Metallurg–Zürich Lions a BL-döntőben

2009.01.07. 22:40 D. Gromov

Félig felborult a papírforma a Bajnokok Ligája-elődöntők visszavágóin – de az is lehet, hogy egészen, megítélés kérdése. Az orosz házi rangadón a Metallurg Magnyitogorszk idegenben harcolta ki a továbbjutást a bajnok és KHL-első Szalavat Julajev Ufával szemben, a svájci Zürich Lions pedig másodszor is elkalapálta a finn Espoo Bluest.

A baskírokat nyilván mindenki sokkal esélyesebbnek tartotta, tudásuk, formájuk és az odavágó eredménye alapján is, és sokáig úgy nézett ki, a magnyitogorszki 2-1 után a második meccset is behúzzák. Tverdovszkij a 28. percben szerzett vezetést, a második szünetre 1-0-nál mentek a felek. A harmadik harmadban azonban Jan Marek egyenlített, Gyenyisz Platonov fél percen belül megszerezte a vezetést, Igor Mirnov hozzátett még egyet, 1-3. Hatvan perc után jöhettek a büntetők, két pár elég volt a döntéshez, Marek és Mirnov belőtte, Tyerescsenko és Perezsogin kihagyta, a Metallurg finalista.

A másik ágon a csoportjából csak nagy küzdelemben továbbjutott Zürich Lions 6-3-as fórral utazott az Espoo Blues otthonába, és semmit sem bízott a véletlenre. Az első felvonás után 2-0-ra mentek a vendégek, a másodikban szépítettek a finnek. A végén persze lehozták a kapust, ennek következménye két üres kapus svájci gól lett, 1-4. Újfent bebizonyosodott, milyen kemény voltakképpen a svájci bajnokság.

Az első Bajnokok Ligája-sorozat döntőjét tehát oda-visszavágós alapon január 21-én és 28-án játssza a Metallurg Magnyitogorszk és a Zürich Lions.