A Chicago és a Detroit is egyenlített

2009.05.08. 12:23 Ryan O'Brien

Drámai csatában, hosszabbításban verte a Chicago a Vancouvert. A Detroit nagyon magabiztosan győzte le az Anaheimet idegenben. Most mindkét párharc 2-2-re áll.

Gyakorlatilag a Dave Bolland, Martin Havlat, Andrew Ladd sor győzte le a Vancouvert, a Canucks mindössze 15 lövéssel próbálkozott. Nagy taktikai csata folyt a pályán, ahogy Alain Vigneault, a Vancouver edzője mondta: "Talán az egyik legnagyobb sakkmeccs volt, amit hokiban láttam, kár, hogy mi voltunk a szenvedői ennek."A Vancouver jutott előnyhöz, egy lepattanó koronggal Rick Rypien lépett ki, Darcy Hordichuk fejezte be góllal az akciót. Nyomott a Chicago, de Roberto Luongo nem egy esetben hatalmas bravúrral védett. Martin Havlat 2:44-gyel a vége előtt szépített. A hosszabbítás vancouveri helyzettel kezdődött, majd a harmadik percben az első hazai gólnál asszisztot jegyző Andrew Ladd döntötte el a meccset. Érdekesség, hogy a Chicago ebben a sorozatban 12 góljából hetet a harmadik harmadban ütött. Továbbra is remekül használja ki testi erejét hazaiak hátvédből lett csatára, Dustin Byfuglien, és támadótársa, Troy Brouwer. Ezen a meccsen előbbi hétszer, utóbbi hatszor ütközött.

Hiába vezetett már a 42. másodpercben az Anaheim, Johan Franzen vezérletével fordított és a végén simán nyert a Detroit, a svéd két gólt lőtt, gólpasszt adott. A vezető gólnál borzasztóan elcserélte magát a Red Wings. Idegenben egyenlítette így ki a párharcot a bajnoki cím védője. Mike Babcok, a Detroit főedzője erre a meccsre a Johan Franzen, Valtteri Filppula, Marian Hossa sort rakta össze. A három játékos hét pontot hozott össze, Hossa is duplázott. A Detroit ezen a meccsen 40-szer lőtt kapura, Jonas Hillernek, a hazaiak hálóőrének most nem ment olyan jól, a végén le is cserélték, Giguere-rel fejezték be a találkozót. A sorozatban a Red Wings több mint másfélszer annyit lőtt kapura, mint ellenfele, négy meccs után 186-122 ez az állás.

Rájátszás, 19. játéknap

Chicago Blackhawks-Vancouver Canucks 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0)
Gólszerző: Havlat (Ladd, Bolland), Ladd (a hosszabbításban, Bolland, Havlat), ill. Hordichuk (Rypien, Johnson).
Kiállítások: 8 perc, ill. 10 perc.
Kapusok: Habibulin 14/15, ill. Luongo 26/28.

Anaheim Ducks-Detroit Red Wings 3-6 (1-2, 1-2, 1-2)
Gólszerző: Perry (Pronger), Perry (Getzlaf), S. Niedermayer (emberelőnyből, Perry, Getzlaf), ill. Franzen (Filppula, Ericsson), Franzen (Kronwall), Hossa (Franzen), Hossa (Lidström, Filppula), Samuelsson (Maltby), Zetterberg (üres kapuba, Lebda)
Kiállítások: 15 perc, ill. 11 perc.
Kapusok: Hiller 28/33, majd Giguere 6/6, ill. Osgood 25/28.