A csoportgyőzelem a tét

2012.05.11. 09:35 F. Kapus

Pénteken a két csoport első helye szempontjából döntő meccseket játszanak, a tét a negyeddöntőbeli párosítás szempontjából jelentős. Helsinkiben Finnország–Kanada, Stockholmban Oroszország–Svédország mérkőzést rendeznek este. Főleg az utóbbi bír kiemelkedő téttel, mert ott a negyedik helyezett mindenképpen egy vagy két szinttel könnyebb ellenfél lesz, míg a H csoportban négy közel azonos tudású válogatott kerül majd a felső ágra. Eddig mindössze két csúcsrangadót rendeztek a világbajnokságon, az USA hosszabbításban 5-4-re verte Kanadát, míg a svédek 4-1-re Csehországot. A péntek délutáni program matiné jellegű, Kazahsztán az Egyesült Államokkal, Olaszország Csehországgal meccsel.

Tartozunk még a csütörtök esti mérkőzések eredményeivel. Franciaország számára nem volt tét a házigazdákkal szemben, így hozta az ilyen meccseken tőle évek óta megszokott lazsálós játékot, ennek eredménye finn fieszta lett, 7-1-re nyertek Immonenék. Főleg a második harmadbeli kapura lövések száma mutat szép képet: 19:3. Az egész vb-n magához képest alulteljesítő Csehország munkás meccsen szerezte meg a három pontot Lettországtól. A győztes gólt Petr Nedved lőtte az 51. percben, kiváló helyezkedés és szóló végén. A 41. évében járó legendás csatár első világbajnoki gólja volt ez pályafutása során. A vége 3-1 lett.

Véget ért az A csoportos világbajnokság az Olaszországot Budapesten az elitbe lövő Armin Helfer számára. Ő a korábban megsérülő Cristiano Borgatello után a második hátvéd, aki kiesik az olaszoktól sérülés miatt, kulcscsontját törte. A Philadelphia fiatal csatárát, Jakub Voraceket vállsérülés miatt nem engedi játszani a cseh válogatottban, így még mindig van egy kiadó hely Hadamczik csapatában. A cseh média szerint minden bizonnyal ebből a hármasből töltik fel a létszámot: Jakub Krejcík (Slavia Praha), Tomás Vincour (Dallas, NHL) és Jan Kovár (HC Plzen).