A Nationalligában sem jutottunk tovább

2012.03.04. 09:08 F. Kapus

"A második harmad sok kiállítása, valamint az ott kapott három találat miatt szenvedett 3-1-es vereséget együttesünk a Feldkirch elleni Nationalliga-negyeddöntő utolsó meccsén, így Acélbikáink búcsúztak az osztrák másodosztályú bajnokságtól" – olvasható a Dab.Docler hivatalos oldalán. A dunaújvárosiak az osztrák másodosztály rájátszásában öt mérkőzésen bizonyították, nem alkotnak gyengébb csapatot ellenfelüknél, de a Fehérvárhoz hasonlóan mindezt a jégen elért eredmények tekintetében nem sikerült realizálni, számos ok miatt. Így egy mozgalmas és sikeres idény után mindkét Fejér megyei csapat számára egy feladat maradt, csütörtöktől egymással küzdhetnek a magyar bajnokság elődöntőjében.

A DAB pénteken megnyerte a Magyar Kupát, majd rövid ünneplést követően hajnalban buszra szállt, és közel ezer kilométeres utazás után lépett jégre a Feldkirch otthonában, ahol telt ház várta a magyarokat. A meccs elején nem látszott fáradtság Galaniszékon, és Velebny fórból előnyt is szerzett a hatodik percben. Ekkor nem lehetett még gondolni sem, hogy több DAB-gól nem esik ezen az estén. Továbbra is jól alakultak a dolgok, mert bár sok lehetőség kimaradt, Sevela büntetőt hárított, így előnyben zártuk ezt az etapot. A középső harmadban rengeteg hátrányt kapott a Dab.Docler, és kétszer is kettős hátrányban küzdöttek Pozsgaiék. Ahogy Stephan Lundh mondta legutóbb, éppen ezt kellett volna elkerülni. Nem sikerült, és meg is bosszulta magát a sok hátrány, ezt a játékrészt 3-0-ra húzta be a Feldkirch, különösen a harmadik volt fájó, ami a lefújás előtt érkezett, természetesen emberelőnyben lőtte a hazai gárda. Az utolsó húsz percben visszaálltak az osztrákok, és a sok lövés ellenére – az egész mérkőzést tekintve 55:44 volt az arány a DAB javára – gólt már nem sikerült szerezni, így maradt a 3-1 és a kiesés.