Pofonok és 16 gól a Spengler Kupán

2008.12.29. 11:18 kovacsistvan

A 3. játéknap első meccsén a házigazda Davos simán legyőzte a Karlovy Varyt, de az esti csata több izgalmat hozott. Hétfőn a hazaiak szabadnaposak, háromtól Ingolstadt–Team Canada, negyed kilenctől Karlovy Vary–Dinamo Moszkva találkozók jönnek, ez utóbbiból várhatóan a következő KHL-szezonban is lesz néhány. Az gyakorlatilag már világos, hogy a két döntős a Davos, Kanada, Dinamo trióból kerül ki hamarosan.

A HC Davos–Energie Karlovy Varyn először Ambühl volt eredményes a 10. percben, de Kostal hét perc múlva egazilált, így 1-1 volt az állás egy harmad után. A másodikban gyorsan lőtt kettőt a Davos, Ambühl és Arx révén. Majd zsinórban négy vendégkiállítás következett, az utolsó gól pedig az 57. percben esett, azt Wieser lőtte, 4-1.

A második találkozón már a negyedik percben elkezdte a gólgyártást Jacsmenyev, amire a tizedikben válaszolt Hinterstocker. Egy kivédekezett kettős hátrány után Milroy góljával már vezettek a németek. A harmad utolsó percében Kaljuzsnij egyenlített, döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok. A második harmadban rákapcsolt a Dinamo: Afanaszenkov emberelőnyben talált a kapuba, majd lőtt egy-egy hátrányos gólt Landry és Afanaszenkov is, így a 24. percben már 5-2 állt az eredményjelzőn. Egy perccel később Setzinger talált Birjukov kapujába, de a 29.-ben újra három volt a különbség, mert Landry megint eredményes volt.

A 30. percben elszabadult a pokol: Daschner kegyetlenkedett a palánknál, a dinamósok megvédték csapattársukat, tömegjelenet alakult ki a jégen. Öt plusz véglegest kapott Nyeprjajev és Rilov az egyik, Milroy a másik ooldalról. A veszélyesen játszó Daschner büntetése 2+10 volt, így két perc négy a négy elleni játék után három perc német emberelőny jött. Lemm a 37. percben betalált, de közelebb nem tudtak kerülni a németek, mert az utolsó harmadban csak egy gól mesett, azt Pesztusko szerezte, 7-4.