A Dab.Docler és az Újpest is visszavágott

2008.12.07. 21:10 D. Gromov

A dunaújvárosiak és az újpestiek kedden hazai jégen kaptak ki a Steauától, illetve a HC Csíkszeredától. Vasárnap fordított pályaválasztás mellett játszották a visszavágókat, és ismét a vendégek nyertek. Ezúttal az NZ-Starsnak is sikerült a Progym fölé kerekednie. Erzsébeten dráma volt, a Miskolc az egálért támadott, de üres kapus gólt kapott.

Csíkszeredában az éllovas HC annak tudatában fogadhatta az Újpestet, hogy ha nyer, rendesen lerázza üldözőjét. A második harmad után már 2-0-ra vezettek a hazaiak, de ez sem volt elég, az utolsó felvonásban Borbás előbb szépített, majd fél perccel a vége előtt az egyenlítő gólt is megszerezte. A büntetőket is az újpestiek lőtték jobban, a győztes rávezetést Ladislav Sikorcin vállalta, 2-3.

A lila-fehérek tehát mínusz kettőről jöttek vissza, de a Dab.Docler ezt is felülmúlta. 17:19-nél már 3-0-ra vezetett a Steaua Bucuresti, de feltámadt a vert sereg. Nem is egyszer, hiszen 3-3 után ismét a román csapat ragadta magához a vezetést az utolsó előtti percben, csakhogy Kiss Ákos 28 másodperccel később megint betalált. A hosszabbítás nem ment végig, Erdélyi Péter a 64. percben mindent eldöntött, 4-5.

A Ferencváros jó darabig nem bírt a Miskolccal, az első harmad végén a Jegesmedvék szereztek vezetést. A zöld-fehérek fordítottak, a mesterhármast szerző Hoffmann Attila elemében volt, 4-1-re és 5-3-ra is vezettek a hazaiak. A miskolciak nem adták fel, pontosan 57:00-nál feljöttek egy gólra ismét. A kapust is levitték, egyenlíteniük azonban nem sikerült, Szafonov néhány másodperccel a duda előtt az üres kapuba talált, 6-4.

Az Alba Volán farmcsapata sokáig tartotta magát, de a végére kiderült, az SC Csíkszereda tényleg erősebb. Tóth Adrián két gólt ütött itt, Patrik Wallenberg négyet ott, 4-8. Az NZ-Stars nehezen lendült bele a Progymmal szemben, a gyergyóiak vezettek is, ám Davis, Holéczy és Majoross révén fordítottak a káposztásmegyeriek, 3-1.