A szövetség júniusi hírlevelében alapos anyagban ismertetik az összes válogatott összes szakvezetőjének életét és munkásságát. Azt a szöveget mi most átvesszük jól, mert hátha érdekes. De feldarabolva. Lentről megyünk felfele, a serdülőválogatottal kezdünk, amelynek szövetségi edzőjévé Mayer Pétert és Fekti Istvánt nevezték ki.
Mayer Péter Miskolcon született 1978. október 18-án. Miskolcon is jégkorongozott 2007-ig, közben az FTC ifjúsági csapatával az osztrák bajnokságban is szerepelt. Legjobb eredménye felnőttként a magyar kupában 2001-ben elért 3. hely. Korosztályos válogatott serdülőként, kerettagja az ifi és a junior válogatottaknak is.
2000-től edzősködik a miskolci sportiskolában, ahol az U12-es, az U14-es és az U16-os korosztályokkal dolgozott-dolgozik. Az U16-os válogatottnak 2005 márciusától edzője. A két éve létrejött miskolci női csapattal ez év februárjától foglalkozik. "A legbüszkébb arra vagyok, hogy láthatom felnőni és felnőttként is játszani az edzői évek alatt a kezem alatt dolgozó játékosokat, illetve, hogy válogatott edzőként rendszeresen a legügyesebb fiatalokkal dolgozhatok" – mondta a hírlevélben foglaltak szerint.
Mayer a Testnevelési Egyetemen jégkorong-szakedzői és rekreációirányító szakemberi diplomát szerzett. Jelenleg testnevelő tanárként dolgozik a miskolci Hermann Ottó Gimnáziumban, illetve az említett csapatoknál edzősködik. 2004 óta nős, jelenleg várja első gyermeke születését.
Fekti István Budapesten született 1976. április 30-án. Az Alba Volánban és az FTC-ben jégkorongozott. Ifjúsági és juniorválogatott volt, már 16 éves korában az Alba Volán felnőttcsapatában edzett és később játszott is. Magyar bajnok, ifjúsági és junior világbajnoki résztvevő. Legemlékezetesebb számára az elvesztett ifibajnoki döntő a BS-ben, a három ukrán játékossal felálló Dunaferr ellen.
Edzői karrierjét az FTC-nél kezdte (1996–98), az Alba Volánnál folytatta (1998-tól). A három felső korosztályban (kölyök, serdülő, ifi) szerzett bajnoki címére a legbüszkébb, ez játékosként nem sikerült. Mindhárom korosztályban teljes az arany-ezüst-bronz kollekciója, 19 érmet szerzett edzőként a két klubban, szuperminitől az ifiig. "Ezek közül is kiemelkedik a 2005/2006-os serdülő döntő, ahol az utolsó mérkőzésen a 10. büntetőlövéssel nyertünk bajnokságot" – jelentette ki. Három éve a serdülőválogatottnál dolgozik.
A Testnevelési Egyetemen szerzett testnevelő tanári-edzői diplomát. Fekti István nőtlen.
hokikori 2008.07.06. 23:25:32
Volt a csapatnak olyan hivatalos mérkőzése amikor minden beválogatott játékos(Bp Stars stb...)rendelkezésre állt és optimális összetételben tudott jégre lépni?
Szakmailag nem lenne értelme egy edzőmérkőzésnek a Visegrádi Négyestorna előtt, vagy után akár a szlovák akár a cseh U-16 csapat ellen? Esetleg nem lenne érdemes a már hagyományossá váló augusztus végi tornán hivatalosan is szerepeltetni az egyre erősödő U-16 csapatunkat?
Ismerve a 15 éves magyar fiatalok különböző klubbokkal elért elmult évi sikereit számomra már meglepő lenne bármely nagy hokinemzettel szemben is egy megszégyenítő vereség !!!
Amennyiben ez be is következne akkor is jobb az esemény őszinte elemzése és a helyes válaszok keresése, mint a homokba dugott fej stratégiája.
Évek óta arról beszélünk, hogy játékosaink 16-17 éves korában kezdődik a nagy hoki nemzetekkel szembeni lemaradásunk.Miért várunk az U-18 korig a
nemzetközi megmérettetéssel, miért nem próbálunk proaktív módon hamarabb tapasztalatot szerezni és a kiértékelés alapján megtenni s szükséges visszacsatolásokat?
pakkk 2008.07.07. 02:03:24
eszmantovics 2008.07.07. 20:17:21
Szuhelko, Balaban és Szavcsenko?