Ladányi és Vas termeli a pontokat

2008.12.14. 12:19 hokigóbé

Gólgazdag mérkőzéseken 50 százalékos sikerrel szerepeltek a magyaros csapatok Franciaországban. Ladányi Balázs és Vas Márton ismét húzóember volt a Brianconban.

Ennaffati Omar csapata, a Tours hazai közönség előtt szenvedett egygólos vereséget a Chamonix csapatától. A mérkőzés igen jól indult a hazaiak szemszögéből. Vezettek 3-0-ra, majd 4-1-re is, ám a Chamionix kiegyenlített. Méghozzá Kovács Krisztián, a tavaly a HC Csíkszeredát erősítő szlovákiai csatár találatával. Kovács szezon közben érkezett, hatodik mérkőzésén a második gólját szerezte, emellett hat gólpassznál jár. Az utolsó harmadban a vendégek 6-5-re átvették a vezetést, melyet azonban bő fél percre rá még kiegyenlített a hazai csapat.

A rendes játékidőben ezt követően már nem esett több gól. Az egyetlen említést érdemlő dolog egy kettős kiállítás volt, az 55. percben, amelyben Ennaffati Omar volt az egyik szereplő. Párjával dulakodásért ülhetett le két percre a büntetőpadra.

A hosszabbítás 67. percében a vendégek betaláltak a Tours kapujába, és 7-6-os győzelemmel utazhattak haza. Ennaffatival kapcsolatban más eseményt nem rögzített a jegyzőkönyv, azaz szokatlan módon mind a 13 gólt a cserepadról nézte végig.

Aktívabbak voltak a magyar válogatott játékosok a másik francia bajnoki mérkőzésen. A Briancon hazai közönség előtt álmosan kezdte a mérkőzést, és meglepetésre az első harmad után még a Morzine-Avoriaz vezetett. Vas Márton góljával a második harmad elején egyenlített a hazai csapat, majd a hátralevő időben még három gólt vágott a Briancon, melyből kettőt Ladányi Balázs jegyzett. A végeredmény 4-2 lett. Szélig Viktor egy kétperces büntetést szedett össze a mérkőzésen, és jégen volt egy lőtt és egy kapott gólnál.

Ladányi Balázs két góllal és +3-as mutatóval büszkélkedhet, míg Vas Márton egy góllal és két assziszttal, valamint +3-as mutatóval folytatta jó sorozatát. Vas a bajnokság elején sérüléssel bajlódott, de azóta egyre jobb formába lendülve 11 mérkőzésen 6+13-as mutatóval csapata harmadik legponterősebb játékosává küzdötte fel magát. Őt Ladányi Balázs követi a házi statisztikában, 15 mérkőzésen 6+10 ponttal.

A Rouen hatalmas meglepetésre hosszabbításban kikapott a Villard-tól. A Briancon első 27 ponttal, a Grenoble (26) és a Rouen (25) előtt.