Majdnem elkapták az Alba Volánt

2008.02.27. 21:28 F. Kapus

Nem felelőtlen ember Baróti Zsolt, az UTE másodedzője. Azt mondta, van esélyük a győzelemre az Alba Volán ellen, megpróbálnak nyerni. Megpróbáltak, volt esélyük. Nem úgy a Miskolcnak Csíkszeredában.

A HC közepes játékkal, langyos iramú mérkőzésen, magabiztosan verte a Miskolcot. 44 másodperc elteltével szereztek vezetést a hazaiak, az első harmadot 2-0-ra nyerték. A záró játékrészben a Jegesmedvék szépítő gólja már csak a 3-1-es végeredmény beállításához volt elegendő.

Mint írtuk, alapvető sportszerűségi hibát vétett a HC az SC elleni bajnoki döntők alkalmával. Pozitív példa, hogy ezt legalább utólag belátták, és honlapjukon az alábbi közleményt tették közzé. Azt csak halkan jegyezzük meg, hogy minimális utalást az ellenfélre is tehettek volna.

"Kedves Szurkolók! Elnézést szeretnénk kérni az utóbbi mérkőzések történései miatt, hogy a játékidő lejárta után nem köszöntük meg szurkolóinknak a lelkes biztatást. Fiatalok vagyunk, sok tapasztalatszerzésre van szükségünk, úgy a jégen, mint a szurkolókkal szemben. A csapat első szezonja, amikor ilyen hangulatú merkőzéseken, ilyen lelkes és népes szurkolótáborok előtt játszunk. Köszönjük szurkolóinknak, hogy elkísérték a csapatot Gyergyóba, Bukarestbe, és hatodik játékosként a győzelemhez segítették. Reméljük, hogy a jövőben is mellettünk állnak, és ugyanilyen lelkesen biztatják a csapatot. Tisztelettel: a HC Csíkszereda játékosai."

A nap fő mérkőzésének az UTE-Alba Volánt tartottuk, mint mindenki. Várható volt, hogy az alapszakasz során sok esetben kényelmesen korcsolyázgató lilák ki-ki meccsre, sok néző előtt, a legjobbnak tartott csapat ellen képesek lesznek felpörögni. Így is történt.

Az első harmadban nem lőttek gólt a felek, a játék kiegyenlített képet mutatott. A második ettől annyiban különbözött, hogy gyors egymásutánban két gól is esett. A vendégek Ftorek révén vezetéshez jutottak, ám Zlocha hamar kiegyenlített. A harmadik harmadban már a Volán akarata érvényesült, a hazaiak elfáradtak, és ezt kiállításokat érő szabálytalanságokkal tetézték. Gonda kapus azonban a helyén volt, nem hibázott. Következett a hosszabbítás.

És hogy milyen a kapus élete: a második ráadáspercben egy távoli lövést elnézett a szlovák fiatalember, így Ocskay lövése révén megszerezte a győzelmet a székesfehérvári csapat. A center gondoskodott arról, hogy legyen magyar gólszerzője is a mérkőzésnek.

A szezon közben kevesen gondoltak arra, hogy az Alba nem tudja majd magabiztosan két vállra fektetni mostani ellenfelét. Ezért a helytállásért mindenképpen dicséret illeti az Újpestet. Remélhetőleg holnap hasonlóan izgalmas mérkőzést játszanak a csapatok. Mindenesetre jól indult a rájátszás.

negyeddöntő

HC Csíkszereda (2)-Miskolc (7)1-03-102.28.03.02.
UTE (4)-Alba Volán (6)0-11-202.28.03.02.
SC Csíkszereda (3)-FTC (5)0-002.28.02.29.03.02.
A Dab.extra.hu (1) már elődöntős     02.21.02.24.02.14.02.14.

A táblázatban a csapatnevek után zárójelben az alapszakaszbeli helyezésüket találják, vastaggal a két csapat párharcának összesített állása szerepel. A belinkelt eredmények a lejátszott meccsek végeredményei, rájuk kattintva a statisztika ugrik fel. A dátumok a várható mérkőzésidőpontok. 3 rubrika esetén 2, 5-nél 3, 7-nél 4 győzelemig tart a páros mérkőzés.