A Magyarország–Kanada számokban

2009.04.27. 20:28 hokikori

A magyar válogatott Kanada elleni mérkőzésére több mint 5500 néző volt kíváncsi. Jelentések szerint a publikum több mint felét magyar szurkolók tették ki. A szurkolás minősége és nemzetközi visszhangja visszaigazolni látszik a magyarok lelátói túlsúlyát.

Szinte hihetetlen, de egyetlen eltéréssel a szlovákok elleni kapura lövési statisztika ismétlődött meg, bár a harmadok közötti eloszlás a kanadai meccsen egyenletesebb volt. Az oroszok elleni előkészületi mérkőzéshez hasonlóan a toronymagas esélyes kanadaiak 51 lövésének túlnyomó része ziccerig kijátszott kapu közeli próbálkozás, vagy középtávoli bombalövés volt. A magyar csapatnak általában be kellett érnie a távolabbról megküldött középerős lövésekkel, csak elvétve voltunk képesek kapu közeli próbálkozásra.

A kanadai csapat fölénye rendkívül nyomasztó volt, a mérkőzés legnagyobb részében a magyar harmadban folyt a játék, igen ritkán sikerült eljutnunk a támadóharmadba, ahol 1-2 pontos passznál többre nem futotta a játékosaink erejéből. A kanadaiak első és második sora egyenként is többet lőtt kapura, mint a mieink az egész mérkőzés során.

A legaktívabb magyar, Vas Márton  három alkalommal lőtt kapura, a másik oldal nagy lövője, Martin St. Louis 11-szer tett ilyet, amiből 3 gól született. Steve  Stamkos 8-szor veszélyeztetett, eredmény nélkül. Svasznek Bence és Sille Tamás plusz/mínusz mutatója 0 maradt, míg Kovács Csaba kivételével a harmadik sorunk minden játékosa -3-mal zárta a mérkőzést. Horváth András a legfoglalkoztatottabb magyarként több mint 19 percet töltött a jégen, őt csupán három kanadai védő előzte meg ebben, de ellenfelünk csak három bekkpárral játszott.

16 perc büntetésidőnk felén testvériesen megosztozott Horváth Andras és Vas Márton. A kanadaiaknál a Benk Andrást kiiktató Scottie Upshall 5 percet és végleges kiállítást kapott. Szuper Levente 19 lövést hárított, 76% hatékonysággal védett, a mérkőzés felénél őt váltó Hetényi Zoltán 23 lövést fogott 88,5%-os hatékonysággal.

A mérkőzés legjobb játékosának kanadai részről  St. Louist választották, a magyar csapatból Sille Tamás részesült az elismerésben.