Kőkemény csaták a KHL-elődöntőkben

2009.03.23. 21:08 kovacsistvan

Hétfőn a Metallurg a Lokomotivot fogadta, egy harmad után 1-1 volt az állás. A másodikban kettőt lőtt a vendég, erre válasz csak az 52. percben érkezett, az is hiába, mert az 57. percben beállt a 2-4. Moszkvában az Ak Barsz szerzett vezetést, de ez volt az utolsó gólja: a Dinamo a 17. percben egyenlített, a második játékrészben lőtt hármat, utána csak a kiállításpercek szaporodtak. A legkomolyabb összecsapás a Dinamo kapitánya, Markov és Alekszejev között volt, átrendezték egymás felszerelését.

Címkék: playoff khl

Jól játszottunk a tegnap is, jól ment a PP is, bár kicsit izzadtam az 1-0 után. Klyukin asszisztjának örülök, 19 éves még, és már 3 pontos a playoffban, szerintem NHL-be fog kikötni .

Kíváncsi vagyok a draft, hogy fog működni, milyen korosztályból lesznek tudja valaki?
Volt szerencsém a kazany-dinamo meccset helyszínen nézni. Hát nagy élmény volt.
A VIP helyek kivételével tömött csarnok. Nem tudom mekkora a Luzsnyiki de vagy 6-7 ezer drukker. Asszonyok gyerekek nyakkendősök, stb...
(Az mondjuk nem nyilvánvaló miért kell az embert 4-szer megmotozni mielőtt a lelátóra bejut és miért nem lehet bevinni a büfében vásárolt pattogatott kukoricát)
Bár a 4 játékvezető is nagyon dinamikusan melegített a kezdő sípszó előtt a meccs mégis kicsit álmosan indult, szerintem a két első találatot mindkét oldalon kicsit benézték a kapusok. Igaz a kazah fiú később már nem tudott hibázni (pedig a Dinamo védői helyenként elég riasztóan nem értették egymást) szemben a kazanyi kapussal akit óriási füttyszótól kísérve cserélték le a negyedik gólja után.
Bár az első harmad is felpörgött, miután felébredtek a fiúk, de az igazi hokit, szikrázó és jó játékot a második harmadban láttam, a negyedik gólnál pedig, mikor a kanadai szétbombázta a hálót akkor már a csarnok is szinte felrobbant. Percekig tartó vastaps üvöltés hullámzás, ami csak kell volt minden mint a moziban.
(Azért érdekes hogy a kanadai az NHL-ben igazán maradandót nem tudott alkotni, itt a KHL-ben meg mindenkinek cakkosra lövi a hálóját)
Az utolsó harmadra a látványos játék helyét ugyan átvették a látványos pofonok, néha még a bírót is sikerült földre vinni, de a közönség így is jól szórakozott és az ak bars szurkolók becsületére legyen mondva hogy a dobos szekció elképesztően nagyot produkált a lelátón. A legszebb tatár hagyományok jegyében hergelték a csapatukat három harmadon át.
Nagyjából a harmad első percétől érezhető volt a levegőben, hogy ezen a napon a kazany már nem lesz képes feltámadni és ez kicsit átcsapott a tehetetlen dühbe a játékosoknál.
Elnézést az ak barsz szurkolóktól de hajrá gyinamó, mert ha hozzák az elődöntőt akkor talán lesz esélyem a döntőből is elcsípni egy-két meccset élőben.
Na utána olvastam, szóval 16 éves kórtól lehet draftolni/szerződtetni, de a 16 éveseknél 4 éves szerződés a minimum, ha jól értettem. Minden csapat kötelező farmcsapattal rendelkezni, az farmból lefoglalhat max 3 játékost, és ha más csapat farmjából draftol egy csapat, akkor fizetni kell az első körös után 3milla rubelt, második körösért 2 stb. Emellett bárhonnan a világból lehet draftolni. Kb ugyanaz mint az NHL, kíváncsi vagyok mennyire esnek szét a farmok, Lokomotivnak és a Cszkanak kifejezetten erős utánpótlása van.
Köszönjük a helyszíni beszámolót, nagyon érdekes volt :)