Kazahsztán–Spanyolország 17-0

2008.11.07. 11:51 Ryan O'Brien

A Karjala Kupa és a ma kezdődő Deutchland Cup mellett csütörtökön két csoportban is elkezdődtek az olimpiai selejtező tornák. Az észtországi Narvában és a lengyelországi Sanokban két-két meccset játszottak.

Észtországban a világranglista alapján legerősebbnek vélt kazah válogatott a spanyolokat ütötte ki 17-0 arányban. Alig négy perc elteltével már négy volt a kazahok előnye. Érdekesség, hogy első nyolc góljukat nyolc különböző játékos ütötte, Zajlajuov, Gavrilin, Kosztrikov és Sin végül duplázott, Jesszirkenov hat pontot ért el. Nagyobb csatát hozott a házigazdák és a hollandok meccse, amely a harmadik harmadban dőlt el, amikor az észtek négy gólt ütöttek, így végül 6-4-re nyertek.

Lengyelországban a japánok könnyedén legyőzték Romániát. Dusan Kapusta fiai az első harmadban háromgólos hátrányba kerültek, a japánok büntetőből nyitották meg a találatok sorát. A vége 7-0 lett. Nagy csatát hozott a lengyel-brit párharc, a végén szétlövéssel nyertek a hazaiak 3-2-re. A lengyelek 2-1-es vezetése után a britek 56:21-nél egyenlítettek. Damian Slabon érdeme a győztes gól.

Az Euro IceHockey Challenge torna első napján Franciaország Ausztriával, Norvégia Olaszországgal találkozott. Ausztria 3-2-re győzte le a franciákat, a győztes gólt Salzburg-csatár szerezte. A második meccsen a házigazda norvégok hosszabbításban és emberelőnyben tudták 2-1-re legyőzni az olaszokat, Mats Trygg jóvoltából.

A dánok a fehéroroszokkal játszottak barátságos meccset Odensében, 406 néző előtt a vendégek nyertek 2-1-re.