A kazahok az észteket is kiütötték

2008.11.08. 09:53 Ryan O'Brien

Pénteken már mind a három selejtező csoportban elkezdődtek az olimpiai előcsatározások, hiszen a magyarok is elindultak az úton Vancouver felé. Németországban a Deutschland Cup startolt el, Norvégiában az EIHC-torna folytatódott.

Az észtországi Narvában a kazahok a házigazdákat is elintézték. Nem bíztak semmit a véletlenre, az első harmadban három perc és 35 másodperc alatt vágtak hármat, ütöttek három emberelőnyös és egy -hátrányos gólt, a vége sima 7-0 lett. Két játéknap után veretlenül, 24-0-s gólkülönbséggel állnak. A hollandokkal játszanak még, akik az első körben kikaptak az észtektől, tehát ha papíron nem is, de lényegében eldőlt, ebből a csoportból ők mennek tovább, tehát Rigában folytathatjuk a selejtezést februárban. Persze csak akkor, ha a horvátokat és a litvánokat is úgy elverjük, ahogy kell.

A spanyolok ezúttal szorosabb meccset játszottak, méghozzá a hollandokkal, bár kapusuk nem unatkozott most sem, Pablo Murielnek 51 lövést kellett volna hárítania a shutouthoz. 4-1-re kikapott, mégis minden dicséretet megérdemel az ibériai válogatott, hiszen az első harmad végén még a vezetést is megszerezte. A holland csapatban Marco Postma duplázott.

Japán és Lengyelország vívja a döntőt a  D csoportban, a lengyelországi Sanokban. A britek megint csak egy hajszállal maradtak le. A második harmadban, a 28. percben kialakult a 2-1-es végeredmény a japánok elleni meccsükön. A japánok lőtték a vezető gólt, de csak 43 másodpercig örülhettek, jött az egyenlítés. Daiszuke Obara döntött utána. Hiába lőtt négyszer annyit kapura a brit csapat a harmadik harmadban, a végén hiába vitte le a kapust is, nem sikerült az egyenlítés.

A román válogatott a lengyelektől is nagy verést kapott. A házigazdák mind a három játékrészben 3-3 gólt ütve magabiztosan nyertek 9-1-re. A románok egyetlen gólját SC Csíkszereda játékosa, Moldován Ervin szerezte. A lengyeleknél Zapala duplázott.

A Deutschland Cupon Németország, Kanada, Svájc és Szlovákia vesz részt. Az első napon Kanada 5-2-re verte Szlovákiát, a házigazda németek 1-0-ra kaptak ki Svájctól. A kanadai csapat most egy kivétellel a német bajnokságban korongozókra épült, az az egy Mario Scalzo, a Salzburg játékosa. A szlovákok ellen a Wolfsburg csatára, Justin Papineau volt a legeredményesebb, 2 góllal. A svájciak a harmadik harmadban lőtték az egyetlen gólt, a ZSC Lions csatára, Ryan Gardner révén.

A norvégok a második meccsen is nyertek az oslói EIHC-kupán. Egy góllal, 4-3-ra verték a franciákat. A győztes találat, a hosszabbítást követően, Aasen büntetőjéből született. Mosten Ask három gólt lőtt a franciáknak. Ausztria is veretlen maradt, így a norvégokkal játsszák a torna döntőjét szombaton. Az osztrákok 3-2-re verték az olaszokat, hosszabbításban, Martin Oraze révén.