Keleti csillagok

2008.01.28. 08:39 Ryan O'Brien

A várakozásoknak megfelelően sok góllal és látványos megoldásokkal szórakoztatták a publikumot az All Star-gálán. A keletiek visszavágtak a tavalyi vereségért. Bár a nyugatiaknál Rick Nash három gólt szerzett, Nabokov pedig shutoutra hozta saját harmadát, mégsem illik vesztes csapatból MVP-t választani. Igy esett a döntés a győztes csapatból a három pontot szerző Eric Staalra.

Abszolút telt ház, nem is kérdés, 18 644 néző (ez 99-cel több, mint a hivatalos befogadóképesség) várta az atlantai Philips Arenában Kelet és Nyugat legjobbjainak gálamérkőzését. Rick Nash révén a nyugatiak jutottak előnyhöz, de az első húsz percben 5 keleti gól érkezett válaszként. Eric Staal, Markov, Campbell és Ovecskin két alkalommal lőtt a kapura. Spezza, St. Louis és Malkin két gólpasszal vette ki részét a gólesőből.

A második játékrészben beleerősített a nyugati csapat. Előbb Nash, majd Scott Niedermayer tette szorosabbá a meccset. A harmadik harmad elején Getzlaf első gólját szerezte, majd Nash a harmadikat, és ezzel máris egyenlő volt az állás. Marian Hossa ismét a keletieket juttatta előnyhöz, de Phaneuf és Marian Gaborik góljával 10:57-nél már Nyugat vezetett. Aztán Staal ismét egyenlített, és 20,9 másodperccel a vége előtt Marc Savard a győztes gólt is bevágta.

A keleti kapusok egyformán egy-egy harmadot védtek. Az elsőben Di Pietro 12/13-mal, a másodikban Tomas Vokoun 18/20-szal, a harmadikban Tim Thomas 14/18-cal zárt. A másik oldalon Osgood kezdett és kapott öt gólt, neki 11/16 lett a mutatója, mindössze 8 lövés volt a második harmadban, Nabokov egytől egyig megfogta mindet. Legace 6/9-cel zárt a harmadik harmadban. Nézzék meg a gáláról készült videót.

Néhány érdekesség még. A kapura lövéseket 51–33-ra Nyugat nyerte. A legtöbsször keletről Alfredsson és Kovalcsuk lőtt kapura, 6-6 alkalommal, nyugatról Rick Nash 7 próbálkozással volt a legaktívabb. Senkit sem kellett kiállítani, így nem beszélhettünk emberelőnyös szituációról. A gála barátságos jellegét tükrözte, hogy mindössze két ütközés volt. A bulikat egyformán 7-7 alkalommal Jason Spezza (Kelet) és Pavel Dacjuk (Nyugat) nyerte. A gólpasszokban keleten Spezza, St. Louis, Campbell és Malkin jeleskedett, nyugaton Henrik Sedin. Mindannyiuknak 2-2 jött össze.

Aki szeret statisztikákat böngészni, annak itt van három érdekes összeállítás. Az elsőben a All Sta-gálák rekordjai. A másodikban az eddig gálák MVP-i, a harmadik az All Starok eredményei.