Magyarok külföldön, 2008 elején

2008.01.25. 11:17 Ryan O'Brien

Szinte minden bajnokságban közeledik az alapszakasz vége, légiósaink továbbra is remek formában játszanak, ez biztató lehet a Japánban rendezendő világbajnokság előtt. Idézzük fel a közel három hét eseményeit, idegenben játszó honfitársaink szemszögéből.

AHL

Az most már teljesen bizonyos, hogy Vas János élete legjobb AHL-e szezonját fogja produkálni, a csapata ugyanakkor távolodik a playofftól. Az Iowa Stars 7 mérkőzést játszott az elmúlt időszakban, és mindössze két sikert aratott. Vas minden talákozón pályára lépett, és ha gólt nem is, 4 gólpasszt elért. A Stars jelenleg divíziója utolsó helyén áll, 44 ponttal, nyolc pont a hátránya a továbbjutást érő 4. helyezetthez képest. Vas eddigi összesített statisztikája: 46 meccs, 12 gól 17 assziszt, 29 pont, -10 plusz/mínusz mutató és 22 perc kiállítás. Az Iowa mérkőzései )zárójelben Vas teljesítménye): január 9.: Chicago–Iowa 6–4 (0+1, -1, 5 lövés, 0 perc). Január 11: Iowa–Milwaukee 3–2, hosszabbítás után (0+0, 0, 2 lövés, 0 perc). Január 12: Iowa–Quad City 2–3, hosszabbítás után, büntetőkkel (0+0, 0 3 lövés, 0 perc). Január 15.: Iowa–Toronto 1–2 (0+0, -1, 5 lövés, 0 perc). Január 18.: Iowa–Rockford 2–4 (0+1, -1, 2 lövés, 2 perc). Január 19.: Iowa–Rockford 2–4 (0+0, -2, 4 lövés, 0 perc). Január 21.: Iowa–Rochester 4–2 (0+2, +1, 1 lövés, 0 perc).

Ligue Magnus

Továbbra is remekel a Briancon és benne a Ladányi, Vas, Szélig magyar sor. Két mérkőzés, két győzelem és 12 ütött gól. Ladányi Balázs volt igazán elemében, a Morzine csapatának például 4 gólt ütött. A Briancon 21 fordulót követően 2 ponttal vezeti a tabellát az egyaránt 35 pontos Angers, Grenoble és Rouen előtt. A Briancon eredményei: Január 12.: Morzine-Avoriaz–Briancon 3–6 (Ladányi 4+1, 0 perc; Vas 1+1, 2 perc; Szélig 0+0, 0 perc). Január 19.: Briancon–Dijon 6–1 (Ladányi: 1+0, 0 perc; Vas 0+1, 0 perc; Szélig 0+0, 0 perc). Játékosaink összesített statisztikája, elöl a pontrangsorban elfoglalt helyezésük:
25. Ladányi: 21 meccs, 13+10, 8 perc
32. Vas Márton 21 meccs, 7+13, 18 perc
227. Szélig Viktor 16 meccs, 0+2, 16 perc

Serie A

Csúfos kudarcok után szép lassan az ötödik helyre csúszott vissza a Milano Vipers, Szuper Levente csapata. Némi vigaszt jelent a héten a Cortina elleni kiütéses győzelem. Szuperék eredményei: Január 5.: Alleghe–Milano 5–2. Január 8.: Milano–Bolzano 0–2. Január 12.: Renon–Milano 3–1. Január 15.: Milano–Pontebba 2–2. Január 19.: Fassa–Milano 5–1. Január 22.: Milano–Cortina 9–1. Szuper Levente az összesített kapusrangsor 6. helyén áll, 2,79-es kapott gól/meccs mutatóval, valamint 30 meccsen bemutatott 0,916-os védéshatékonysággal.

