), Kuc, Jakubik, Rozanski (2), Opatowski, Duszak, illetve Molnár (2), Hoffmann.
14:00 Spisska Nova Ves (SVK-1.)–Sapa Fehérvár AV 19 2-3 büntetőkkel (0-0, 1-2, 1-0, 0-1)
Sosnowiec
Gól: Prokop, Skoliak, illetve Mihály Á., Sofron, Fekete D.

2009. 08. 20.
11:00 Ferencvárosi TC–Spisska Nova Ves (SVK-1.) 0-3 (0-2, 0-1, 0-0)
Sosnowiec
Gól: Leskovjansky (2), Heizer.
20:00 Zaglebie Sosnowiec (POL-1.)–Sapa Fehérvár AV 19 3-7 (0-1, 1-3, 2-3)
Sosnowiec
Gól: Podlipni (2), Luka, illetve Benk (3), Ladányi, Sofron, Mihály Á., Hegyi.

2009. 08. 21.
14:00 Ferencvárosi TC–Sapa Fehérvár AV 19 (Sosnowiec) 0-4 (0-0, 0-2, 0-2)
Sosnowiec
Gól: Alen, Mihály Á. (2), Horváth A.
17:00 HK Gladiators Trnava (SVK-2.)–Vasas Bp. Stars 3-2 (1-0, 1-1, 1-1)
Nagyszombat
Gól: Stupka (2), Feranec, illetve Virág Cs., Wéber.
17:00 HK Trebisov (SVK-2.)–Miskolci Jegesmedvék 10-2 (1-0, 6-1, 3-1)
Tőketerebes
Gól: Leitner (2), T. Sax (2), L Sax (2), Zagyi, Bren, Dancsák, T. Seman, illetve Fekecs, Sijka.
17:00 SC Csíkszereda–Fenestela 68 Brassó 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)
Csíkszereda
Gól: Szőcs Sz. (2), illetve Tankó
17:30 Szlovákia U16–Magyarország U18  5-3 (1-2, 1-1, 3-0)
IceCenter
Gól: Dano, Strauch (3), Griger, illetve Németh A., Komáromi (2).

2009. 08. 22.
11:00 IF Troja/Ljungby (SWE-2.)–Ferencvárosi TC 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)
Sosnowiec
Gól: Wallin, Nettelbladt, Bengtsson, Pasco.
17:30 Csehország U16–Magyarország U18 2-3 (0-1, 1-0, 1-2)
IceCenter
Gól: Faksa, Soumelidis, illetve Fodor Z. (2), Nagy R.
20:00 MsHK Garmin Zilina (SVK-1.)–Sapa Fehérvár AV 19 1-2 (0-0, 1-2, 0-0)
Sosnowiec
Gól: Skoda, illetve Benk, Kovács Cs.

2009. 08. 23.
14:00 Magyarország U18–Lengyelország U18 6-5 (2-1, 1-4, 3-0)
IceCenter
Gól: Fodor Z. (2), Hardi R. (2), Gőz, Fekti Á., illetve Kran, Serwinsky, Michalski, Karcz, Kalinowski.

2009. 08. 25.
19:00 Miskolci Jegesmedvék–Dukla Michalovce (SVK-2.) 5-5 (1-3, 1-2, 3-0)
Miskolc
Gól: Sike (3), Oksa, Strengell.

2009. 08. 26.
17:30 Vasas Bp. Stars–Dukla Michalovce (SVK-2.) 1-5 (0-3, 0-1, 1-1)
IceCenter
Gól: Wéber.
18:00 Spisská Nova Ves (SVK-1.)–Újpesti TE 12-2 (3-1, 4-0, 5-1)
Igló
Gól: Németh P. (2).

2009. 08. 27.
15:00 Újpesti TE–Zaglebie Sosnowiec (POL-1.) 5-11 (2-4, 0-4, 3-3)
Igló
Gól: Sikorcin (2), Piskura, Valach, Kadlubiak.

2009. 08. 28.
15:00 HC Presov (SVK-2.)–Újpesti TE 4-0 (0-0, 3-0, 1-0)
Igló
16:00 Fenestela 68 Brassó–Kezmarok (SVK-2.) 0-4 (0-2, 0-1, 0-1)
Csíkszereda
19:00 Dab.Docler–Ferencvárosi TC 4-3 (2-1, 2-0, 0-2)
Dunaújváros
Gól: Azari (2), Galanisz, Kiss D., illetve Feil, Molnár Á., Tomis.
19:00 Sapa Fehérvár AV 19–Medvescak Zagreb (EBEL) 5-4 (1-2, 3-1, 1-1)
Székesfehérvár
Gól: Peterdi (2), Mihály, Ackeström, Fekete.
19:00 Miskolci Jegesmedvék–Slovan Gelnica (SVK-3.) 8-1 (1-0, 4-1, 3-0)
Miskolc
Gól: Sijka, Miskolczi, Urbán, Gőz, Túróczy, Egri, Rusznyák, Fekecs.
19:30 SC Csíkszereda–Steaua Bucuresti (ROM-1.) 4-2 (0-0, 2-2, 2-0)
Csíkszereda
Gól: Szőcs Sz., Virág, Basilidesz, Molnár, illetve Zabludovszkij (2).

2009. 08. 29.
16:00 Kezmarok (SVK-2.)–Steaua Bucuresti (ROM-1.) 11-3 (3-0, 3-1, 5-2)
Csíkszereda
Gól: Zabludovszkij (2), Piszarenko.
18:00 Dab.Docler–HC VTJ Topolcany (SVK-2.) 4-3 (2-0, 1-1, 1-2)
Dunaújváros
Gól: Borsos, MacSweyn, Papp V., Azari.
19:30 SC Csíkszereda–Fenestela 68 Brassó 3-4 büntetükkel (0-2, 2-0, 1-1)
Csíkszereda
Gól: Szőcs Sz., Virág, Péter R., illetve Zerkula, Péter L., Laczkó, Gergely.

2009. 08. 30.
14:30 Steaua Bucuresti (ROM-1.)–Fenestela 68 Brassó 4-8 (1-1, 1-2, 2-5)
Csíkszereda
Gól: Timaru, Piszarenko, Zabludovszkij (2), illetve Petres (2), Elekes (2), Tankó (2), Páll, Antal.
17:00 Ferencvárosi TC–HC VTJ Topolcany (SVK-2.) 1-5 (0-0, 0-5, 1-0)