Minden házigazdát megvertek

2007.12.15. 11:34 Ryan O'Brien

71. nap – 2007. december 14.

Nem termett babér a hazaiaknak a ma hajnalban véget ért összecsapások során. A gyengék rangadóját a Buffalo  nyerte, meglepő a Carolina hazai veresége, még meglepőbb az Anaheimé. A Toronto-shutout már csak a ráadás.

Backström és Ovecskin megint odatette magát, de kevés ennek a két fiúnak a zsenialitása, ha mások nem tudnak mögéjük felzárkózni. A Washington két győztes meccs után veszített a szintén gyengélkedő Buffalo ellen. Jason Pominville két gólpasszal segítette csapatát, Derek Roy 1 gólt és 1 gólpasszt ért el. A győztes gól Tim Connolly nevéhez fűződik, aki negyedik meccs óta pontszerző. A Sabres centere tavaly csak két mérkőzést tudott játszani sérülés miatt, és idén is kihagyott már öt meccset. Nem a szerencse fia, hiszen ezen a találkozón a második harmadban kis híján kilőtték a szemét egy koronggal, de nyolc öltéssel az arcán a harmadik harmadban visszatért. Ovecskin hetedik mérkőzése óta szerez pontot (6 gól és 5 assziszt).

Nagyszerű összecsapást játszott a Carolina és a Calgary, Adrian Aucoin két gólpasszt adott, Dion Phaneuf 2 pontot szerzett (1+1), gólja a győztes találat volt a harmadik harmadban, 11:48-nál. A Carolina csapatában Matt Cullen 3 pontja (1+2) kevés volt a sikerhez, pedig a Hurricanes 36-ot lőtt kapura a Flames 21-ével szemben. Mikka Kuprusoff 33 lövést fogott. Glen Wesley, a Carolina védője 1412. meccsén lépett pályára, ezzel ő az NHL történetének 8. legtöbbet játszó védője. A Calgary legutóbb 2002. március 11-én játszott Raleigh-ben, akkor döntetlen volt a végeredmény. Iginla immár sorozatban a harmadik meccsén is betalál. Keenan az 599. győzelmét aratta edzői pályafutása során.

Vesa Toskalának 11 meccset kellett várnia újabb shutoutra, idén másodszor, pályafutása során 10. alkalommal hozta nullára a meccset. Jól ment a Maple Leafsnek az Atlanta ellen, 35–24-re nyerte a kapura lövéseket (Jason Blake 8-szor próbálkozott a vendégeknél). Alekszej Ponyikarovszkij 2 gólt és 1 gólpasszt ért el, 3 asszisztot jegyzett Nyikolaj Antropov, Mats Sundin 1+1-gyel zárt. Egyre jobban szerepel a Toronto, utóbbi 7 mérkőzéséből a hatodikat nyerte.

Brian Rolston, Aaron Voros és Brent Burns vezette diadalra a Minnesota csapatát a kaliforniai összecsapáson. A Wild idén másodszor is győzött idegenben az Anaheim ellen. Az egy gólt és 2 gólpasszt jegyző Rolston 598. pontjához ért, a mi emberünk, Aaron Voros, mióta felfedeztük, és a Houstonból a Minnesota csapatához csatlakozott, már 6+3-nál jár első NHL-szezonjában. (Igaz, rossz híre is gömbölyödik, hiszen nagy bunyósnak tartják, és a harmadik játékrészben most is kizárták néhány pofon miatt.). Az Anaheim veszélyesebben játszott (30–19 volt a kapura lövések aránya), de eredménytelenebbül, Josh Harding 28 lövést fogott (megy neki az Anaheim ellen, legutóbbi összecsapásukon karriercsúcsnak számító 37 lövést állított meg. A Ducks kapust is cserélt a második harmadban, Giguere-t Hiller váltotta. Giguere 3/9-cel fejezte be a meccset.

Néhány órával a kezdés előtt szignózták a kontraktust, amely szerint a tavalyi bajnoki címben elévülhetetlen érdemeket szerző Andy McDonald a St. Louis csapatához szerződik, három évre 10 millió dollárért. A Blues cserébe Doug Weightet, Michal Birnert és a következő évi draft 7. körének jogát adja át az Anaheimnek. MacDonald az idén 33 meccsen szerepelt, 4 gól és 12 assziszt fűződik a nevéhez. Pályafutása során (eddig csak a Ducksban) 391 meccsen játszott, 92 gól és 167 pont a mérlege, 2000 óta iparkodott a kaliforniai csapatnál.

Eredmények: Washington–Buffalo 3–5, Carolina–Calgary 3–4, Atlanta–Toronto 0–4, Anaheim–Minnesota 2–5. A bajnokság állása.