0:35-kor a Frölunda már 2-0-ra vezetett

2008.03.12. 20:35 forestjr

Március 12-én 19.30.-kor megkezdődött a rájátszás Svédországban. A hokiszerető közönség kivétel nélkül drámai csatákat láthatott, három mérkőzésen a hazai szurkolók örülhettek, egyen a vendégek hagyhatták el hőseiket ünnepelve a csarnokot.

A Skellefteå és a HV71 mérkőzésén eleinte felváltva forogtak veszélyben a kapuk, a Skellefteå lépett fel támadóbban, az alapszakaszgyőztes HV71 életveszélyes kontrákkal operált. Aztán viszonylag hamar megszerezték a vendégek a vezető gólt, Jämtin gyönyörűen ugratta ki a védők között Ledint, aki elcsalta a kapust a saját oldalára, majd önzetlenül passzolt a végig mellette robogó Hrdinához, a cseh klasszisnak már csak az üres kapuba kellett helyeznie a pakkot. A második harmad ötödik percében a Skellefteå egy saját harmadban megszerzett koronggal egyenlített. Az utolsó játékrészben végig nagy elánnal gyűrték egymást a csapatok, eredménytelenül. Már kezdett mindenki megbarátkozni a hosszabbítás gondolatával, csak a kanadai Lance Ward nem, aki csúnya és felesleges könyöklésével és az ezért kapott kétperces büntetésével végzetes hátrányba hozta csapatát. Kent McDonnal nézte ki a botos húszcentist, és ki is lőtte. Meglepetés a hazaiak győzelme, de megérdemelt.

A Djurgårdens IF és a Linköpings HC meccsén a 15-28-as kapura lövési arány azt mutatja, nagy fölényben játszottak a vendégek, mégse volt sétagalopp számukra a mérkőzés. Hamar megszerezte a vezetést a Linköping. A pontlista második helyén álló Mattias Weinhandl fantasztikus cselekkel forgatott meg egy védőt, megkerülte a kaput és egy húzott lövéssel mattolta Daniel Larssont. Az asszisztot a pontlista első helyén álló Mårtensson jegyezte. A meccs további részében is többet támadtak a lingköpingiek, de a veszélyesebb helyzeteket a hazaiak tudták kialakítani. Többször még az üres kaput se tudták eltalálni, de még az utolsó másodpercekben is megszerezhették volna az egyenlítő gólt.

A Timrå IK hosszabbítás után fogta meg a Modo Hockeyt. Az első harmadban nem esett gól, de ez inkább az ügyes kapusoknak és az ügyetlen csatároknak volt köszönhető, nem a védőknek. A második harmadban Timrå-fölény alakult ki, ami gólokban is megmutatkozott. Csak ahogy lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat, így ezeket a gólokat a Modo lőtte. El is mentek a vendégek kettővel, ám a második harmad első percében szépített a Timrå, amely két perccel a vége előtt az egyenlítést is kiküzdötte. A ráadást a hazaiak kezdték lélektani előnnyel, és ezt a fórt sikerült is gólra váltaniuk. A Modónak fel kell kötnie a gatyáját, ha tovább akar menni az első körből.

A göteborgi közönség alig hitt a szemének. Aki 35 másodpercet késett a büféből, már azt láthatta az eredményjelzőn, hogy 2-0-ra vezet a Frölunda. Az első gólt a 23. másodpercben szerezte Jonas Johnsson, a másodikat 12 mp-vel később Farbricius: Toni Söderholm vergődött be a támadó harmadba, akasztották, de még fekve át tudta passzírozni a korongot csapattársának, aki egyedül találta magát a kapussal szemben. Tovább folytatódott a hatalmas nyomás, és a 19. percben újabb góllá érett. Érdemes megemlíteni a harmad kapura lövési statisztikáját, a 22-4 egészen elképesztő hazai fölényt mutat. Senki se bízott benne, hogy a teljesen összezuhant Färjestad vissza tud jönni a meccsbe, és nem is tudott, bár fokozatosan átvette a meccs irányítását. A mérkőzés további részében a vendégek akarata érvényesült, a Frölunda kontrákra rendezkedett be. Ebből azonban csak egy venddéggól született. Összességében talán a döntetlen igazságosabb lett volna, de amelyik csapat alszik egy harmadot, az nem számíthat győzelemre a svéd ligában.