Get-Ligaen

Fekete Dániel csapata, a Trondheim továbbra is reménytelenül utolsó Norvégiában, 35 meccsen 16 pontot gyűjtött, a legutóbbi időben a magyar fiúnak sem ment a játék. Fekete ebben a hónapban egyetlen pontot sem termelt. A Trondheim eredményei: január 6.: Trondheim–Furuseth 4-3, hosszabbítás után (0+0, 6 lövés, 2 perc). Január 10.: Stjernen–Trondheim 5–2 (0+0, 2 lövés, 0 perc). Január 13.: Trondheim–Sparta Sarpsborg 2–4 (0+0, 1 lövés, 2 perc). Január 17.: Lillehammer–Trondheim 8–1 (0+0, 1 lövés, 0 perc). Január 20.: Frisk Asker–Trondhem 12–5 (0+0, 2 lövés, 0 perc). Fekete összesített statisztikája: 34 meccs, 7 gól és 10 gólpassz, 17 pont, 52 perc kiállítás, 4 emberelőnyös és 1 győztes gól, -19 plusz/mínusz mutató.

Extraliga

Bár Sille Tamás sem ért el pontot a szlovák élvonalban, egy meccs híján valamennyi találkozón pályára lépett januárban a Skalica csapatában. Az együttes 44. fordulót követően a 6. helyen áll. Ezért a pozícióért a Popraddal vív nagy csatát, amellyel szemben előnye jelenleg 1 pont. Az előttük álló Kosice befogása már lehetetlen feladatnak tűnik, 9 pont a hátrányuk. A Skalica eredményei: Január 8.: Skalica–Slovan 2–4 (0+0, 2 perc). Január 11.: Skalica–Zilina 1–4 (Sille ezen a meccsen nem játszott). Január 13.: Nitra–Skalica 4–3 (0+0, 2 perc). Január 15.: Skalica–Mikulas 3–0 (0+0, 2 perc). Január 18.: Poprad–Skalica 4–1 (0+0, 0 perc). Január 20.: Skalica–Poprad 4–3 (0+0, 0 perc), Január 22.: Kezmarok–Skalica 2–4 (0+0, 0 perc). Sille Tamás eddig 43 meccsen lépett pályára, 0 gól, 5 gólpassz és 64 perc kiállítás. Érdekesség, hogy a pontlistát csapattársa, az egykori NHL-játékos Zigmund Pálffy vezeti, 54 egységgel.

Division 1

Egy kedves olvasónk hathatós segítségével megtudtuk, hogy Tőkési Lajos immár a kilenccsapatos második vonal második helyén tanyázó GKS Katowice játékosa Lengyelországban. Az együttes 12 pontos hátrányban van az éllovas Czarne Jastrzebie mögött, és 7-tel előzi meg a Krynicát. Tőkési átigazolását a lengyel média január 8-án jelentette be. Annyit érdemes tudni a Division 1 küzdelmeiről, hogy az alapszakaszt követően az első négy folytatja a rájátszásban, 3 győztes meccsig. A playoff döntőjében ugyanez lesz a menetrend, és a győztes jut fel az élvonalba. Tőkési még nem volt eredményes. Január 12.: Katowice–MMKS Nowy Targ 4–3 (0+0). Január 13.: Katowice–MMKS Nowy Targ 8–4 (0+0). Január 19.: Orlik Opole–Katowice 6–4 (0+0). Január 20.: Orlik Opole–Katowice 2–5 (nem játszott). Január 22.: Katowice–SMS Sosnowiec (0+0)

Meistriliiga

Fekti Bálint Észtországban két meccset játszott a Purikad Tallinna csapatában az elmúlt időszakban, és mindkettőnek súlyos vereség lett a vége. Fektinek maradt a 6 meccsen szerzett 2 gólja, és a csapat is maradt a 4. helyen, de immár 14 pont hátránnyal a harmadik Narva PSK mögött. Az első helyért a 37 pontos Tartu Kalev Valk és az őt két ponttal követő Tallinna Stars vív nagy csatát. A Purikad eredményei: Január 5.: Purikad–Kalev Valk 1–15. Január 12.: Tallinna Stars–Purikad 11–2. Fektiről annyit tudni kell, hogy a Finnországban megkezdett edzőképző iskoláját folytatja, és ahogy ideje engedi, átugrik Tallinnba egy kis csetepatéra.

