Az orosz és a cseh bajnok a döntőben

2008.01.12. 23:43 F. Kapus

Szombaton eldőlt, melyik csapat játssza a cseh Sparta Praha ellen a vasárnapi döntőt a Bajnokok Kupájában. A jóval esélyesebb Metallurg Magnyitogorszk végletekig kiélezett csatában múlta felül a Slovan Bratislavát.

Szentpétervárott 6500 néző bízott a biztos orosz sikerben. A hazai rohamok ellen a Slovan nagyon szervezett védekezéssel válaszolt, és határozott támadásokkal is. A szlovák akciók hatékonyságára jellemző, hogy az első harmadban öt lövésükből két kapuvas és egy gól született. A hosszú ideig sérült Marek Uram gólja síri csöndet eredményezett.

A második harmadban is meddő támadásokat vezetett a Metallurg, a finn Hovi lehúzta a rolót. Egészen a 49. percig, amikor az exslovanos Strbak lövése kipattant róla, és Koroljov közreműködésével a pakk a hálóban landolt. Hosszú percekig elemezték a videót a bírók, eldöntendő, Koroljov szándékosan rúgott-e a korongba. Végül szabályosnak ítélték a találatot. Ezzel megmenekült a magnyitogorszki egyesület.

Jöhetett az öt perc hosszabbítás négy-négy ellen, majd ennek eredménytelensége miatt a büntetőpárbaj. Érdekesség, hogy a hazaiak az addig védő Travis Scott helyére a belorusz Andrej Mezint küldték a kapuba. A tízszer nagyobb költségvetésű egyesület itt is sokáig vesztésre állt. Hujsa ugyanis belőtte rögtön az első lehetőséget, aztán négy kihagyott büntetőt követően Kajgorodovnak nem szabadott hibáznia. Nem is hibázott.

A második kört hamar lerendezték, Kajgorodov ismét betalált, Hujsa hibázott, így a Metallurg nyert. Valerij Posztnyikov vezetőedző a mérkőzés után jó választásnak nevezte Mezint és Kajgorodovot. Említsük meg a kapura lövési statisztikát: 42-11 az oroszoknak.

A nap másik, tét nélküli mérkőzésén: Davos-Karpat Oulu 1-6.