Detroit vs. Pittsburgh, 2. mérkőzés

2008.05.27. 07:25 Ryan O'Brien

Olvasóink kérésére a címben és a kopfban nem írunk semmit arról, ki nyerte a Stanley Kupa-döntő második mérkőzését, mert bizonyára vannak, akik izgulni szeretnének felvételről. De ha nem szeretnének, és kattintanak, akkor megtudnak mindent egyből.

Egyik detroiti meccsén sem sikerült maradandót alkotnia a Pittsburgh csapatának. A Stanley Kupa második mérkőzésén is simán nyert a Detroit, a Pens gólt sem 120 perc alatt. Erre kevesen gondoltak, még ha a Detroit erősebb csapatnak tűnt is.

Agresszívan kezdett a Red Wings, a 7. percben már meg is szerezte a vezetést. Filppula passzolt vissza Brad Stuart elé, aki jobbról hatalmas gólt ragaszott Marc-Andre Fleury kapujába. Négy és fél perc telt el, és jött az újabb hazai gól. Egy belőtt korongot nem tudtak a Pittsburgh védői kipasszírozni a harmadból, Henrik Zetterberg megszerezte, visszatette a kapu elé. Tomas Holmström érkezett, a hálóba pofozta. A második harmadban nem született gól, de a kapura lövések tekintetében fölényben játszott a Detroit, majdnem kétszer annyit próbálkozott, mint a Penguins. Az utolsó játékrész rengeteg kiállítást hozott, idegesen játszott a Pittsburgh, háromszor is bunyó miatt jártak büntetések, a végén Gary Roberts és Talbot is 10 percet kapott. Ebben az időszakban 11 Pens- és 5 Red Wings-kiállítást lehetett feljegyezni. Volt egy gól is, 4 a 4 elleni játékban Valtteri Filppula lépett ki, nem lehetett sem elnyomni, sem szerelni, a finn eldöntötte.

A két védő Brad Stuart és Niklas Kronwall kimagaslóan játszott, mindhárom gólnál a jégen voltak, Stuart 2 pontot szerzett, csakúgy, mint a finn Filppula. A Detroit 34-22-re nyerte a kapura lövéseket, Fleury 31-et fogott, Osgood mind a 22-t, ez volt playoffjai során a 13. shutoutja. Ismét Zetterberg volt a Detroit legaktívabb támadója, 6 kapura lövéssel. A másik oldalon halovány produkciókat láthattunk, egyedül Crosby volt aktív. Malkin kapura sem lőtt, Hossának is csak egy próbálkozása volt. A találkozót telt ház, 20 066 néző kísérte figyelemmel.

"Reménykedtünk benne, hogy így sikerül kezdenünk – mondta Babcock Detroit-edző, majd hozzátette: – Egész évben sikeresen teljesítettünk idegenben, miért történne ez most másképp? Ma egy kicsit leálltunk 2-0 után, de azért hajtottak a srácok, jobbak leszünk a következő meccsen." A pittsburghi Max Talbot szerint a Penguins nagyon szomorú az első két meccs után: "Eddig csalódást okoztunk, de pozitív gondolkodású társaság vagyunk. Biztos vagyok benne, hogy otthon sikeresebbek leszünk."

Nagyon jól kezdett a Detroit, mindkét hazai meccsét hozta, még gólt sem kapott. Ez hatalmas lelki erőt ad nekik. A Pens teljesítménye igen gyatra eddig, volt a meccsnek egy 12 perces periódusa, amikor kapura sem lőttek. Folytatás Pittsburghben, csütörtök hajnali kettőkor, közép-európai idő szerint.