0-2-ről nyert az Olimpija Salzburgban

2008.03.19. 09:57 F. Kapus

A Kuznik, Mitchell, Intranuovo, Elik, Yarema ötös hónapok óta szinte legyőzhetetlen, írjuk egymás után negyedszer, pedig már-már unjuk. Jó, közben botlottak egyszer, de ezúttal ismét nem bírtak nekik ellenállni. Lassan fokozhatatlan teljesítményüket fokozták.

Alig több mint tíz perc után már kétgólos volt a hazai előny. Ám ebben a szezonban mindenki megtanulta, az Olimpija Ljubljana ellen csak a lefújás pillanatában lehet örülni. És ez messze volt még. Annyira, hogy a 27. percben kezdődhetett elölről a számolgatás, mert jött az egyenlítés. Aztán gyors gólváltás után 3-3-mal ért véget a rendes játékidő.

A hosszabbítás el sem kezdődött, amikor egy hiba után Yarema kiugorhatott és eldöntött mindent. A rettegett első sor négy gólból négyet vállalt. Igaz, Hocevart ezúttal bekeverték a pakliba, ő a mérkőzésen Intranuovóval váltásban keringett különböző sorokban. Sikerrel.

A kapura lövési arány roppant nagy Salzburg-fölényt mutat, 34:14. Ez azt jelenti, hogy a vendég szlovének 14 lövésből 4 gólt lőttek. Ritka nagy pontosság. Igaz, a sikerhez Divis kapus két kapitális hibája is kellett. Videó itt, benne bónusz bunyó, kezdeményezője Groznik. Érdemes nézni a szlovén fiatalembert. Nem hokizni ment a jégre, annyi szent.

Mike Posma, az Olimpija Ljubljana trénere elismerte, hogy ezen az estén nagyon nagy szerencséjük volt. "A Salzburg gyorsabb és erősebb volt nálunk, de a befejezéseknél mi koncentráltunk jobban. Hiába játszunk legközelebb odahaza, fantasztikus szurkolóink előtt, vasárnap láttuk, hogy a Red Bull a mi csarnokunkban is bármire képes", mondta.

A két együttes hetedszer találkozott ebben szezonban, hatodszor nyert a mindenkori vendégcsapat. Szintén hatodszor volt csupán egy gól a különbség.

negyeddöntő

Vienna Capitals (1)-Innsbruck (8)3-03-04-14-3
Klagenfurt AC (2)-Ol. Ljubljana (7)0-31-30-42-3
BW Linz (3)-Acroni Jesenice (6)3-25-22-44-31-45-3
RB Salzburg (4)-Villach SV (5)3-25-4 4-10-32-83-002.14.02.14.

elődöntő

Vienna Capit. (1)-RB Salzburg (4)0-42-42-53-41-703.11.
BW Linz (3)-Ol. Ljubljana (7)2-44-12-31-32-34-20-2

döntő

RB Salzburg (4)-Ol. Ljubljana (7)1-22-33-13-403.20.03.23.03.25.03.27.

A táblázatban a csapatnevek után zárójelben az alapszakaszbeli helyezésüket találják, vastaggal a két csapat párharcának összesített állása szerepel. A belinkelt eredmények a lejátszott meccsek végeredményei, rájuk kattintva a statisztika ugrik fel. A dátumok a várható mérkőzésidőpontok. 5 rubrika esetén 3, 7-nél 4 győzelemig tart a páros mérkőzés.