Az egy pontnak is nagyon örülünk

2008.11.26. 10:19 F. Kapus

"Nagy csata volt. Erősebben kezdtünk, mint ahogy azt az ellenfél gondolta volna a mérkőzés előtt – értékelte Énekes Lajos edző az Alba Volán kedd esti EBEL-meccsét. – Ismét azzal a helyzettel szembesültünk, ami általában a malmunkra hajtja a vizet: lebecsülte erőnket a másik oldalon álló csapat."

"Mindezek látszottak az első harmadban, ahol bár valamivel kevesebbet lőttünk kapura (17-13), de a gólhelyzetek száma azonos volt. Az 1-1-es eredmény ekkor reális volt. A második harmadban nagyot változott a helyzet. Nem tudni, mi történt a Vienna Capitals öltözőjében, de a szünet után a bécsiek a lehető legjobb formájukat mutatták. Hatalmas erőket szedtek elő, óriási nyomás alá helyezték csapatunkat. Nyomasztó volt a kapura lövési statisztika, 19-3 oda, ennek ellenére jól védekeztünk, és Szuper Levente is hihetetlen jól dolgozott. Elöl pedig háromból egy lövésünk gólt ért.

Éreztük, a harmadik játékrészben lesz esélyünk a győzelemre, kértük a játékosokat, hogy minél több pont megszerzésére törekedjenek. Várható volt, hogy még egy ekkora menetet nem bír a Capitals, amely ugyan tele van NHL-es és válogatott játékosokkal, de jelentős részük az idősebbek közül való. Így is történt, az elején jól mentek, de a harmad második fele a miénk volt, elfáradt az ellenfél. Végül is ez ismét kiegyenlített szakasza volt a meccsnek. Mindent megtettünk a győzelemért, nagyon jól játszottunk, voltak ordító helyzeteink, de a gólt egy kis helyzetből szereztük. Egy keresztbe lőtt korong Palkovics korcsolyájáról pattant a kapuba. 11-9 volt a lövések száma.

A hosszabbításban kaptunk egy hátrányt, beszorítottak minket, de lőni keveset tudtak. Sikeresen kivédekeztük, egy perccel a vége előtt három az egyben vittük kapujukra a korongot, de a kapusuk bravúrosan védett. A büntetőknél egy kör nem volt elég. Az első sorozatban Fekete és Ocskay belőtte, Kovács kihagyta, majd a folytatásban Palkovics és Ocskay is kihagyta a rávezetést, így ők nyertek. De az egy pontnak is nagyon örülünk.

A fiatal sorunk helyenként nagyon jól ment, de az ő teljesítményük, elsősorban rutintalanságuk miatt, rendkívül hullámzó mérkőzésen belül is. Ha az NHL-es bécsi sor összekapta magát, akkor Sofronék nemigen tudtak kijönni a védekező harmadból. Ugyanakkor az is szembetűnő, mi több, örömteli, hogy ha egyszer ki tudják hozni a korongot, korcsolyázósebességüknek és robbanékonyságuknak köszönhetően rendre megverik ezeket a játékosokat. Csiszolni kell tehát a védekezőharmad-beli munkájukon és a támadásbefejezések hatékonyságán is.

Vaszjunyin Artyom továbbra is sérült, csak a jövő héten számíthatunk játékára. Szerdán pihenőnapot kap a csapat játékosai, csütörtök délelőtt találkozunk legközelebb. Alaposan fel kell készülnünk a nagyon fontos pénteki grazi mérkőzésre."