EIHL

A brit Elite Icehockey League-ban, a Manchester Phoenixben szereplő Omar Ennaffati 6 összecsapáson lépett jégre, mindössze két győzelmet aratott, pontjainak számát 2 gólpasszal növelte. A Manchester a 7. helyen áll, a playoffba jutást nem fenyegeti veszély. Minden valószinűség szerint a Belfast lesz a negyeddöntőben az ellenfelük, amelytől múlt szombaton ugyan kikaptak, de idén már kétszer megverték őket. Január 5.: Sheffield–Manchester 0–4 (0+0, 0 perc). Január 6.: Hull–Manchester 5–3 (0+0, 10 perc). Január 10.: Manchester–Hull 3–2 (0+0, 4 perc). Január 12.: Newcastle–Manchester 4–3 (0+0, 0 perc). Január 13.: Manchester–Sheffield 1–2 (0+0, 0 0 perc). Január 19.: Belfast–Manchester 6–2 (0+2, 0 0 perc). Ennaffati statisztikája: 42 meccs, 6 gól és 16 gólpassz, 97 perc büntetés (ebben benne vannak a ligakupában szerzett pontjai is).

Nationalliga

Két győzelem, egy vereség. Ez Kóger Dániel és Nagy Gergő csapatának, a Red Bull Salzburgnak az elmúlt hetekben elért eredménye. Az időszak Nagynak sikerült jobban, hiszen a három találkozón 1 gólt és 2 gólpasszt jegyzett. A csapat továbbra is a második helyen áll, 28 ponttal, pontazonossággal a Dornbirn mögött. Január 9.: RB Salzburg–KSV 8–5 (Kóger 0+0, 0perc, Nagy 1+0, 2 perc). Január 15.: RB Salzburg–EC Team Wien 7–1. (Kóger nem játszott, Nagy: 0+2, 0 perc). Január 19.: KSV–RB Salzburg 6–5 (Kóger: 0+0, 0 perc, Nagy: 0+0, 0 perc). Nagy Gergő az összesített lista 82. helyén áll (11 meccs, 3 gól és 9 assziszt, 2 perc kiállítás), Kóger Dániel a 111. neki 14 meccse, 2 gólja és 6 gólpassza van, 6 perc kiállítással.

Román I. osztály

Véget ért az alapszakasz, a Sándor Szilárddal felálló csíkszeredai Sport Club a HC Csíkszereda és a Steaua mögött (mindketten 75 ponttal végeztek) a harmadik helyen zárt. A középszakaszba a már említett klubokon kívül a Gyergyószentmiklós jutott, mindenki magával vitte az egymás elleni eredményt. Négy forduló telt el a bajnokság második részéből. Január 14.: Sport Club–Csíkszereda HC 3–4 (0+0). Január 15.: Sport Club–Csíkszereda HC 3–1 (0+0). Január 19.: Steaua–Sport Club 4–5. Január 20.: Steaua–Sport Club 2–4. A Steaua ellen Sándor Szilárd mindkét meccset kihagyta sérülés miatt. A bajnokság állása: 1. Csíkszereda HC 34, 2. Steaua 33, 3. Sport Club 28, 4. Gyergyó 1 pont.

Division 1

Holéczy Roger csapatának egyenlőre remekül megy a svéd harmadosztálynak megfelelő Division 1-es bajnokság rájátszásában. Holéczy ebben az időszakban 1 góllal és 1 gólpasszal járult hozzá a Gislaveds sikeréhez. A gárda a 3. helyen áll a 18 pontos Kristiansands és a 16 pontos Kungälvs mögött, 11 ponttal. Január 9.: Gislaveds SK–Kristianstads 5–1 (0+0, 0 perc). Január 13.: Gislaveds SK–Mörrums GoIS 3–2 (0+0, 0 perc). Január 16.: Göteborgs IK–Gislaveds SK 2–10 (1+1, 0 perc). Január 20.: Gislaveds SK–Kungväls IK 2–3 (0+0, 4 perc). Holéczy eddig mind az 5 meccsen játszott, 1 gól és 1 gólpassz a mérlege, 6 perc büntetés, 10 kapura lövés. Holéczy a 3. sorban szerepel.