A Detroit másodjára is verte a Chicagót

2009.05.20. 11:28 Ryan O'Brien

2-0-ra vezet a Detroit az NHL nyugati főcsoportdöntőjében. A találkozó a hosszabbítás hatodik percében dőlt el. A Blackhawks két gólt is kapott védői ügyetlenkedése miatt.

A Detroit erejét mutatja, hogy mindig más és más játékos dönti el a meccseket, miközben olyanok, mint Pavel Dacjuk (az orosz 11 meccs óta góltalan), Marian Hossa vagy Henrik Zetterberg, ritkán tudnak a kapuba találni. Ezen a találkozón Mikael Samuelsson volt a hős, aki a hosszabbítás 6. percben belőtte a győztes gólt.

Chicagói ziccerekkel kezdődött a meccs, majd Nicklas Lidström bombázott kétszer a kék vonalról, hatalmas zűrt okozva Nyikolaj Habibulin kapuja előtt. Jonathan Toews előnyből szerzett vezetést, de csak négy percig örülhetett a Blackhawks, Brian Rafalski szintén előnyből egyenlített. A második harmadban Dan Cleary nagyszerű szólóból megfordította az állást, előtte Seabrook képtelen volt megszelídíteni a korongot, hibáját használta ki a Detroit-csatár. A harmadik harmadban Toews követlen közelről kotort be egy korongot.

Az utolsó öt percben Dave Bolland kiállítása miatt előnyben játszó Detroit irtózatosan nyomott, egy perc alatt ötször is bravúrral kellett védenie Habibulinnak. A vendégek szempontjából peches góllal dőlt el a meccs. Az egyik vendégvédő elcsúszott, három az egyben mehetett a Detroit. Valter Filppula a még tisztábban érkező Samuelsson elé tálalt, aki bevágta. A svéd csatár elmondta, hogy zseniális passzt kapott, és nagy szerencséje volt, mert a korong éppcsak befért Habibulin mellett. Filppula hozzátette, nem merte ellőni, mert pattogott a korong, különben is, Samuelsson sokkal jobb lövő.

A Chicago az első harmadban 5 a 3 elleni emberelőnyt sem tudott kihasználni, pedig majdnem egy perce volt erre. A Detroit remekül védekezett. Niklas Kronwall négyszer ütközött, 25 percet töltött a jégen. Dan Cleary folytatta remek sorozatát, egymás után harmadik meccsén a negyedik gólját lőtte, a rájátszásban 13 meccsen 12 pontnál jár. Joel Quenneville, a Chicago edzője amiatt volt bosszús, hogy ezen az estén két olyan gólt is kaptak, amikor a védők ügyetlensége miatt alakultak ki ziccerek a kapujuk előtt. Nicklas Lidströmöt a második harmadban kétszer is kiállították. A veterán védő a playoff korábbi 12 meccsén csak egyszer ült. Egy meccsen négy perc büntetése legutóbb tavaly november 20-án, az Edmontonnal vívott meccsen volt. Az előző találkozón kis híján súlyos sérülést szenvedett Adam Burish majdnem 15 perc játékidőt kapott.

Rájátszás, 29. játéknap

Detroit Red Wings-Chicago Blackhawks 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 1-0)
Gólszerző: Rafalski (emberelőnyből, Lidström, Dacjuk), Cleary, Samuelsson (hosszabbításban, Filppula, Hudler), ill. Toews (emberelőnyből, Havlat, Barker), Toews (Versteeg, Campbell).
Kiállítások: 12 perc, ill. 10 perc.
Kapusok: Osgood 37/39, ill. Habibulin 35/38.