A Pittsburgh elintézte

2008.05.19. 06:28 Ryan O'Brien

A Pittsburgh nem bízott semmit a véletlenre, nem akart úgy járni, mint a Detroit. Ötödjére tönkreverték a Philadelphiát, kétséget sem hagyva afelől, ki a legjobb keleten.

Gyorsan akarta döntésre vinni a dolgokat Pens. Két és fel perc telt csak el, amikor a Knuble kiállítása miatt emberelőnyben játszó Pittsburg Ryan Malone révén szerzett vezetést. Tovább nyomott a hazai csapat, a 10. perc végén Malone ezúttal kiszolgáló volt, Jevgenyij Malkin szerezte csapata második gólját, kb 10 centiméterről. A játék e periódusában a Pittsburgh kétszer annyit lőtt kapura, mint a Flyers.

A második harmad három gólt hozott, mind a hármat a Pittsburgh szerezte. Előszőr Marian Hossa, 3 perc múlva ismét emberelőnyből Ryan Malone volt eredményes. A második húsz utolsó percében Jordan Staal próbálta enyhíteni a család fájdalmát a közben Quebecben vereséget szenvedett kanadai válogatott miatt. A Philadelphia ekkor már partiban volt, de a gólokat nem ők lőtték.

Az utolsó harmadban végső erőtartalékait mozgatta a vendégcsapat. Ekkor már egyetlen kiállítás sem került rubrikájukba, de hiába lőttek többet kapura, megint ők kapták a gólt. Az 5. perc elején Pascal Dupuis az idei sorozatban második találatát szerezte. Ezzel pecsételte meg végképp a Philadelphia sorsát. A Flyers megérdemel egy külön dicséretet. Azért, mert a tavalyi ligautolsóból idén főcsoport döntős lett.

Marc-Andre Fleury pályafutása harmadik shutoutját érte el, mind a hármat az idei sorozatban. Ehhez 21 lövést kellett hárítania. Biron mérlege: 25 lövésből 19 védés. Marian Hossa gólja mellett 3 gólpasszal is hozzájárult a sikerhez. Ryan Malone 3 ponttal fejezte be a meccset, ő lőtt a legtöbbször a kapura, 7-szer veszélyeztetett. 2-2 gólpasszt adott Talbot és Sidney Crosby. A Mellon Arenában 17 132 néző lelte örömét a hazaiak parádés játékában. A Pittsburgh Penguins 1992 után jutott ismét a Stanley-kupa döntőjébe, akkor Mario Lemieux vezérletével a konferenciadöntőben és a Stanley-kupa fináléjában is söpréssel nyertek. Idén 14 playoff meccsen vannak túl, hazai pályán legutóbb február 24-én kaptak ki. Egészen parádés sorozat, igazán megérdemli a Pens. Most már páholyból várhatja nyugati ellenfelét.